Filmi ve kitabı olan bir eserin önce kitabını mı okurdunuz... filmini mi izlerdiniz :-?

Bildiğimiz üzere bazı eserlerin hem filmleri hem kitapları oluyor. pekala önce kitabını mı okurdunuz filmini mi izlerdiniz :-?

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• Önce kitablarını okumuşum. Ama hiç birisi kitap kadar lezzet vermemiş. Örneğin 2 yıl önce , Paulo Coelhonun , Veronika ölmek istiyor' kitapını okudum ve hayran kaldım. Ama bu sene onun filmini izlemek istedim, sadece 3 dakika baka bildim ve kapattım. Alaksı yoktu. Çoçukken Oliver Twisti okuyup aylarla tesirinden ayılamamışdım. Yıllar sonra filmini görünce bakamadım. Sindibadın masalları onu gibi. Çok yani böyle kitaplar

0|1
    0|1
    • raiting için değiştiriyorlar filmleri :// haklısın :)

• Asla ben teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 11

• Film izlemekten çok etkilenmiyorum.
    Kitap okumak hem etkiliyor beni, hem de birebir yaşıyormuş hissi oluşturuyor.

0|1
    0|0
    • haklısın :) ama film de etkiliyor ya... film izlerken ağlyabilirsin mesela ama kitap için aynı şey söz konusu değil :)

• Rica ederim efendim.

• Kitaplar candırr farklı bir bakış açısıdır film izlemem hiç

0|1
    0|0
  • önce filmi izler sonra kitabı okurum çünkü hiç bir kitabın filme düzgün çevirildiğini görmedim en azından hayal kırıklığı olmuyo...

0|1
    0|0
  • Kitabını okurum.Kitabını okumadan filmini izlemem.Ama kitabını okuduktan sonra filmini izlemeyebilirim.

Mesela Dövüş Klübü kitabını okudum ama filmini izlemedim.

0|1
    0|0
  • Kitabini tabiki

0|1
    0|0
  • önce kitabını okurum mesela ejderha dövmeli kız kitabını okudum önce daha sonra filmini izledim

0|1
    0|0
    • filmi izlerken insanlar genellikle hayalkırıklığına uğrarmış kitaptan sonra :)

• öyle ama finalini çok kötü yapmışlardı sevmedim

• bilemiycem ben izlemedim :S

• once kıtabını okurum

0|1
    0|0
  • Filmini <3

0|1
    0|0
  • önce kitaplarını okurum. zaten iki filmin kitaplarını okumuştum

0|1
    0|0
  • kitabını okudum fillmi çıkınca ilk izleyicisi olucam shfhasfj

0|1
    0|0
  • önce kitap..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Filmini izlerim böylece okumaya gerek kalmaz oh mis.

0|1
    0|1
    • ahaha bende bir ara öyle düşünüyodum ama kitaplar daha akılda kalıcı ve detaycı :)))

• gerçi haklısın :) mesela bir filmi izlerken çok dah kolay ağlayabilirsin... ama kitaplar için aynı şey söz konusu değil :)

• aynen öyle :)

• Önce mitabı okursan hayalinde canlanacak karakterlerin olayların yönetmeni sen olursun ama önce filmi izlersen hayalin filmin etkisinde kalır
    Birde şöyle düşün her hayali filme yansıtamzsın

0|1
    0|0
    • nsanın hayalgücünden daha büyük bir film olamıyacağı için her halükarda hayal kırıklığı olacaktır zaten :) filmi yapan adamın hayalgücüne bağlı kalmak ne kötü :)

• Önce kitabı okuyup, daha sonra filmi izlerken kafadan bak şimdi şu şu olacak deyip olmadığında hayal kırıklığına uğramak çok zevkli :))

0|1
    0|0
    • hayal kırıklığına uğramak zevkli he :-O iyiymiş :D

• :)) aynen öyle

• filmi izlerim sonra olayın derinine inmek için kitabını okurum.

0|1
    0|0
  • cok sukur hic kitap okuma aliskanligim yok

0|1
    0|0
Yükleniyor...