Yurtdışında eğitim boşa para harcamak mıdır?

Yurtdışında eğitim boşa para harcamak mıdır? Çoğu kişi yurdışında oku, geri dönersen iş yok. Ya geri dönme ya da hiç gitme diyorlar?

Güncellemeler:
eğitimin içeriği müzisyenlik ile ilgili?

1|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• benim çocukalrim usa da ve ikisinide inanilmaz pozitif etkilediği gibi eğitim in dişinda bakiş açisi ve hayat prensiplerini öğrenip uygulamak adina da çok doğru bir adim..mutlaka deneyimle,evdeki ayanaya bakip söyle en güzel kim demekten vazgeçip gerçek dünya ile tanişmak gerekir.

3|0
    0|1
    • sizin yorumunuz daha mantıklı ve güzel bence

• teşekkür ederim,herşeyden önce kendi kendinize yeterek eğitim almayı deneyimlemeniz gerek...

Erkekler Ne Diyor 10

• Her Türk vatandaşının mutlaka kendi ülkesinin dışındaki ülkelere gitmesi gerekir . Bu ister çalışmak için , ister okumak için , ister ziyaret için olsun mutlaka gitmesi gerekir .Çünkü diğer ülkelerdeki yaşamı,güzellikleri görüp kendi ülkemize bu özgürlükleri , bu demokrasi anlayışını ve hoşgürüyü taşıyabilmeleri için diğer ülkeleri görmeleri gerekiyor. Kimi ülkeler bizim ülkemizden daha zor durumdalar , gerek sosyal yaşam gerek toplum olarak , onları da görüp ülkemizin değerini anlamamız bizim çok önemli , ülkemizden daha ileri olan ülkeleri ziyaret ettiğimizde de bizim de neler yapabileceğimiz ve nasıl onların seviyesine gelebileceğimizi anlamamız açısından önemi büyüktür . Yurt dışındaki eğitime gelince , eğitimin yurt içişi,yurt dişisi olmaz ,eğitim eğitimdir , insanın kendisini geliştirmesi, eğitimli olması herşeyden önemlidir . Yurt dışında eğitim gören çocukların aileleri bu masrafları karşılayabilecek yapıya sahip aileler , onlar için bu boşuna masraf olarak görünmüyor onun için de bunun için söyleyebilecek bir şeyimiz yok .

1|0
    0|0
  • Devşirmeliğin diğer adıdır bence... Alırlar oraya hayran bırakırlar ki ülkesine geri döndüğünde oradaki sistemi övsün, kendi halkını aşağılasın diye... Oktay Sinanoğlu güzel açıklar bu durumu...

0|1
    0|0
    • bilinçsiz giden bir insan için geçerli olsa gerek, sadece bilgi amaçlı giden biri zaten o şekilde bir davranışla geri gelmez ya kalır orada yada kendime çevreme ne katabilirim düşüncesinde gelir. farklı kültürleri tanımak anlamaya çalışmak insana çok şey katar tabi bilinçli bir insandan bahsediyorsak

• çok iyi bir şekilde araştırmalısın. Her yıl İstanbul Hilton otelinde yurtdışı eğitim, kurslar falan 2 kez seminer oluyor. Bu sene yanlış hatırlamıyosam eylül veya ekim ayında olur ona katılıp güzel bi bilgi edinebilirsin.

1|0
    0|0
  • hayır asla boşa değil kişi çalışkansa oralarda kendini dağıtmayacak zamanında eğitimini bitirecekse asla boşuna değil.

0|0
    0|0
  • eger saglam bir okulda egitim alirsan turkiyede de istedigin ulkede de rahatca kariyer yaparsin. ama kanip da dogru duzgun sinav ya da kabulleri olmayan yerlerde sirf parayla okursan yandin. ac kalirsin mezun olup harcadigin paraya yanarsin. ben major, master ve master ll egitimlerimi yurtdisinda aldim sanat alaninda ve gayet memnunum( egitimi burslu alip ayni zamanda calistim), hatta phd icin basvuru yaptim bakalim ne olacak.

0|0
    0|0
    • phd'nin gerçek açılımının 'permanent head damage' olduğunu söyleyen birkaç doktoralı tanıdım ben, aman diyeyim:D

• etmus nerde okudun?

• @pontikafa juilliard'da dance major, mm I ve mm II egitimi aldim, simdi de juilliard+sibelius akatemia da phd egitimime basliyorum

• Kariyer açısından iyi bir referansın olur tabi okurda işini sağlam yaparsan .

0|0
    0|0
  • Gİt tabi ki. Hangi ülke? Şartlar vb. iyice biliyor musun? Ayrıca herkesin kabul edildiği kel alaka bir yere gitme

0|0
    0|0
  • Eğitim içeriğine ve eğitimi alacak kişinin kapasitesine göre değişir..

0|0
    0|0
  • yurt dışında ki egitimle yapılacak bir iş üstünde saglam kararların varsa ona göre gidersen iyi bi ölçüt olur,ama iş seçimini şimdiden yapman lazım. burda ki hedefledigin işin ne oldugu çok önemli yoksa,ekonomist esnaf olan tanıdıklarım var.

0|0
    0|0
  • hayır... fırsatı güzel ülkeler var... eğitimi türkiyeden daha güzel ülkeler de var... bana göre dğeil... ama gidiş amacına da bakar:))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bosuna para harcamaktir diyen kimse halt etmis.Farkli bir ulkede egitim gormek seni sadece meslegin acisindan degil kisiligin acisindan da etkiler.Yeni bir bakisacisi edinirsin,yeni bir kulturle tanisirsin,tek basinaysan kendi ayaklarinin ustunde durmayi ogrenirsin ayrica yabanci dilini asiri derece de gelistirir mukemmel bir aksan kazanirsin.Ve bu ulkede gidip gelene de is yok,gitmeyip bekleyene de.Yani mesele gitmek ya da kalmak degil.

0|0
    0|0
  • Müzisyenler için iş bulmak daha kolay oluyor hemde yeni kültürler edinmiş oluyorsun ama yinede kendi ülkeni beğenmeyip başka ülkede okumaya karşıyım yurt dışında oku gel iş bul kolay öyle önemli olan işini güzel yapıpta iş bulman ve müzik konusunda işini güzel yapmak için yurt dışında okumak gerekmiyor bunu gerçekten istedigine baglı heves ve özenle yaparsan başarılı olursun zaten

0|0
    0|0
  • Hangi okula, hangi bölüme ve hangi ülkeye gittiğine bağlı. İstediğin okulları ve bölümleri söylersen daha rahat fikrimi söylerim.

0|0
    0|0
  • bence bosa para degil cok cok daha iyi hatta. ozellikle muzikle ilgili kariyer bulman da kolay olur. eger okadar egitim sonrasi muzik ogretmeni filan olmak istemiyorsan bi lisede filan.

0|0
    0|0
  • git cidden git ufkun açılıyor

hayata bakış açın değişiyor

ayakların yere daha sağlam basıyor

tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • neden bence imkanı olan en iyi eğitimi almalı

0|0
    0|0
  • müzik eğitimini dünyanın neresinde alırsan al, türkiye'de iş bulman fevkaladenin fevkinde zor olacak. eğer ailen senin free lance çalışmanı destekleyebilecek bir maddi duruma sahip değilse, hiç dönme gittiğin yerde kal derim ben de.

hatta türkiye'deki sanat ortamı konusunda en iyi cevabı verebilecek olan etmus aslında, eğer cevap yazarsa söylediklerini ciddiye almalısın kesinlikle...

0|0
    0|0
Yükleniyor...