İmkanlıyla imkansızın birleşimi nedir?

Arkadaşlar iyi düşünerek cevap verin okuyan herkezden cevap bekliyorum?

soru şu "imkanlıyla imkansızın birleşimi nedir" felsefi düşünün teşekküler

0|0
20|6

En İyi Kız Görüşü

• Tanrı

0|1
    0|0
    • tanrıda imkansız varmıdır?

• işte ben onu düşündüm şüpemde tam olarak buydu sonra olgu olarak baktım olaylarda evrende baktım imkasnızın girdiği hiç birşey bulamadım bulduğumda bilene 2 gün sonra olasılığa düşüyor mesala bir gün güneşe dokunmak imkansızdır dedim 2 gün bir düşündüm güneşin sıcaklığına dayanabilen bir alışım ya da birleşik oluşturlur sonra giyeriz be dokunurz diye düşündüm yani olayların içine imkanısz girmiyor aslında senle daha detaylı tartışırz bunu ben bu konuda fikir önemserim

• hayır olmuyor işte imkansızda olabilirse diğer olsılık imkanlı oluyor ozman bbu olay olasılık oluyor bu duruda cevap imkanlı oluyor

Kızlar Ne Diyor 19

• İmkanli: birseyin olabilme ihtimali, olasilik, olabilme ihtimali yuksek turde durumlar.İmkansiz ise olasilik olmayan, gerceklesmesi mumkun olmayan.İmkan ve imkansizlik birlesirse, birseyi oldurabilme yetegine sahibizdir ki bu soz konusu oldurmaya, gerceklestirmeye calistigimiz sey imkansiz olsada biz imkanliyizdir. Yani bizde oyle bir guc vardir ki ikisinin birlesimi elimizdedir.İmkansizi imkanli kilariz.Bu birlesim olustugunda insana verilen bir kabiliyet gelir gozler onune. Cunku imkansiz terimini insanoglu yaratmistir ve kendini sinirlamistir.Aslinda elinde imkan vardir, o yok oldugunu sanar gerceklesme olasigini sifir sayar bir durumun.O yuzden imkandan imkansizi yaratir.Tanri icin sadece imkanli vasifi uygundur.O ol der olur, imkansiz yoktur, onunicin birseyin olasiligi diye bir kelime yoktur. O sadece `ol` kelimesini tanir. Tanri insana kendi vasiflarindan birer parca vermistir. İmkan.İmkanli olmayi. Ama insan imkansizi kendini ileriye tasiyacak olan imkaninin onune koyup kendine acimis, yolumda bariyerler var imkansiz demistir.Tamamen sebep arayip imkansizi kendindenkacmak icin yaratmistir. o yuzden imkanliyla imkansizin bilesimi insandir :) Tabi bu benim nacizane dusuncem ^^

0|0
    0|0
    • çok güzel irdelemissin tebrik ederim çok begendim ama cevabı imkanlığa getirip insn demissin cevap imkanlı yani sende öyle deemek istemissin teşşkr çok iyi :)

• O zaman bu soruyu kendinle tartismaya devam etmelisin, tatmin edici bir cevabi bulana dek :) bu yolda simdiden bol sanslar :) guzel ve dusundurucu bir soruydu paylastigin icin tskkrler ^^

• soru benimdir orjinal 1 yıl oldu üretelli :D kendimde 1 sayfa cevabı var rica ederim çok düşnmüştüm sizlerin cevaplarını merak etmiştim :D

• Henüz sonuca bağlanmamış her şey. Olumsuz sonuçlanırsa imkansız; olumlu sonuçlanırsa imkanlı olur. Sonuca bağlanmayınca %50'lik bir birleşim olur olur.
    Ya da ne bileyim ben öyle düşündüm işte.

0|1
    0|0
    • şimdi şöyle bişey var olasılık geliyor aklımaz ilk ama imkanlı olasılı aşşağıdada dedim yüzde 0,000000000001 olsa bile cevap imkanlı olur sonuç olarak bakma olaya çünkü imkanlı olsa bile daha sonuca gitme yolunu sorguluyorz buna şöyle örnek veriyim imkanlı olan şeyler bazen sonuç vermez :)

• Bak bu konu hakkında da tartışılır. Efendi üstünlük mü bildirir resmiyer mi? =D Sigmunt Freudiye =D

• efendi üstünlük gibi remiyette bay bayan hanım kullanılır genelde ama şöyle bir durumda var saygı olarkta efendi kullanılır

• Tek kelimeyle hayat...

0|0
    0|0
    • hayatında ne imkansız

• Herkesin hayatında imkansız gördüğü bir şeyler vardır yeter ki doğru yerden bakmasını bil

• bizim imkansız diye baktığımız olaylar imkansızmıdır gerçekte değilidr tabikide biz olguya göre konuşıyoruz bakış açılarınna göre ya da şöyle açıkılıyım görüşe göre değil

• İmkanlıyla imkansızın birleşimi imkansızdr.iki tarafta kesinlik ifade eder ve iki kesinliğin eşitlenme durumu imkansızdr.

0|0
    0|0
    • İmkansızın neyi kesin? İmkansız yoktur sadece zaman ister.Kim derdi ki dünya bu teknolojiye sahip olacak diye.Eskiden söyleseler millet götüyle gülerdi imkansız derdi ama şimdi öyle değil.O yüzden kesin denemez

• Benim yaşamımda imkansıza yer yok sorgularsak cevabım bu olur

• cevap bu gerçekte bu :) bak nerden çıkarsan bu sonuca varacaksın :)

• Umut bence

0|0
    0|0
  • imkan.

0|0
    0|0
  • Birleşmezler.

0|0
    0|0
    • kutuptan bahsetmiyoruz ki
      İmkanlı ve imkansız
      Olabilir olan ve imkansız olan..

• neden birleşmesin birleşir mesala aya gitmek imkansız dı zamannda öyle görülüyordu gidilme planlandı birleşti gidildi

• felaket olur sanırım:)

0|0
    0|0
  • haya'l' ve haya't' arasındaki çizgidir

0|0
    0|0
  • HERKES'tir.

0|0
    0|0
    • herkez derken açıklarmmısın :)

• inatla herkez?

• hayır ben senin cevabını kınamıyorum yanlışda demiyorum yanlış anlama beni sadece açıklamanı istiyorum fikrini öğrenmek amacıyla

• İman...

0|0
    0|0
  • efsane çünkü imkansız ile imkanlı birleşirse ancak efsane olabilir

0|0
    0|0
  • bilinmezlik bence :)

0|0
    0|0
  • imkanlı ile imkansız birleşemezler. doğanın kanunu bu bir kere. aynı iki tarafın birbirini sevse aşk olmayacağı gibi zengin bir insanla fakir insan gibi. gibi gibi gibi...

0|0
    0|0
    • bana bir imkanlı bir imkansız söle birleştiriyim

• kızın gentik olarak rahmine kök hücre koyarız neyde sorun varsa yapılandırılır sonra da çocuk olur sorun fark etmez çözülür

• offf bana değişik şeylerle gelin bunları bizde biliyoruz

• hiçbirşey ikisi birbirini götürür elde bişi kalmaz..

0|0
    0|0
    • hiç birşey vardan yok yoktan var olmaz termodinamiğin birinci konunudur genel olarakta uygulanabilir bu soru içindeki sorunun cevabını sen dolaylı olarakta imkansız veriyor oluyorsun :)

• bunu genel olarak baksanda aynı olur yani farketmıyokı nötr sonucta. nötr bişey hiç bir tarafta degildir

• nötür olmaz arası yok bu evrende kainatta bu iki kavramın sorun bu onun için cevap nötür değil

• imkansız olmadan imkanın olup olmadığı anlaşılmaz. zıtların birliği misali

0|0
    0|0
    • ha bu anti enerji (anti madde) enerji (madde) ilişkisi çok güzel bir yaklaşım peki cevap olarak ne düşündün tebrik edderim çok begendim yaklaşımını

• evet bak burdaki herkeze cevap yetiştirdim oku istersen :) beni düüşün tek beyin 12 beyine cevap verdim üst üste ama ben alışıkınım :)

• ne demek istiyosun? :D ben sadece düşüncemi belirttim bu kadar ilerisi yok

• Sırat köprüsü :D

0|0
    0|0
    • şimdi buna ne denirki dini açıdan neden bakıyorsun :) şimdi dicemki gördünmü tartışacaz dünya dan bakalım olaylara ahirete geçmeden

• İmkan ile imkansızın birleşimini bilmemde aklıma okuduğum bir yazı geldi bende paylaşayım dedim *7yaşında babasını kaybetti 17yaşında hayalindeki okulun istediği puan ortalamasını tutturamadı 24 yaşında tutuklandı 25yaşında sürgün edildi 30 yaşında kendisi başka şehri düşman elinden kurtarmaya çalışırken , doğduğu şehir düşmanların eline geçti 37 yaşında komıtan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı 38 yaşında bir toplantıda giyebileceği birtek sivil elbisesi yoktu ve başkasından ödünç aldı cebinde sadece 80 lirası vardı 39 yaşında idam cezasına çarptırıldı sonrası... 42 yaşında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı oldu Mustafa Kemal Atatürk dediğim gibi paylaşmak istedim önemli olan imkan olmasada gerekli imkan ve koşulları sağlamaktır.Ona para yok dediler "bulunur"dedi düşman çok dediler "yenilir"dedi dedğim gibi sadece paylaşmak istedim konuyla alakası olsada olmasada

0|0
    0|0
    • daha yazının başında ATATÜRK olduğunu anladım :) biliyorum bunu mümin sekmanın kitabında okumstum bende sana şunu söyleyim önemli olan atamızı övmek değil onun yolundan gitmek nuttuğunu okuman yaptıklarını örnek almak mesala ben anıtkabire çok küçükken gittim kitaplarda önemli bulduğu yerlerin altını kırmızı kalemde çizmiş bende o yaştan sonra öyle yapmısstm bana çok doğru gelmşti yani ben hep söylerim göhsüne imza dövmesi yaptırma onun yerine vatanın için bişeyler üret hizmet et geliştir kendini atatürkü ve vatanı sevmek budur teşşr ederim :) aman yanlş anlama bunlar sana değil yorumun altına iyi gider dedim

• yok ben sana bişey demedim ki övedebilirsin hakkediyor adam ama sadece daha önemli olanı açıkladım yazının altına güzel giderdiye dedide aman yanlş anlama diye :)

• Sonuçta insanlar benden daha saçma konuyla alakası olmayan seyler paylaşıyolar

• ihtimal veya olasılık...
    olabilir mi?

0|0
    0|0
    • şöyle diyim yüzde 0,0000000001 olasılık olsa bile imkanlı olur derin düşünmek gerek

• 2 sonsuzluk kümesinin birleşimi? sonsuzluk mu yoksa boş küme mi sence? ayrıca sorduğun soruya göre, iki boş kümede doludur. yani 'yok' aslında vardır.

• sonsuz birleşimi sonsuzdur benim verdiğim örnekte imkanlı dolu kümedir imkansızda doludur ama tabkide 2 boş kümenin birleşimi boştur

Erkekler Ne Diyor 6

• imkaniye <3

0|0
    0|0
  • Çelişki... Paradoks... Bilinmezlik.. Kararsızlık... Hepsi de bu ikisinin birleşiminden doğar.

0|0
    0|0
    • paradoks çok farklı bir kavram bunla ilişkisi yok gibi

• :D Kelimelerle oynamak güzeldir ama bunun için felsefeyi biraz daha araştır.

• bilinmezlik bekliyorsun biliyorum ama şu var arkadaşım siyah la gri arasında bir renk olacak bu gri değil diyoruz fakat gri olacak burada bunu soran kişi çelişkide oluyor bu bir bilinmezlik değildir bu bu iki paradoks olgulardan oluşur bu üç yani hem sorunun cevabı totloji hem çelişkidir beni fikrim bu sorunu cevabı "siyah ve beyaz olacak " yinede teşşr ederim felsefeyele ve santraçla çocukluğumdan ilgiiyimdir tanımlarlardan çok düşünmeyi önemsirim saol çok düşündüm :)

• Hayatta ölüm hariç herşeyin imkanı vardır.
    Ölmemek ise imkansızdır:)
    Her canlı ölümü tadacaktır.

0|0
    0|0
    • ayette var ama şöyle bir durumda var biyolojik olarak ölümün çaresi bulanacak bu sefer kıyametle ölüm olacak hertürlü ama şöyle düşün bide allah sana kıyamette dahi ölmemek vad etti ozaman sen dünyada ölümsüzsün ve ölmiceksin ozamanda ölmemekte imkanlı oldu

• Ölüme geçici bir hayat rengi verilebilir; yani hücreleri, kalb atışları ve beyin fonksiyonlarıyla öldü kabul ettiğiniz bir insan, kalb masajlarıyla, elektrik şoku vermekle, ölüme mahkûm denilen uzuv ve vücutları dondurup ilerisi için saklamakla, gelişen cihaz ve keşiflerle, en keskin ve tesirli ilaçlarla hayata döndürülmüş gibi olabilir.

Fakat bu, asla ölen insanın hayata döndürülmesi demek değildir. Böyle durumlarda beden, fonksiyonlarıyla ölmüş görünse de ruh, bedenle münasebetini devam ettirdiği ve beden santraline takılı bazı fişleri henüz çıkarmamış olduğu içindir ki bu, bir ölüm ve hayat berzahı sayılabilir.

Diyelim ki, teyp kasetinizi vaaz veya Kur'ân dinlemek için cihazınıza koydunuz; cihaz çalıştığı hâlde, ses yükseltici düğme tamamen kısılı kaldığından hiç ses alamıyorsunuz. Bu durumda, siz cihazınızı çalışmıyor zannedeceksiniz; oysa o, çalışmakta, fakat ses vermemektedir.

• Yaşayan ölü yani:)

• ...ERROR...

0|0
    0|0
  • Bence imkansız denilen şey imkanlıdır imkanlı denilen şey imkansızdır..

0|0
    0|0
  • zorrrrrrrrrrrr

0|0
    0|0
Yükleniyor...