1 mayıs adı altında gerçekleştirilen terör faliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bugün bir mayıs özde emek ve dayanışma günü ama ülkemizdeki provekatör sol gurupların yaptıkları ortada, okmeydanı hastanesi karşısında küçük bir büfe işletiyoruz ve bugün yaşanılan olaylar nedeniyle camlarımız kırıldı dükkan kullanılmaz halde.. ee hani emek ve dayanışma günüydü? bizim günahımız ne?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bana göre saçma bir olay bizim ülkemizde mantık hep geriden geliyor illa birileri maddi manevi zarar görecek o zaman bazı şeylerin önlemleri alacak. Türk aklı sonradan gelir diye atalarımız boşa demiyor. Benim anlamadığım işçi olmayanların da bu durumu desteklemesi? Gerçekten çok saçma amaç ne anlayamıyorum. İşçilerin yılda bir kez değil haftada bir kez izin hakkı olmalıdır. İşçi bayramı diyorlar evlerinde oturup ya da gidip piknik yaparak dinlenerek vs. kendilerine zaman ayırmaları gerekirken yürüyüşler yapılıyor sağa sola zarar veriliyor. Ayrıca bu bayramın arkasına sığınıp pis işler döndüğü de açık. Protestonun yeri vardır zamanı vardır böyle saçma protesto mu olur? Bunun yerine Japonya'nın yunus katliamı için yürüyüş yapsınlar dünya basınına konu olsun. Neyse daha fazla bir şey yazmak istemiyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü falan değil. O ancak ÖSYM'nin güncel olaylarında sorduğu sorularda işaretlenecek şık olabilir.
    1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin bayramı. Bayram denildiği gibi siyasi bir misyonu da var. Hak aramak ve koşulları iyileştirmek gibi. Sendikalar bunun için alanlarda.
    Kavramları iyi değerlendirmek lazım. Tıpkı 8 Mart 'ın Hülya Avşar gibi poposunu sallayarak emek sarf eden kadınların günü olmayıp pamuk toplayan, halı dokuyan, emekçi işçi kadınların günü olduğu gibi. Yani Emekçi Kadınlar Günü.
    Alandaydım, terör falan yoktu. Vardıysa da bir tek "polis" terörü vardı.

1|2
    0|0
    • terör falan yoktu haklısın kesinlikle haklısın dükkana atılanlarda zaten taş değil molotof değil çiçekti hediyeydi hala savunun vandallığı hala savunun taşı sopayı gün sonunda siz yediğiniz dayak la biz aldığımız zararla oturalım sonra yaşasın direniş yaşasın taksim afedersinde sokarlar böyle direnişe

• polis müdahale etmedi farkındaysan? bu ülkenin valisi bu ülkenin başbakanı ( seversin sevmezsin bu başka bir mevzu ) oraya çıkmayın size başka bir yer verelim orada kutlayın dedi yani siz kendiniz kaşındınız. bakın kadıköye sag guruplar bayram havasında kutladı

• Ya size laf anlatmaya çalışmamam gerektiğini ne zaman öğreneceğim ben? Cık cık cık.. Neyse.

• vatan haini bunlar

0|1
    1|1
    • Sırnak'ta 12 arkadasımı şehit vermiş çatısırke kahraman, resmi bayram kutlamak istediğim zaman hain oluyorum.Yok hayır aptal değilim. Çünkü ben vatandasımın molotoft yapmayı bilmeyecek oldugunu bilecek kadar bu memleketliyim.Pkk lı ile kurtu ayıramadık, pkk bastacı kurt oteki oldu..Simdi tas atan hain ile kendini ayıramıyorsun.."Vatandaş"

• sokaklarda paralel yapinin hashasi polisleri terör estiriyor.

0|0
    0|0
  • sesini soluğunu yıl boyu çıkarmayıp,1 mayısta taksime yürüyoruz naraları atmak oldukça ütopik...
    var olan gösteri hakkını bile kullanmayı bilmeyen bir topluluk için ne desek boş olur sanırım...

0|0
    1|0
  • Tekila yazmış işte, bu kadar basit.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İşte bunların olacağını bildikleri için taksim meydanına kimseyi sokmadılar.

Birde bakanın biri çıkmış konuşuyordu '' Bugün halk günü, taksim meydanındaki gerginlikleri 15 milyon insana mal edemeyiz. Hiç bir şey olmayacağını garanti ediyorum sizlere. '' Şerefsizler :)

0|1
    0|0
    • Bahçelievlerde bide başka bir semtte silahlar el yapımı bombalar falan bulundu hep. Büyük ihtimal hepsi bugün içindi ama planları alt üst oldu tabi.

• Empati yapmak lazım.

0|0
    0|0
    • neyin empatisi? dükkanın tadilat masrafları yeni bitmişti bilader neyin empatisi? sendika işciyi düşünüyormüş sokarlar öyle düşünceye

• İste senin yaptıgının tam tersi :) sen ben olsam neden kırarım diye dusunmelisin, onlar da biz kırıyoruz ama dukkan sahibi biz olsak ne hissederiz diye düşünmeli. Empati kabiliyeti olmayan bir milletiz, bu yuzden kaybediyoruz maalesef.

• senin günahın koyun gibi oturup dayanışmaya katılmaman olabilir toplumda herkes senin gibi düşünse zaten bir şey yapılamaz bu ülkede

0|0
    1|0
    • koyun gibi oturup ekmek paramızı kazandığımız için polise taş sopa atmadığımız için afedersin bilader!!

Yükleniyor...