Kapat

1 Mayıs'ın yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yüzyıllardır değişmeyen yasakçı devlet anlayışı yine kentlerde büyük meydanları kapatıp emekçi ezilen halka şehrin kıyı köşesindeki meydanları adres gösterdi. İşçinin yeri ancak şehir dışında dandik bir alan olabilir denildi.

Bugün bu anlayışa karşı emekçiler ezilenler ve onların dostları direniş gerçekleştiriyor ama sosyal medyada bakıyorum eleştiren insanlar var. İnsan hayret ediyor.

Kapitalist devlet anlayışı insanları 800-900 lirayla yaşamaya mahkum etmiş ama adam kalkıp bu anlayışı savunuyor. Devletlerin medya üzerinden halkı etkileme yöntemi de açıkça ortaya çıktı bugün. Taksim'e gidenleri terörist ilan ediverdiler. Kendi düzenlerine karşı çıkan herkese yaptıkları gibi.

Ya sosyalizm ya barbarlık seçim insanların elinde...

Güncellemeler:
Bazıları demiş ki Taksim'de olay çıkmasın diye başka meydanlara alındı. Öyleyse 2012'de Taksim'e izin verildiğinde neden hiçbir olay çıkmamıştı? Newroz kutlamaları için de öyle deniliyordu...
2013 ve 2014'te Amed'de milyonların katılımıyla Newroz kutlamaları yapıldı ve en ufak bir olay dahi çıkmadı. Bu da olay çıkmasının nedeninin halkın yasağa verdiği tepki olduğunu gösteriyor. Devlet halkından korkmamalı. Halk da düşünmeyi öğrenmeli...

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• 800-900 maaş çok az yh ://///
    bunun elektrik fatura doğalgazı suyu tlfonu interneti yemeği içmesi giysisi bakım ürünleri kirası ohooooo bunlara aslında 2.000 tl bile yetmezde devlet işte bize oraya gidin buraya gidin diye yönetiyor kendimi küçük çocuk gibi hissediyorum ^^^^^HAYAT^^^^^^

0|1
    0|0
  • koyun sürüsü icin farketmez onlarin kendi fikirleri yok devlet ne derse o.

0|2
    1|0
  • işçilere muhtaçlar ne yaparlarsa yapsınlar isterlerse yasaklasınlar yine muhtaçlar tüm ülke muhtaç o yüzden yaşam standartlarını geliştirmemiz gerek ve iş güvenlikleri sağlanmalı ülkeyi onlar kalkındırıyor.

0|1
    0|0
  • rezillik

0|3
    0|0
  • Taksim'de olay çıkmasını engellemek için yasaklandı.
    Sanki "eylem yapmayın, kutlamayın! siz kenar mahalle çocuğusunuz pis işçiler!" deniyor.
    Ne meraklısınız aşağılık kompleksine girmeye.

2|0
    3|1
  • yıldırma politikası tamamen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• "Al bu kadın senin karın, ama sevişmek yasak" ile "Al bugün senin bayramın ama kutlamak yasak" arasında bir fark yoktur

0|1
    0|0
  • Profil resmine bakarak şunu söylüyorum, senin gibi hainler yüzünden BU ÜLKENİN gerçek evlatları kendi günlerini kutlayamıyor. Bu hükümete sen asla laf etme, bu hükümet TÜRK olsaydı ne sen o profilresmini koyabilirdin, ne de profiline "Azadi" yazabilirdin. Size fazla yüz verdiler, azdırdılar.

1|1
    0|1
    • Evet çok doğru söylmişsin bu teröristler yüzünden bu hale geli bu ülke ama görecekler birgün onları kollayanları ondan sonra çok dönmek isteyecekler geri iş işten geçmiş olacak...

• Bu arada Irkçılık değil, Soyculuk. Irkçılık Almanya'da İtalya'da Yunanistan'da Belçika'da olur:)

• tamam boş yapma

• Devlet diyor ki ortalığı karıştıracaklar 1 mayısı fırsat bilip bazıları ortalığı yakıp yıkacak, Vatandaşlar diyor ki yasakla yasakla nereye kadar devletsin önlem al gösteri hakkımı gasp etme..Ben çıkamadım işin içinden açıkçası

0|0
    0|1
  • rezillik

0|2
    0|0
  • Sizin gibiler her kutlamayı fırsat bilip hainlik yapmasa herşey daha güzel olacak ama suç sizdede değil sizin gibilerine papuç bırakan devlette

1|0
    0|2
    • yahu ne hainliğinden bahsediyorsun kardeşim insanlar kutlamak için taksime yürüdü polis saldırısı olunca direndiler neyin hainliği. o çok sevdiğin devletin seni 900 liralık adam olarak görüyorsun asıl ona laf söyle

• Benim anlatmaya çalıştığım farklı amacım iktidarı savunmak değil ama sizin amacınızıda çok iyi biliyoruz biz

• iktidarın zırt dediği yer. g*t korkusu!

0|1
    0|0
  • Faşizmin doruk noktası.

0|1
    0|0
  • diktatörlükle yönetilen bir ülke için oldukça normal

0|1
    1|0
  • Haziran'daki toplumsal muhalefetin önüne geçmek için yasakladı fakat daha da körükledi. Halk da bu yasağa boyun eğmedi ve direndi. Bence mühim olan Mayıs'ın direnişinin Haziran'a nasıl taşınacağıyla ilgili. AKP daha çok saldıracak bunu bilelim, bu saldırılara karşı da -bence- her gün sokağa çıkılmalı. Tabii AKP'ye boyun eğmek istemiyorsak

0|0
    0|0
  • Profil fotografındaki bayraga işiyim onu kutlayın?

1|0
    0|1
    • işediğinde ne kazanacaksın?

• zaman gösterecek herşeyi.. AKPli misin?

• https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10302405_606673779429774_1366548543249450132_n.jpg

Bunu düşünüyorum Murat.

0|1
    1|0
Yükleniyor...