Rekreasyon yönetimi bölümü nedir?

arkadaşlar meslekleri araştırırken bu bölümle karşılaştım yabancı geldi doğal olarak. boş zaman değerlendirmek için faaliyet düzenleme falan yazıyor ruhsal ve bedenen. başka bir sitede beden eğitimi öğretmenliği falan diyor.ben anlamadım. bu bölümün asıl yaptığı şey nedir? bilen biri ayrıntılı olarak beni aydınlatırsa sevinirim :)

Güncellemeler:
ben bu bölümü seçsem pişman olur muyum? organizasyon düzenlemeyi de severim zaten. şehir dışı gezileri de olacaktır mutlaka.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Rekreasyon, insanların yaşamlarında yapması zorunlu olan (örneğin yemek, uyumak, çalışmak vb.) durumlar dışında kalan serbest zamanda uygulanan aktivitelerdir. Toplumların kültürel ve ahlaki gelişimi büyük oranda serbest zaman kullanımı şekline bağlıdır.

Rekreasyon serbest zamanda yapılır. Rekreasyonla kişi gönüllü olarak ve tamamen kendi arzusu ile katıldığı etkinliklerde bulunur. Rekreasyon faaliyeti kişisel ve toplumsal fayda sağlar.

Rekreasyon bölümü eğitim programının genel amacı; öğrencileri rekreasyon programlarını uygulayabilecek biçimde genel kültür, alan bilgisi, yöneticilik ve eğiticilik açısından toplumun, alanın ve bireyin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte yetirmektedir.
    Mezunların Alacağı Ünvanlar, İstihdam Alanları:

Rekreasyon bölümünden mezun olan öğrenciler;
    Turizm alanında;
    Su sporları rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü,
    Kara sporları rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü,
    Sosyo-Kültürel rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü (halk oyunları, dans, müzik, festival, sergi vb.),
    Sağlık turizmi tesislerindeki rekreatif aktiviteler için animatörlük,
    Çocuk rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü,
    İş Sektörlerinde (sanayi),
    Yerel yönetimlerde (belediyeler),
    Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde (Gençlik kampları) ve
    Üniversitelerde istihdam edilebilirler.
    Bu bölüm mezunları, özellikle gelişmiş ülkelerde çok yaygın iş alanına sahiptirler. Rekreasyon Bölümünü kazanan öğrenciler, meslekleriyle ilgili yabancı dil öğrenmek ihtiyacından dolayı, bir yıl yabancı dil hazırlık eğitimi almak zorundadır.

0|0
    0|0
    • sağlık turizminde çalşması nasıldır ne yapar?

• Tercih edilebilir mi sizce. ?

• Mulakatla mi alıyor?

Erkekler Ne Diyor 2

• Rekreasyon Yönetimi Bölümünün amacı, belirli bir coğrafyada (şehir, destinasyon) rekreasyon faaliyetlerini ve turizm gelişimini yönlendiren ve yöneten yöneticiler yetiştirmektir.

Mezunların Çalışma Alanları

Bölüm mezunları turizm il müdürlüklerinde, il planlama müdürlüklerinde, belediyelerde, ziyaretçi varış yerlerinde, turizm gelişimi yönetimi ve destinasyon pazarlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışma imkanlarına sahiptir.

0|0
    0|0
  • Rekreasyon bizim meslekte insanların dinlenmeleri ve stres atmaları için şehir içerisinde ayrılmış yeşil alanlar olarak geçer.. Yönetimde büyük ihtimalle organizasyon firmalarının başındaki kişiler için olabilir.. Ülkemiz böyle bir profesyonelliğe alışık mı? sanmam..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...