Ruh sağlığımız bozulsa gideceğimiz bir psikolog bile yok

Son yılların gözde mesleği olan psikologluk, öğrenciler için oldukça tercih edilen bir bölüm olmuş . İyi güzel de tercih edenlerin geneli vakıf üniversitelerinde okuyor ve vakıfların taban puanlarına baktığımda ise ufak çaplı bir şok yaşadım diyebilirim . Neredeyse 180 barajına eş değer olacak kadar düşük puanlar 200 puanlarla öğrenci alıyorlar, psikologluk gibi önemli bir bilim dalının bu kadar ayaklara düşmesi sizce doğru mu ? Bir mal- eşya değil, bir insanı, bir insanın ruhunu emanet ediyoruz biz bunlara . Bu kadar kolay mı insan sağlığı sizce ?

Bugun doktor sitesine girdim, psikologların özgeçmişlerini okudum ve çoğunluğu vakıf üniversiteli . Parayı basan girmiş okula . Biz bunlara mı güveneceğiz arkadaşlar ?

0|0
53

En İyi Kız Görüşü

• aynı durumda birçok kişi şikayetçi.. hatta alanında uzmanlaşmış psikologlar bile karşı çıkıyor hatta onlar devlet üni eğitim dahada zorlaşsın diyor.. başta psikoloji pek bilinmiyodu insanlar istemiyodu ama şimdi hiç alaksı olmayan insanlar ben psi.olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor deyip ders çalşmaya başlıyor çok yanlış bu.. çnkü psi.öyle göründüğü gibi değil zor ikna yetenğn olck dinleyebilcksn sabırlı olucan bunlrı sölediğin zmana bend ehepsi var diyorlar ama aslında yok.bir psikoloğa giidcekseniz okuduğu üniye gerçekten bakın.. 540 puanla giren bir öğrenci ile 250 nasıl bir tutulur?( vakıf olup kendini gelştrmiştir bu ayrı tabi.. ama zor yani)

1|0
    0|0
    • çok haklısınız. Bu arada vakıfta okuyacak kişi okul seçebilecek bir seviyede değil ki :D O kapasitede olsa ve bu mesleğe gerçekten gönlünü verecek olsa, 200 puanla vakıfa kapak atayım diye düşünmez. Oturur devlettekiler gibi hakkıyla çalışır hakkıyla da o bölümü okur. Vakıflara gidenlerin puanları ortada dolayısıyla kapasiteleri de ortada. Meslek bahane popülerlik şahane meselesi bunlarınki :D

• ha bir de şu var : Psikolojinin AÖF'de var mı diye forumlarda başlık açan sayısız insan var. ee yuh artık diyesim geliyor yani :D

• sonuç olarak ikiside psikolog oluyo ve bu gerçekten çok kötü..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• zaten bu yüzden ya ortalık mal kaynıyor.

1|0
    0|0
  • zaten asıl onların psikolejisi bozuk bişeyden anladıkları yok istisnalar vardır ama geneli psikopat kelin merhemi olsa başına sürer

0|0
    0|0
  • kimse guvenmiyorki sen nerden cıkardın bunu?

1|0
    0|0
    • elbette, ancak eğitimsiz çok kişinin olduğu bir toplumda yaşıyoruz, işte bu kişiler bunlara güvenip sağlığını emanet edebiliyor. Sonrası daha da vahim tabii. İnanın o kadar çok tanıdığım var ki psikologa gidip daha da beter olan, çok üzülüyorum haliyle. Sadece benim sitemim; psikoloji gibi önemli bir bilim dalının bu kadar basite indirgenmesi. Parası olan herkesin okuyabileceği bir alan haline dönüşmüş

• insanları hayalindeki psikologlar kurtarmaz.artık kendisiyle yuzlesmesi gerekiyor bazende.birileri yardım ettikce durum daha kötu bir hale gelicek.insanların psikologa ihtiyacı yokki. insanların sadece birbirine guvenmeye ihtiyacı var.

Kızlar Ne Diyor 4

• çok vahim bir durum kesinlikl. bu kadar basit olmamalıydı. zaten günümüzde hakkıyla psikologluk yapan birini bulursan öp de başına koy, Türkiye'de doğru düzgün psikolog bile yok. Psikoloğa gittiğinde hasta olup geri dönersin . Ticarete çevirmişler iyice, sorunun filan bahane. adam seansı uzatacam derdinden sorununa inmiyor bile . Yazık ..

2|0
    0|0
  • Sadece okuduğu okula bakarak yorum yapmak saçma psikologun okuduğu okula göre yorum yapmak saçmalıkdır sadece

0|0
    1|0
    • Öncelikle "Saçmalıkdır" değil, doğrusu "saçmalıktır "
      Mantıklı bir açıklamanız olsun lütfen. "saçma" kelimesine takılmışsınız tekrarlayıp duruyorsunuz, belli oluyor siz de vakıflı olacaksınız :) Allah'ım nelere kaldı bu psikologluk böyle , sen sonumuzu hayırlı eyle.

• Bakın bayan işini iyi yapan kişi vakifli devletli olacak diye bir şey yok psikoloji tamamen insanın kisiligine kalmış bir durumdur egitim her yerde eğitimdir önemli olan olan bu mesleği hakkıyla yapabilmek ben psikologün okuduğu okula bakmam işini nasıl yaptığına bakarım siz okula bakarsınız sizin görüşünüz

• Ne kadar saçma

Para ile almıyorlar ya diplomalarini başarısız olurlarsa mezun olamazlar zaten

0|0
    2|0
    • saçma olan nedir ? 200 puanla öğrenci alıyorlar diyor- 200'e sen puan mı diyorsun şimdi :) baraj puanı 180 iken :)

• Çok cahilsin

• cahil diyene de bakın hele, 200 puanı puan sanan bir zihniyet var karşımda ha bir de vakıfların bedava olduğunu sanan :D

• Çoğu sorunu çözmek değil para için seansları uzatıp durmak niyetinde zaten. Doymuyolar paralara

1|0
    0|0
Yükleniyor...