Unutamadığınız film replikleri neler?

İzlediğiniz bir filmde çok hoşunuza giden, -vay be ne güzel demiş- dedirten, hatta belki birkaç gün aklınızın bir köşesinden çıkarmadığınız film replikleri var mı? Film'in adını ve hatırladığınız kadarıyla sözü yazabilir misiniz ?

Ben, Sil Baştan filminde geçen: ''Birini aklınızdan silebilirsiniz ama onu kalbinizden atmak başka bir hikayedir.'' sözünü çok beğeniyorum mesela.

0|0
13|33

En İyi Kız Görüşü

• leon:"...büyümek için zamana ihtiyacın var..."

mathilda:"...ben artık büyümüyorum,sadece yaşlanıyorum..." LEON...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

jeff; görmüyorsun değil mi?

selma; görülecek ne var ki? KARANLIKTA DANS

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Hayat çok tuhaf.Çocukken zaman çok yavaş geçer. Sonra bir de bakmışsın 50 yaşına gelmişsin ve çocukluğundan ne kaldıysa geriye bir kutuya sığmıştır, tozlu bir kutuya... Amélie

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hepiniz koca birer pisliksiniz

neden biliyor musunuz?

çünkü olmak istediğiniz kişi olmaya cesaretiniz yok.

benim gibi insanlara ihtiyacınız var, benim gibi insanlar gerekli...

ben olmadan bir hiçsiniz

böylece parmağınızı uzatıp "hey işte kötü adam" diyeceksiniz.

peki bu sizi ne yapıyor?

iyi adam mı?

siz iyi değilsiniz!

ben, her zaman doğruyu söylerim. yalan söylerken bile..

pekala..

kötü adama iyi geceler dileyin. hadi.. — SCARFACE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doktor: Son kez hapse girdiğinde, 15 yaşındaki bir kıza tecavüz etmekten girdiğin doğru mu?

Randle Patrick McMurphy: Kesinlikle doğru ama doktor 15 yaşında olmasına rağmen 35’inde gibi duruyordu ve bana 19'unda olduğunu söyledi ve bu iş için çok istekli olduğunu söyledi aslında bakın kızı görseydiniz kesinlikle 15 yaşında demezdiniz. Bence bakın bunun delilikle bir ilgisi yok, benim yerimde kim olsa bunu yapardı. Hiç bir canlı erkek bunu reddedemezdi. Bu yüzden hapse girdim ve şimdi de bana kahrolası bir sebze gibi davranmadığım için deli olduğumu söylüyorlar, bu benim umurumda bile değil eğer delilik buysa evet ben deliyim ama beni değiştirebileceklerini sanıyorlarsa gerçekten çok aldanıyorlar hepsi bu… GUGUK KUŞU

Beyler... Bir hiç olmak çok üzücüdür.İnsanlar hep aranmak ister,dinlenmek ister,hayatta bir kez de olsa önemli olmak ister 12 KIZGIN ADAM

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uçaklara neden oksijen maskesi konulduğunu biliyor musun? Çünkü oksijen kafa yapar ve birden bire bütün vücudun rahatlayıp gevşer, acil durumda panik halde derin nefesler alırsın. Buradan belli oluyor saatte bin kilometre hızla suya acil iniş ama hiç panik yok, hindu inekleri kadar sakinler. FIGHT CLUB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Babalarımız bizim için tanrı modeliydi.. Eğer babalarımız bizi terkettiyse tanrı nasıl biri? FIGHT CLUB

2|0
    0|0
    • Lisa: Sana iki kelimelik sonunu bilmedigim bir hikaye anlatayım mı?

Rick: Evet

Lisa: seni seviyorum

Erkekler Ne Diyor 33

• - Planı olan bir adam gibi mi duruyorum. Benim ne olduğumu biliyor musun? Ben arabaları kovalayan köpek gibiyim. Eğer yakalasam bile ne yapacağımı bilemem. Anlarsın ya… Ben sadece yaparım.

- Delilik yer çekimi gibidir ; sadece hafifçe itmek yeterlidir.

- Tetiği çekmek gitar çalmaktan daha kolay, yok etmek yaratmaktan daha kolay.

-Neden bıçak kullanıyorum biliyormusun? Tabanca çok hızlı. Böylece küçük anların tadına varıyorsun.

-Bazı insanlar, dünyanın alevler içinde kalışını seyretmek ister.

-Donnie: o aptal tavsan elbisesini neden giydin?

-Bunny: sen o aptal insan giysisini neden giydin?

-Havlamaya devam mı edeceksin? Yoksa gelip ısıracak mısın?

-Bu lanet olasıca milkshake gerçekten çok güzel. 5 dolar eder mi bilmiyorum, ama lanet olsun gerçekten çok güzel.

1|0
    0|0
  • gemide

link

1|1
    0|0
  • butch : sen iyi misin?

marsellus wallace : iyi değilim dostum, iyi olmaktan s*klerce metre uzaktayım..

butch : şimdi ne olacak?

marsellus wallace : şimdi ne mi olacak, sana ne olacağını söyleyeyim, bunların üzerinde çalışmaları için, kerpetenleri ve kaynak makineleri ile birlikte bir kaç tane borucu zenci kıyım zenci çağıracağım buraya ve lanet olası bu çiftçi bozuntusuna boru döşeyecekler, duydun mu çiftçi bozuntusu? sana yapacaklarım daha bitmedi, g*tünde orta çağı yaşatacağım !

butch: ikimizin arasında olacakları sormuştum ben!

marsellus wallace: o konuda seninle benim aramda olacak şeyi söyleyeyim, sen ve ben yok, artık olmayacak...

butch : yani aramız iyi mi?

marsellus wallace : evet iyiyiz, iki şey var; bundan kimseye bahsetmeyeceksin, bu sen ben ve bay yakında kısacıkg*tgibi ömrünün geri kalanını ölümcül acı içinde geçirecek tecavüzcü arasında kalacak. başkasını ilgilendirmez. ikincisi bu gece kenti terkediyorsun, derhal...

ucuz roman filminin tüm replikleri süperdi..

1|0
    0|0
  • Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız?

1|0
    0|0
  • "Sevgi neydi? sevgi emekti, elini tuttum sıcacıktı, sanki yüreği ellerindeymiş gibi..." (Cengiz Aytmatov- Selvi boylum al yazmalım.)

1|0
    0|0
  • öpüşelim miii

1|0
    0|0
    • shitlerin litesiisimli filmdeki''1dakikalıkta olda hayat yine hayattır''sözü ve Erkekler ne söyler kadınlar ne anlardaki Alexin''sen benim istisnamsın ''dediği replik

• ben bişey anlamadım sapık zannetme orçuu var ya atv de bi dizi

• fight club desem yeterli film başdan sona replik dolu zaten

-kafama bir silah daya ve duvarları beynimle boya

-anaokulundan beri böyle sevişmemiştim

-bir beyin tümörüm olsa adını marla koyardım

ve daha yüzlerce :D

2|0
    0|0
  • replik demeyelim de en beğendiğim film açılışı Kelebek Etkisi filminden...

"Kelebeğin kanat çırpışı gibi küçük bir şey, bütün dünyanın yarısını yok edebilecek bir tayfuna sebep olabilir" Kaos teorisi...

1|0
    0|0
  • Inception - beni öldürmeye mi geldin

Terminator Salvation - Demek ölümün tadı böyle birşey

soldaki son ev - ve ben geri döndüm hep o istediğim yere karnavala

1|0
    0|0
  • Çok varda bu olsun şimdilik link

0|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • - tekbrik ederim yavrum kursu birincilikle bitirdin ( emniyet müdürü bekçi kursu sertifikasını veriyor kemal sunala)

- sağa sola bakıp ben mi ? diye verilen bir cevap :)))

1|0
    0|0
  • ''Hayatım boyunca bacakları değil,elleri boynuma dolanan bir kadın aradım.''

2|0
    0|0
  • eternal sunshine of the spotless mind ;) Aynen Güzel Söz

1|0
    0|0
    • Kafede Güzel Birşey Daha Söylüyor Eleman;

"Neden bana azıcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum?" ;)

• "Onların tek derdi insanların nerden geldigi ama önemli olan tek şey insanın nereye gittigidir."

"Babam beni dayaktan öldürürdü çünkü beni nasıl yetiştirecegini bilmiyordu" (Public Enemies)

1|0
    0|0
  • deep blue sea

-su gordugun dunyadakı en zekı adam

-yaa öylemi pek benzemiyor

- neden

- baksana ruzgara karsı işiyor

yıne aynı fılmden

- kopek balıklarından kormuyormsuun onlarla yuzerken gordum senı

-hayır, ınsanlara saldrmazlar bızı bazen fok zannedıp yemeye calsırlar, bazende zengın iş adamları

( soruyu soran bır ıs adamıdır )

0|0
    0|0
  • evinizi mi değiştirdiniz

hı hı yakında tüm hayatımı degiştirecem

1|0
    0|0
  • bu mal bi harika.

1|0
    0|0
  • seni lanet olası pislik senin derdin ne ha?

1|0
    0|0
  • Çakal filmi "Ben çakal Değilim"

Tatar Ramazan sürgünde

Benim adım tatar ramazan ben bu oyunu bozarım !

0|0
    0|0
  • the Godfather'dan 'Sana reddedemeyeceğin bir teklif sunacağım'

0|0
    0|0
  • IKI YUZLUK BIDE HOROZ HEMİDE İRİ

NERDEN BULAM HOROZU

150 VERİM SULF OLAK

OLMAZ 200 BİDE TAVUK

ANLAŞTIK

0|0
    0|0
  • Benjamin Linuhow many times do ı have to tell you John, ı have always a plan...(LOST)

Hassiktr be rıfat abi...(PARDON)

0|1
    0|0
  • A: 300

A: 300

A: 100

B: Benimki niye ötekilerden eskik kurban?

A: Onlar sendikalı

B: Ben de harranlıyam

A: Git lan işine

B: Patronda sendikalı herhal hemşehrisini kayırii

0|1
    0|0
  • play it again sam vardı. bir de istanbul kanatlarımın altında filmini izlemelisin bol bol.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Godfather: "Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım."

Fight Club: "Sadece her şeyimizi kaybettiğimiz zaman özgür kalabiliriz."

Braveheart:"Herkes ölür, ama herkes gerçekten yaşamaz."

0|0
    0|0
  • ''Asla rüzgara karşı işeme...'' iğrenc gelebilir baŞta ama düsünürsen çok derin manalara gelebiliyor

0|0
    0|0
  • Zeki Müren de bizi görecek mi?

0|1
    0|0
  • off nabıcaz be kamil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 12

• Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, Rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya başlıyoruz.

Bizim neslimiz büyük depresyonu ya da büyük savaşı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız...

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!

Kendini geliştirmek mastürbasyondur, kendini yok etmek ise asıl soruların cevabı... FIGHT CLUB

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Julien Jeanvier: İlk görüşte aşka inanır mısın?

Aurélie Miller: Evet

Julien Jeanvier: Saf!- CESARETİN VAR MI AŞKA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- “Beautiful” nasıl yazılıyor baba ?

+ Okunduğu gibi; “Biutiful” BIUTIFUL

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Octavio: Planlarımız ne olacak?

Susana: Sen ve senin planların. Babaannem ne derdi biliyor musun? Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından söz et. PARAMPARÇA ASKLAR VE KÖPEKLER

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andy Dufresne: Meksikalılar Pasific hakkında ne derler biliyor musun ?

Red: Hayır.

Andy Dufresne: Hafızası olmadığını söylerler. Hayatımın geri kalanını yaşamak istediğim yer burası. Hiç hafızası olmayan sıcak bir yer. ESARETİN BEDELİ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andy: Sen de burdaki herkes gibi suçsuz musun RED..

RED: Shawshank’deki tek suçluyum..-------ESARETİN BEDELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

” Gülersen herkes seninle güler ağlarsan yalnız ağlarsın.” İHTİYAR DELİKANLI

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugün yeni bir kelime öğrendim. Atom bombası. Gökyüzünde beyaz bir ışık gibiydi.

Tanrı fotoğraf çekiyormuş gibi. GÜNEŞ İMPARATORLUGU

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DAHA COK VAR AMA AKLIMDA OLANLAR VE BENI ETKILEYENLER BUNLAR.

1|0
    0|0
  • Hayat bir kutu çikolata gibidir, asla içinden ne çıkacağını bilemezsin-Forrest Gump

Parmak göğü gösterirken yalnızca aptallar parmağa bakar-Amelia

Sanatçılar gerçekleri söylemek için yalanları kullanırken politikacılar yalanlarla gerçekleri örter-V for vendetta

Nefes alamadığınızda, çığlık atamazsınız. - Anaconda

Tür olarak temelimizde delilik var. İkiden fazlamızı aynı odaya koy, hemen taraf seçer. ve diğerlerini öldürmek için sebep düşünmeye başlarız-Öldüren sis

The Butterfly Effect – Herşey, başlangıçta son bulur.

1|0
    0|0
  • ” Eğer kaçamıyorsan ve başkalarına bağımlıysan gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun” İçimdeki deniz

1|0
    0|0
  • Beni tabuta koymadan ve dua etmeden çıplak bir şekilde dünyaya sırtımı çevirmiş, yüzüm toprağa bakar şekilde, bir isim ve mezar taşının olmadığı vaziyette defnedin…. Size vereceğim mektuplar yerine ulaştığı zaman; suskunluğumu bozmuş sözümü tutmuş olacağım…. İşte o zaman mezarıma taş koyup güneşe bakacak şekilde adımı yazabilirsiniz.

İÇİMDEKİ YANGIN.

1|0
    0|0
  • ben namusluyum mantara para almam

link

1|0
    0|0
  • Wouldn't it be great if I *was* crazy? Then the world would be okay.

Twelve Monkeys

1|0
    0|0
  • Sana ait ufacik birsey alay etti benimle...

1|0
    0|0
  • şener şenin perran kutmanla filmi vardı.sekreteriyle yakalıyodu şener şeni.şener şen de "yaz kzım,100 kilo kum,200 kilo çakıl" filan diyodu.sonra tükür babana oğlum diyodu.koptuğum sahnelerden biridir.komik :)

0|0
    0|0
  • Seni unutmam gerektiğini hatırlayamıyorum...Memento

0|0
    0|0
  • marlyn monroe "yaşarken sadece çocukluğunu al ve kaç"

0|0
    0|0
  • -Baba turne Çanakkale'den geçmiyor ama..

+Çanakkale zaten geçilmez ki oğlum..

Hokkabaz

0|0
    0|0
  • "çoktan büyüdüm, artık sadece yaşlanıyorum." Leon-mathilda

1|0
    0|0
Yükleniyor...