Komünizm nedir? Bir kurtuluş mu yoksa tam bir safsata mı?

Bazıları komunizm diyince akarsuları durduruyor. Güya bu insanlar vatanlarını seviyormuş, '' Tam bağımsız Türkiye'' istiyorlarmış, haktan hukuktan adaletten bahsediyorlar ve özgürlükçülermiş! Madem Tam bağımsız Türkiye istiyorsun neden kendi milli değerlerine,kültürüne yabancılaşıyorsun.

Neden yabancı ideologların fikirlerini benimsiyorsun? Stalin,Lenin,Mao da ne buluyorsun. Milyonlarca insanı öldürmelerine mi hayranlık duyuyorsunuz?

Kominizm denen ideoloji hem sapkın, hem Türkiyedeki uzantıları hain ve geçmişte rusçu,arnavutçu ve çinci idiler.. Şimdikilerin büyük çoğunluğu da Kürtçü,Ermenici ve Türk kelimesine alerjileri olan zavallılardır. Güya halkların kardeşliği imiş! Millet olmanın şuurundan uzak, kendi mazisini bilmeyen zavallılık yansımasıdır komunizm...

Şimdilerde Ermenici olmuşlar. Bu kadar zıt fikirler nasıl olurda benimsenebilir?

0|1
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Safsata. Komünizmle bir ülkenin yönetilmesi çok zor bir iş ancak komünizmi Stalin veya bizim komünistler gibi sadece amaçlarına alet eden kişilerle değerlendirmek de doğru değil. Komünizm teoride iyi bir siyasi görüş ancak pratikte uygulanması zor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence tamamen safsata

0|2
    0|1
  • Komunizm kaldi su cagda simdi hit akimlar baska

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Komünistlerin ekseriyeti PKK'ya destek veren tiplerdir. Ülkeye bu kafalardan hayır gelir mi ? Komünizm, halkların eşitliğini esas alır. Bu, iyi bir şey gibi gelebilir ancak hiçbir zaman insanlar eşit olamaz, eşit haklara sahip olurlar. Sovyetler birliği, soğuk savaş döneminde ABD ile olan rekabetinden dolayı Orta Asya Türklerini kadın erkek ayrımı yapmadan ağır şartlar altında maden ocaklarında çalıştırmış, karşı çıkanları öldürmüştür. Al sana kalkınma ve insan eşitliği !

0|1
    1|3
    • Bence günümüzde Akp varken bunlara pek gerek kalmıyor.

• sen ne saçmalamışsın birader

• Katılıyorum. İkinci dünya savaşında Sovyet ordusunun büyük kısmı Türk halklarından gelenlerle doluymuş. Bu şartlarda Ahıskalı erkekler askerlik yaparken geride kalan kadın, çocuk ve yaşlılar Özbekistana ve muhtelif yerlere sürülmüş Stalin canisi tarafından.

• Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra...

Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara...

Lenin’den bahsederse karşında bir maskara,

Bir tebessüm belirsin sadece dudağında.

0|2
    1|1
  • bu soruda ney olduklarını anlatmıştım link

0|1
    0|0
    • Okudum çok güzel açıklanmış..

• bende anlamıyorum

0|1
    0|1
  • 80 öncesi için solcular Tek amacımız "tam bagımsız Türkiye"ydi dıyorlar,eger sosyalist devrimi yapsaydı deniz gezmiş veya sonraki solcular sovyetlerden habersiz lavaboya gidemezdik,nasıl tam bagımsız Türkiye"ydi amacları peki? ayrıca Atatürkçü olup deniz gezmiş"i ve komünizmi savunanlarda,Atatürkçüydü diyenlerde ayrı komedi.Deniz gezmiş Atatürkçü olsaydı,onun kurdugu düzene karşı gelip,sosyalist devrim yapmak istemezdi,deniz gezmiş "ne mutlu Türküm diyene" dermi la :D

0|1
    0|1
  • Arnavutçu mu ? bunu diyerek neden yalana meğal veriyorsun Arnavutlukta kominizm hiç olmadı ve türkiyede kimse Arnavutçu olmadı bu ülkenin milli şairi bile Arnavut. ve şu sözünüde hatırlatırım sana "Arnavutum Arnavut olmasına asla aslımı inkar etmem lakin ben bir Osmanlı toruyunuyum özümden taviz vermem"

hangi müslüman ülkede kominizm gerçekleştide Müslüman Arnavutlukta gerçekleşti diyorsun.

komizme karşıyım Arnavutum bu al bayrak içinde ölürüm.

0|0
    0|2
    • link

Arnavutçu derken o dönemki Arnavutlukta olan ideolojinin sempatizanlarını kastettim. Türkiyede sosyalistler kendilerin bunları diyerek birbirlerini bile öldürüyorlardı. Ben onların deyişinden yola çıkıyorum. Arnavutlara karşı hasımlık duygum yok. Ki dediğiniz gibi milli şairimiz de Arnavut asıllı

• Biz duyduk efendim okuduk, gördük.. Komunisttir ne yapsa yeridir

• Arnavutçusun demeni hakaret algıladım.

• kurtuluştur ama direkt gerçekleşmez önce demokratik halk devrimi lazım türkiyeye

0|0
    0|2
    • Demokratik halk devrimi derken seçimlerden ''komunist'' bir partinin iktidar olarak çıkması değil mi ? Öyleyse anarşist komunizmi ele alalım. Onlar neden demokratik değil. Şunu unutmayın demokrasi ve komunizim birbirine her zaman zıttır. Tarih bunu böyle göstermiştir.

• la tamam*git ben sokmaktan sıkıldım herif almaktan sıkılmadı ne genişmişsin

• ..

• Türkiyedeki komunizm pkk sempatızanlığının kılıflandırılmıs halidir

0|1
    0|1
Yükleniyor...