Kitap okumak ne işe yarıyor?

Herkes kitap okumak çok önemlidir çok iyidir vs. Bir şeyler saçmalıyor anlamadığım kişisel gelişim kitapları vs. Hayatınıza ne katıyor ya da romanlardan ne anlıyorsunuz?

Güncellemeler:
En son grinin elli tonunu okuyordum o idare eder bir kitaptı başka da okuyamyrm ders kitapları dışında.

0|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların gerçek karakterlerini, niyetlerini sezebilme, olayların gidişatını önceden tahmin edebilme, farklı olaylar arasındaki bağlantıları görebilme ve müthiş bir hayal ve düşünme gücü.

0|1
    0|3
    • Akıcı konuşabiliyorsun ve neredeyse hiç düşünmeden en doğru şeyleri söyleyebiliyorsun, üstelik dil öğrenme becerini bayağı bir geliştiriyor.İnsanların senle sözlü çekişmelere girmeye çekinmesi de cabası.

• neden olcak özentilik

• @soran: xper umurumda bile değil, isteyen - lesin.Hatta beni eksilemeleri gururumu okşadı doğrusu.Farklı düşünmek ve çoğunluk tarafından kabul görmemek iyidir, en azından benim açımdan.
      @KKuvvetmira, günlük hayatımda da İspanyolca, fransızca kelimeleri kullanırım, özellikle aksanlı dillere karşı ilgim var, unutmamak için de arada kullanmak iyidir.
      @antuan95: Benim yabancı dillere özenip bunları kullanmam hem geleceğim, hem de karakteristik özelliklerim için gerekli ve önemli, senin kemalistliğe özenmen beni zerre ilgilendirmediği gibi ben de seni ilgilendirmeyeyim mümkünse.

Kızlar Ne Diyor 11

• Her kitabın bir düşüncesi vardır sen bu düşünceyi bulucaksın sana yararı olup olmadığını düşünüceksin bilinçli okur ol kısaca

0|1
    0|0
  • Azcik kitap okusaydin anlardin. Zeka gelistiriyor. Okuman hizlaniyor. Diksiyonun duzeliyor. Ben haftada en az bir kitap bitiririm.

0|1
    0|0
  • Birşeyler saçmalıyor yazını gördükten sonra kitap okumanın önemini anlatmaktan inan ki vazgeçtim.

0|0
    0|1
  • Film izlemekten cok daha guzel. Hayal ediyorsun ben cok begeniyorum.

0|0
    0|0
  • Çok işe yarıyor... Farkı fakedeceksiniz okursanız bir gün...

Not: Kişisel gelişim kitaplarına inanmam...

0|0
    0|2
  • Konuşmaya çok etkisi oluyor seçtiğin kelimeler anlam kazanıyor

0|0
    0|0
  • ben eksikliğini şu ana kpss de yaşıyorum açıkçası hızlı olmanı sağlıyor kendini rahat ifade ediyorsun kelime haznen genişliyor söyleneni nalıyorsun

0|0
    0|1
  • Kitap okumayan biri anlayacak kapasitede değildir zaten =)

0|0
    0|0
  • beyin içindeki ulaşılmadık yerleri keşfediyorsun.

0|0
    0|1
  • Çok kitap okumak insanın hayal gücünü arttırır kelime olarak besler farklı diyarlara uçurur insanı ben çok seviyorum günde 600 sayfalık bir Kitap'ı okumuştum konusunu seveceğin Bir kitap olması önemli ve sana bişeyler kazandırabilecrk bir kitap olmalı

0|1
    0|0
  • Cok okuyan cok bilir derler.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Düşünebilmeni sağlıyor.

1|0
    0|0
  • Kişisel gelişim kitapları oldukça önemli, insanın psikolojisini sağlam tutuyor, destek oluyor. Roman vs tarzları daha çok duygulara hitap ediyor, yani bilinçaltına vs. İnsanlar duyguların esiri oldukları için tarz kitapları da seviyorlar. Bana artı bir şey vermeyen kitabı ne yapayım?

0|0
    0|0
  • Cümle kurarken kullandığınız kelimeler değişir,daha derin ve istediğiniz manayı daha etkili şekilde yansıtabilen cümleler kurabilirsiniz,hitabetiniz gelişir ve hitabet zeka ile paralel olarak gelişim gösterir.

Yani zeka kitap okumaktan geçer.

Kişisel gelişime gerek yok,okuyacaksan s.eti tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Basite indirgersek okuduğun kitabın nevii ne olursa olsun kelime dağarcığını geliştiriyor, bununla birlikte faklı bakış açıları elde edebiliyorsun hayata dair..

*Zararsız bir dost kitap..

0|0
    0|0
  • Birçok artılar var. Güzel cümle kurabilme, güzel konuşabilme, kelime dağarcığını genişletme, yanlış bilinenleri düzeltebilme, imlaya hakim olabilme gibi... Tüm bunları yeteri kadar kazandıktan sonra tadını çıkarmaya başlıyorsun romanların. Dizi izler gibi, merakla okuyorsun. Çok ileriye gittiğinde de roman yazmaya yelteniyorsun. :)

0|0
    0|0
  • bende anlamıyorum yalnız değilsin

0|0
    0|0
  • Böyle şeyler sormamanı sağlıyor mesela.

0|1
    0|0
  • kafamı dagıtıyo

0|0
    0|0
  • bilgi dünyanın koşulsuz şartsız en iyi silahı ve bilgi dediğin şeyde kitaplarda var ayrıca kitap okmakla bitmez işe yarar bir kitap olmalı

0|0
    0|0
  • kitap okumak "kitap okumak ne işe yarıyor" gibi bir soru açmamaya yarıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...