Klasik gitar için solfej dersleri neden zorunlu?

Kursa başlıyorum 1-2 güne kadar. Solfej dersleri ayrı veriliyormuş. Ne yaptırıyorlar bu derste zorluğu nedir?

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Notalarin porte uzerinde okunmasi ve bununla birlikte notalarin sureleriyle birlikte vuruslarini ogrenmen icin gerekli olan seydir. Solfeji iyi ogrenmen, ritm kulagini ve seslere karsi algini gelistirir. Entrumana gecmeden mutlaka bunlari ogrenmeni tavsiye ederim. Gelismen acisindan.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• gitar dersinin 4.yılında sana flamenko çaldıracaklar..bence muhakkak girmelisin..

0|0
    0|0
  • alfabe gibi yani nasıl harfleri bilmeden yazamazsan do re mi yi de bilmeden çalamazsın bu kadar basit

0|0
    0|0
  • Kendi kendine ogrenebilirim. Benim gibi bir aptal yapabildiyse sen de yaparsın

0|0
    0|0
  • Gitar çalıyorum tam 5 senedir ve hiç solfej dersi falan almadım :) Kulağıma gelen sesleri bulup çalıyorum sahne deneyimim de oldu. Bunlara gerek yok bence istersen kendin öğrenirsin en iyisini.

0|0
    0|0
  • Çoğu müzik hocası solfej verir neden bilmiyorum ama her müzik aleti için temel bir eğitim sanırım

0|0
    0|0
  • solfej notaları tanımak içindir asıl amacı çalmaya geçerken notaya basarken yani tele dokunurken başka bir notaya geçerken ki süreyi kapsar yani notanın kısalığı uzunluğu akışkanlığı için şart..

0|0
    0|0
  • ecem bende 2 yıl klasik çaldım be elektroya geçtim iyikide geçmişim elektrodan aldığın zevki klasikten alamıyosun aklın varsa elektro çal

0|0
    0|0
    • Ama direkt elektroya geçmek hata olur bence.Normalde ben elektro ya da akustik istiyordum ama notalar ve sesleri anlamam amaçlı klasikten başladım.Başlıycam yani :)

• beynini notalara bu yolla da parmaklarını notalara hazırlar ve solfej zihnini müziksel olarka çalıştırır abicim. solfej ilerisi için çok daha faydalı şimdi anlayamazsın devam edersen göreceksin

0|0
    0|0
  • Ben hic egitim almadan ogrendim o dedigin ne onu bile bilmiyorum

0|0
    0|0
    • o zaman bilmiyorsun demektir. Youtube den bir kaç video izleyerek öğrenilseydi kursa gidilmezdi :)

• Gitmemiş işte zaten öyle öğrenmiş

• Bende kendim öğrendim tab okurken aralarda akorda basiyorum ritimde atiyorum her türlü en profosyonelinede ders veririm şükür

• 6 yıldır gitar calıyorum ilk 2 yıl ögrenmedim isimleri :D ama 2 yıl içinde fena calıyodumşu ancalıp söylesem aglarsın :) okadar guveniyorum yani :))

0|0
    0|0
  • kulağın yeternce iyiyse nota bilmeden de anlarsın ve çalarsın

0|0
    0|0
  • müzik insanın içinden gelir.. 8 yıldır gitar çalıyorum hiç ders almadım

0|0
    0|0
  • nota dersi . kavraman gerekli şart yani

0|0
    0|0
  • ben porfesyonel çalıyorum

düzgün ezgi ritmi için solfej şart.

0|0
    0|0
  • inş sürekli çalarsın başlayıpta bırakanlar çok oluyor

0|0
    0|0
  • Gerek yok herhalde.

0|0
    0|0
  • Hiç gerek yok ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Nota dersi degil mi o..ikisi beraber olacak..akor ayri nota ayri..solo calmak icin..

0|1
    0|0
  • solfej dersi bu işin temelidir.Nota bilmeden çalgı çalamazsın evet çalarsın ama bir yere kadar.ben de şan dersi alıyorum.Deli gibi solfej öğrendim başlarda.Şimdi solfejde belli bir yere geldim.İlerleyen zamanlarda faydasını göreceksin.

0|0
    0|0
  • bülbül gibi şakıtıyorlar adamı orda

0|0
    0|0
  • Mecbursun

0|0
    0|0
  • Notalari hissetmen icin asdasfasggdh. Ama bence solfej dersi iyidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...