Selfie yerine özçekim kelimesini kullanalım.

Evet hanımlar beyler gün geçtikçe güzel TÜRKÇEmize yeni yeni kelimeler ekleniyor ancak yarınlarımıza sahip olabilmemiz için öncelikle DİLimize sahip olmalıyız.Bu nedenle son zamanlarda oldukça popüler hale gelen SELFİE için Türk Dil Kurumu çalışma başlatmış ve öngörülen kelime ÖZÇEKİM sizin bu konuda fikir ve düşünceleriniz nedir

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Otobüs içinde çokoturgaçlıgötürgeç diye bir sözcük bulmuşlardı evet mantıksal olarak iyi ama kullanışlı değil.Bu yüzden TDK'nin oturmayan tam olarak yerini bulmayan sözcükleri yüzünden Türkçe yabancı kelimelerle doluyor.

Bilgisayar,uçak gibi kelimeler bulsalar herkes bunları kullanacak ama kim özçekimi kullanır ki.

Ben bile Türkçe kelime kullanılması gerektiğine inanan birisi olarak bu kelimeyi yeterli bulmadım.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• seninle aramda bir özçekim var gibi hissediyorum beybi tdk böyle bir şey işte.

0|0
    0|0
  • Özçekim nedir yaa :D

0|0
    0|0
  • Is adinda bitiyor zaten simdi git fransaya çine yine ayni sekilde kullaniliyor cunku bu bir akim moda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• sana katılmıyorum.bu akımı adamlar buldu,onlar meşhur etti.o yüzden onların bulduğu isimle hitap etmek lazım bence. hee yok öyle olmaz diyorsanız buyrun bunları da adlandırın

ofsayt

firikik(freekick)

spagetti

star

vs vs

0|0
    0|0
  • Selfie baslibasina ozentilik zaten elin gavuru iyiki birşey yapti

Simdi onlar kalkip 2 rekat namaz kilsa ozenirmiydiniz de bu olaya bu kadar ozeniyor millet.anlamis degilim

0|0
    0|0
  • arkadaş o ne öyle fiziksel terim gibi olmuş:) örneğin: "Hocam özçekim katsayısını kaç alalım? soruda verilmemişş." :))

0|0
    0|0
  • dilimizin zaten çoğu yabancı kelimeden oluşuyor tdk daha neyin peşinde. otobüse çokoturgaçlı götür getirgeçmi diyoruz zeytine çatal batmazmı diyoruz, bıraksınlar bu işleri

0|0
    0|0
  • Bence "kendin pişir kendin ye" daha ideal <3

0|0
    0|0
  • TDK bu hep saçma işlerle uğraşır. Bir cümle bulacağım diye batırır. Biraz daha araştırsınlar.

0|0
    0|0
  • Bu kelimeyi Turk dili kurumu onaylamissa Turkcemis coktan batmistir demektir. Matematik mi len bu oz cekimde ne ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...