Bir feminist olarak yaklaşıyorum konuya veee cevaplarınızı/yorumlarınızı bekliyorum.

Bugün duyduğum bir söz hakkında sizinde fikirlerinizi ve yorumlarınızı almak istiyorum 'Cehaletin tek korktuğu kadınlardır çünkü kadın öğretirse çocuklarınada öğretir.' Ben çok beğendim.

Güncellemeler:
Öğrenirse olucaktı orası aldırmayın :)

0|1
5|17

En İyi Kız Görüşü

• Bu söze çok katıldım. Kadınların okuması lazım, kocasına endeksli yaşamaması farzdır. Kocalardan hayır yoktur, bizim çalışmamız gereklidir. Her ay az da olsa maaşı olmalıdır, dik ayakta durabilmelidir. Hayatta herkesin başına iş gelebilir ve hiçbir eş de karısının eline tak tak para saymaz. Ben bunu da geçtim, gururum var. Evleneceğim adama ''bana para ver'' diyemem, bu acizliktir. Onun boyunduruğu altına giremem. Bunu bildiğim için, pestilim çıksa da en zor bölümlerden birini okuyorum ve hak ettiğimi de alacağım. Kimse kasa değildir, kendi paramı kendime harcarım. Öğrenirim, bilgi ederim. Çocuğuma da bunu aşılarım.

Budur, benim fikrim bu.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Kadınlar çiçektir, Erkekler böcektir.

çiçekler sevilir, böcekler ezilir.

O kadar saftır ki onlar, o kadar düşünmeden haraket ederler ki

Ademe bile yasak elmayı havva yedir medi mi ?

Şeytan kadını, kadın erkeği, erkek kendini aldatır...

Bu kısır döngü böyle döner gider...

Velhasıl kelam kadınlar güzeldir

0|0
    0|0
  • ben de işte bu yüzden diyorum: kadına değer vermeyen toplumda bir gelişme sağlanamaz.

ve işte bu yüzden bunlar bilindiği için kadınımız, türk kadını saf dışı edilmeye çalışılıyor. bizi bugünlere getiren annelerimiz. eğitim ailede başlar, eğer anne iyi bir eğitim verirse çocuğuna birey ve toplum sonuç olarak devlet iyi yönde etkilenir. eğer ki tam tersi olursa o devlet çökmeye mahkumdur.

velhasıl kelam kadınlarımızın değerini bilelim.

0|0
    0|0
  • kadin erkekten ustundur

1|0
    0|0
  • kadınsız devrim olmaz

kadınlar yemek değil devrim yapar var bir de ;)

1|0
    0|0
  • her şey güzel hoş da, şu feministim ifadesi olmasa daha güzel olacaktı. nedense haz etmedim gitti şu feministlik davasından. kadınlar insan görülsün hakları teslim edilsin buna hiçbir itirazım yok ancak feminist olup da üstün görülmek neyin nesidir arkadaş? bu zamana kadar süregelmiş bir yanlışın, ataerkilliğin devamı olarak görüyorum.

ayrıca bence de kadın öğrenirse çocuklar da öğrenir ve gelecek nesiller aydınlanır.

0|0
    1|0
  • Bu feministçe değildir hakikattir. Bunun için annelik dünyada ve ahrette en büyük makamk-lardan biridir, birincisidir.

0|0
    0|0
  • Doğurduğu çocuk için kocasına; doğum sırasında ''onu çok sevme beni çok sev'' diyebilen bir varlıktan söz ediyoruz değil mi, yanlış olmasın?

0|1
    2|0
  • Bir çocuk babasız büyür ama annesiz büyüyemez, bu da benden.

0|0
    0|0
  • İşin içinde Öğretmek ve Öğrenmek varsa Cehalet illaki korkacak...!

0|0
    0|0
  • OLabilir neden olmasın

0|0
    0|0
  • Fenministi makinisti falan degilde kadin iyi ki var <3 dusunun kadin olmadigini... Saka saka dusunmeyin :)

0|0
    1|0
  • feminstlikle alkası yok sorunun doğal olarak doğru bir cümle ekolojik olarak yani direk doğrudur bu cümle benimde hoşuma gitti

0|0
    1|0
  • kesin bir femınıstın lafıdır buda

0|0
    0|0
  • abes gelecek ama cem yılmazda bir göstersnde laf arasında kadınlar olmasa biz napardık diyor bencede öyle dunyayı yönlendrmede kadnlar daha üstün bnce , bnce feministlik yapma :)))

0|0
    0|0
  • Evin erkeği olmazsa o çocuklar zor okur .

0|0
    1|0
    • heh işte tam kürek geçirmelik kafa.. sen o çocuklara ana gibi bak.. hadi.. kadında çalısır eve ekmek getirir sorun yok !

• Bence bir kürekte senin kafana lazım , erkekte çocuğuna bakar senin baktığın gibi , mecbur kalınca insan herşeyi öğrenir çevremde çok şahit oldum . Ayrıca kadın çalışıp evine ekmek getirirse çocuğuna yeterince vakit ayıramaz senin dediğini yaparsa . Bence ikisininde durumları eşit karşılaştırma yapmamak lazım .

• konunun ne alakası var adamla kadının eşit olup olmaması.. sorumu DOĞRU OKU !

• mantıklı evet evet bu soru 5 yıldızı hak ediyor ! :)

0|0
    0|0
  • bir deistim. tanrı adaletsiz olabilir ama yarattığı en güzel şeydir kadınlar. zerdüştünde dediği gibi kadınlar kutsaldr. çünkü can taşır meyve verir bir insana. her zmn yanımızda olurlar, duygusal halleri , tripleri bilmiyorum ya her halleriyle çok tatlılar. bir insan nasıl kıyar bir kadına asla anlamam

1|0
    0|0
    • bazen balkonda sigara içerken alt katta kafede çalışan bir kız var oda sigara içiyo içerken elini saçına felan atıyo çok tatlı ya küçük bebekler gibi :) durup izliyorum.

Kızlar Ne Diyor 4

• Çocuk yetiştirmede kadınlar çok cahildir şayet olmasa şuan ki bireylerden bu kadar şikayetçi olunmazdı Senin sözünde bunu destekliyor kadınlar çocuklarına hakkı öğretmezler hak ararlar

0|0
    0|0
  • evet sen bir kadınsın beni büyüten de bir kadın asdfghjk

1|0
    0|0
  • annelerin suçu çok fazla bence erkeklerin bu hale gelmesinde.

0|0
    0|0
  • Çok doğru. Kadının cehaleti kısır döngüye sebep oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...