1 Mayıs yürüyüşlerine katılacak mısınız?

1Mayıs yürüyüşlerine katılacak mısınız?

0|0
23|76

En İyi Erkek Görüşü

• evet saat 12 de doktorlrdayız dimi :)

0|0
    1|0
    • Aynen :D Hangi kolektifle katılıyorsun

• Öğrenci kolektifleri. Ama 11 de buluşuyoruz biz

• niye doktorlar oldu bu yıl buluşma yeri espark değilmiydi?

Erkekler Ne Diyor 75

• İnsanlar katılmıycam demiş , kimi işçi değil mühendisim demiş... Bilmediklerin bir şey var kendilerine dokunmayıp 1000 yıl yaşayan yılan eninde sonunda onlarıda bulur...

2|2
    3|1
  • Demokrasi kültürü olan bir ülkede yaşasaydım olabilirdi...

Katılanları destekliyorum. Ama, gün geçtikçe geriye doğru ilerleyen ''ileri demokrasi''nin, şiddet ve linç kültürünün, iyiden iyiye yerleşmeye başladığı bu ülkede, katılmayı düşünmüyorum.

İdam kalkmadan önce, ''aykırı'' düşünenler asılırdı.

Şimdi, idamın yerini, gazlar, coplar, tekmeler, hatta niyazi olmak şeklinde hesabı bile sorulamayan ölümler almış durumda...

Kaç nesildir, her 1 Mayıs'ta aynı tahammülsüzlük devam ediyor...

En iyisi, bir fırsatını bulup, bir an önce, buralardan gitmek...

1|1
    1|0
  • katılacağım

1|1
    2|1
  • Orda sürekli bir karışıklık çıksın diye bekleyen provakatörler olacak Kendimi pkk üyesi gibi göstermek istemiyorum...! Çünkü onlar polise taş atıyolar hiç bir sebep yokken saldırıyorlar. Yediğim joplardan korkmuyorum sadece onların amaçlarına ortak olmak istemiyorum... Güvendiğim ve sevdiğim diğer işçi arkadaşlarımla bir parkta elimizde türk bayrakları şarkılar söyleyerek eğlenerek geçirebiliriz. Neden Eğlenceli geçmesin kiii

2|0
    0|0
  • çArşı emekçi ile elele

1|1
    2|1
  • tabi ki hayır işçi değilim. bugün işçinin bayramı sözde ama...

0|1
    1|0
  • 1 Mayısın amacından çıkarıldığı ve başka yönlere çekildiği için boş bir olay olarak görüyorum.

3|2
    0|0
  • Ezilen işçilerin emekcilerin haklarını yılın bir günüde olsa anmak .Bütün zorluklara faşizme karşı Yürümek lazım.

1|2
    3|1
  • 1 mayısta çok entersan bir gün bizi bekliyor normalde o gün tatil yok çalışıyoruz ama tophanede çalıştığımız için taksime giden bütün yolları kapatıyorlar o yüzden geçen sene eminönünden karaköy tarafına geçememiştik bu senede öyle olacak sanırım yine eminönünde sıkışıp kalacağız

0|0
    2|1
  • Tabiki hayır. Ne işim var PKK lıların, dhkp c lilerin ve ulumanuti kuklalarının arasında.

2|4
    2|2
  • katilmayacagim calisiyorum calismasam bile ogun tatil olursam yatarim öglene kadar :)

1|0
    1|0
  • ortalık savaş alanına dönecekse katılmayacağım ama hak ve eşitlik için kimseye zarar vermeden yürünecekse her zaman varım :)

1|0
    0|0
  • parti bayraklarının olmadığı bir bölümde yürümeyi düşünüyorum..

2|1
    0|0
  • Ben katılmayacam ama ortalık fena karışacakmış.Ayrıca vur emride

gelicekmiş polislere yani gidecek varsa gitmeyin arkadaşlar :)

1|0
    0|1
  • işçimiyim ki benim hakkımı aramak gibi bir gayem olsun o hak işçilerin ünüverstelilerin değil o işçiler şuan hakkını aramıyorlar zaten şuan hakkı ile ekmeğini kazanıyorlar lanet olsun devletimize ve polislerimize zarar verenlere onlar inşallah cezasını çekerler bu dünyada da öteki taraf ta da

0|1
    0|0
  • bu meydanlarda Bdp veya hdp gibi terörist partiler olursa ben değil kimse yürümez o yürüyüşlerde

2|0
    1|1
  • Evet Taksimdeyiz 1 Mayısta.

2|1
    1|0
  • Anarşik bir insan olarak her türlü eyleme varım yeterki ülke menfaatine olsun. Hani desinler ki mantarlar siyahlaşıyor hadi eylem yapsınlar mantarlar siyahlaşmasın diye eyleme giderim. :)

1|0
    0|0
  • Amacının dışına çıkacağı için hiç gerenk yok diyorum. . .

2|1
    2|1

• Hayır

1|0
    0|0
  • 1 mayısçılar terör ortamına izin vermeyin.AKP hükümeti bundan faydalanıyor.SAğ duyulu halkı kandırıyor.Aşırı şiddet uygulayarak sizi yakıp yıkmaya teşvik ediyo sonra bunlar anaşist diyor.Bu oyunlara gelmeyin adam akıllı kutlayın.

1|0
    0|0
  • Piyon olmaya karar verirsem katılırım. Şimdilik tahtanın dışından izleme taraftarıyım.

1|3
    2|2
  • patron olduğum halde katılacağım.

tüm çalışanlarımla birlikte.

2|1
    3|1
  • regaip kandilini kutlayacağım...o yürüyüşlerde her halt var sözlü taciz , gerginlik yakıp yıkmak

0|1
    1|0
  • 1 mayısta gezerim ben

0|2
    1|0
  • link iki yüzlü olmanın ödüllendirildigi Türkiye'de mi katheryn

0|0
    0|0
  • Katılmayacağım, ama destekliyorum. Solcu değilim, hiç olmadım ama, hepimiz işçiyiz. Hepimiz işçi ana babanın evlatlarıyız. Ne ağır şartlarda evlerini geçindiriklerini biliyoruz. Haklarıdır 1 Mayıs kutlamaları.

0|0
    2|1
  • Evde yatmanın hayallerini kuruyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır katılmam yatarım evde

0|1
    0|0
  • Hayır.

Herkes hakkını koruyup savunabilir ama ortalık yine karışacak gibi hisler sezdiğim için...

Ben sana sorayım. Neden sordun ve sen katılacak mısın?

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 23

• İnternet geçmişimden ötürü şahsıma olabilecek çıkar teorilerinden ötürü şöyle bir kabasından olaya giriş yapayım;

1 mayıs'ın kutlanma yeri yenikapı değil, taksim'dir. Yani İstanbul 'da bu böyledir. Taksim'de kutlama, gösteri ve eylem gibi bilimum insancıl olaylar yapmak bir gelenektir. Geleneklere olan bağlılığımız hala bir yerlerde bakire kız ve oğlanların yaşamasından, bayramlarda büyük anne ve hala ziyaretlerine gidişimizden de apaçık bellidir. Taksim bir mikrfondur, sesini duyurabildiğin.

Yani "1 mayısta taksim'e gitmene izin vermiyorum bebeyim, orada çok erkek olur kıskanırım. Senin için yenikapı'yı uygun gördüm. O da olmadı bu senelik kadıköy'de takılabilirsin. Hadi ben kaçtım aeo ok kib by öpt" gibi, gerçekten önümüze yasal bir karar koymadan sadece sözlü olarak gayet egosal bir hitapla verilen emir kiplerine hangi bünye uyar? Saçmalık. Hatta dikta dilinde "sie * "

1 mayıs, 1 mayıs meydanında kutlanmalı.

1|3
    2|0
  • Elbette katılacağım.

2|1
    2|1
  • Tatil o gün be
    tatilde ne yürüyüşü

0|1
    2|0
  • Katılmayı severim ben her yıl özellikle küçük yerlerde şenlik gibi geçiyor ancak esnaf çalışanlarının bizler yumruğumuz havada bağırırken bize kıs kıs gülmesi hiç olacak şey değil. Son yıllarda kafama bu takılıyor açıkçası. Biz onların haklarını savunurken, onlar adına protesto ederken onların bizimle dalga geçermişçesine rahatlıkları beni öldürüyor. Hepsi öyle değil elbette, yürüyüşlerde en çok işçiler, emekçiler var nitekim. Ancak böyle her şeyi kabullenmiş bir kesimin varlığını inkar etmek de doğru olmaz..

1|0
    0|0
  • Katılmayacağım

1|1
    3|1
  • Bile bile provakasyon yapmaya gidiyorlar.Çoluk çocuğun cebine paraları skıştırıp kışkırtıyorlar.Ağız burun dağılınca vay efendim berkinler ölmesin vay efendim özgürlük.Şimdiden afiyet olsun yiyeceğiniz coplar

2|0
    1|1
    • Bilip bilmeden konuşmasanız keşke.

• aynı bakış açısını paylaşmamız şeref verici teşekkür ederim size.

• Akılın yolu birdir sayın üye

• Yok haayır

1|0
    2|0
  • Hayır, bir izin günüm var hayatta yürüyüşe falan çıkamam.

1|0
    2|1
  • bu yıl katılamıcam :(

1|0
    0|0
  • 1 mayıs işçi bayramıdır.Bu yürüyüş sevdasını anlamıyorum.Toplaşın eğlenin eğleşin ne gerek var aksiyona? Bir de ailesinde işçi bulunmayanlarda bu yürüyüşlerde ön saflarda.Halbuki o işçiyi o duruma sevkedenler onlar.Çok ironik:)

kütürt

2|0
    1|1
    • 1 Mayıs işçilerin haklarının savunulduğu gündür katılmak için işçi olmak gerekmez.

• Bak yandaki melihco niklinin yazdıklarını oku.

• Başka yerde de olaylar olucak ne farkeder soran yarın haberlerde memleketimizin insanlarını memleketimizin polisiyle savaşırken izliycez.Bu yıllardır değişmeyen bir gerçek.Ve emin ol tepkim üzüntümden.Kardeşi kardeşe kırdırmanın farklı versiyonu bu da.

• Katılacağım.

0|0
    0|0
  • tabii ki.

0|0
    0|0
  • hiç katılmadım katılmam da

1|1
    1|0
  • evet beyb ama bir şey olacağı için değil xd duygularım tatmin olsun

0|0
    2|0
  • Gaz yersem yüzde beş yüz ölürüm, kalkıp gitmezsem hakkımı savunamam...

İkilemdeyim...

0|0
    1|0
  • Katılmayacağım.

1|0
    1|0
  • tabikidee :)

0|1
    2|0
  • Sanmıyorum..

1|0
    2|1