Hiç Down sendromlu ile tanıştınız mı ? :) tanışmak istermisiniz peki?

doğruyu söylemek gerekirse ben bundan 1 2 ay önce tanışmamıştım. her zaman merak etmiştim ama yaklaşmak gelmemişti içimden. Okulum yüzünden onlarla kısa bir çalışma yapmak zorunda kaldım ve onların bulunduğu okula gittim. Aradığınız her tipten zihinsel engelli bireyler vardı. Benim çalıştığım grup 18-22 yaş arasıydı ve onlarla birlikte resim yaptık çok eğlendik. 2 haftadır gitmiyorum yanlarına ve gerçekten çok özledim onları.. Kesinlikle okullarına ziyaret etmenizi öneririm. O kadar zararsızlar ki o kadar sevecenler ki gelip sana sarılmaları paha biçilemez. Kocaman bir kalpleri var. Kendinize söz verin ve birgün onları ziyaret etmeye gidin. :) PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ

0|0
17|25

En İyi Erkek Görüşü

• Öğle arasında bizim gittiğimiz cafeye gelirdi ebru kankam benim okey oynuyorduk onunla çok eğleniyorduk her öğlen ablasıyla birlikte yanımıza geliyordu bir gün sabah erken kalkmış ablasıyla birlikte bize kek yapmış görmen lazımdı çok duygulandım valla 3 ay önce izmire taşındılar beni çağırıyor bakalım yaz tatilinde fırsatım olursa gitmeyi düşünüyorum özledim valla en iyi vakit geçirdiğim arkadaşımdı onun dışında kimseyle bu kadar çok eğlenmiyordum canım benim ya

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Evt okudugum bolum dolayisiyla bu donem surekli engelli cocuklarin yanina gittim, onlarla calisma firsati buldum. Mumkun oldugu kadar ayrim yapmamaya calisiorum ama down sendromlu cocuklarla calismak daha kolay ve eglencelidir. Bu arada hangi bolum okuyosun?

0|0
    1|0
  • down sendromlu tanıdıgım vardı...Fakat paüde hocalarım down sendromlularla beraber bir cafe felan acmayı planlıyorlardı orda onlarla beraber olmayı dusunuyordum fakat valılk ve beledıyeden ızınler cıkmamıs sanırım olmadı...baska projeler ögrenırsem tanısmak birseyler yapmak ıcın gıtmeyı dusunuyorum...

0|0
    0|0
  • bugüne kadar gordugum en yapıcı sorulardan birisi.

defalarca beylikdüzündeki okula gittim. cok keyif aldım. bir şeyler oluşturma hevesleri sevgilerinin çıkarsız olmaları sürekli gülen yüzlerle bakması inanılmaz keyifti.

0|0
    1|0
  • ben onlarda buldugum sıcaklıgı kimsede bulmadım

nezaman kotu hıssetsem onlarla konusurum

onların temızlıgı bana huzur verır <3

0|1
    0|0
  • Benim kuzenim Down sendromu konuşmalarından bakışlarından heralde en iyi ben anlarım sürekli görüyorum cünkü..Öyle bir anlatılmış ki sanki bu hastalıktaki insanlar sizi bir lokmada yiyecek..Dokunun konuşun dinleyin onları ve hatta dualarını bile alın kalpleri hiç ummadıgınız kadar temizdir

0|0
    0|0
  • evet engellilerle vakit geçirmek gerçekten çok motive edici. hem kişi kendinde olanın farkına varıyor hem de onlara destek olduğu için huzur buluyor. fakat down sendromlu yakından tanıdığım kimse olmadı. hep uzaktan uzağa. ama isterim. nasıl o tür etkinlikler dahiline girebiliriz yönlendirebilir misiniz?

0|0
    0|0
  • Güzel duyarlı bir soru olmuş detayı okuyup bir kişi bile gitse bu onlar için bir kazançtır.

0|0
    0|0
  • Ailesinde engelli olmayan bazi sanslilar bu serefe nail oluyor. @Olala hakli gidin ziyaret edin hocalar. Engelliler insan yemiyor.

1|0
    1|0
  • Bayılıyorum ben o çocuklara, tam bir sevgi yumağı onlar. Aşklarım onlar benim. Hepsini tektik öpmek istiyorum:) kalplerinde kıl kadar kötülük olmayan tam bir iyilik ve bereket meleği onlar.

0|0
    0|0
  • Down diye hiç ayırt etmedim ben çok kardeşler diye seslenirim onlara ve hiç bir zaman onlara farkıymış gibi bakmadım 2 tanede çok samimi arkadaşım var

1|0
    1|0
  • tanıştım işim gereği:) ve hergünde vakit geçiriyoruz:) çok inatçıdırlar.. her konuda sizle inatlaşabilirler.. inatlarını kırmak zordur.. çok sevimlidirler.. çok sosyaldirler ve girişkendirler.. hemen dostluk kurabilirler..

0|0
    0|0
  • Tanısmadım

tanışmak isterim ama

0|0
    1|0
  • eski oturduğum sitede vardı geçenlerde tekrar gördüm sokakta diğer çocuklarla oynuyordu. onları öyle farksız görmek çok mutlu ediyor beni

0|0
    0|0
  • Yanlarındayken bizmi anormaliz yoksa onlarmı diye her defasında sorguladığım, adamın dibi diyebileceğim özlerinde asla kötülük olmayan sıcak sevecen insanlar ..

0|0
    0|0
    • zaten böyle insanlar çok sevecenler ve bağlıdırlar. biyoloji dersinde görmüştük.

• Harbi gidesim geldi ha!

0|0
    1|0
  • ewet bizim akrabamız vardı.. adı ibrahimdi. kral cocuktu.. onlarda bir insan sonucta.. allah rahmet eylesin..

0|0
    0|0
  • KEsinlikle anlatılmaz yaşanır bir tattır :)

0|0
    0|0
  • Down Sendromluların yalan söyleyemediğini biliyor musunuz!

Ne hoş bir özellik.

1|0
    1|0
  • evet öyle arkadaşlarım var onları seviyorum hatta kızlarla daha iyi dost oldum severim..engelli dostlarım var.

0|0
    0|0
  • evet ama şimdi üniversite okuuyorrrrr İzmir üniversitesi kaçıncı sınıf bilmem tabi.

0|0
    0|0
  • bir gün mutlaka tanışmak onları yakından tanımak isterim

0|0
    0|0
  • evet komşumun kızı var ve hemen yakınımızda okulları vardı

0|0
    0|0
  • beni yakın arkadasimin kizi oyle 3 yasinda ve cok eglenceli cok tatli allah nazarlardan korusun

0|0
    0|0
  • Evet üst komşumun küçük oğlu :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Onların bizden tek farkı 1 tane kromozom sayısı fazlalığı. Erkekle kadın ilişkiye girdiği zaman erkek sperimindeki 23 kromozom erkeyin genetik özelliklerini kadına taşır casus gibi. Kadın yumurtalığında da 23 kromozom kadının genetik bilgilerini saklar. Döllenme zamanı 23+23=46 olur. Ve iki farklı genetik bir biriyle karışır ve karma bir insan oluşur. Eğer bu kromozom çiftleşme zamanı erkek tarafdan 42 değil de, 43 kromozom geçerse kadın yumurtalığına, o zaman çoçuk down sindromu olur ve çok yaşamaz. Nadiren uzun yaşarlar. Bi çok hastalığa yakalanırlar, en fazla da kan. Ama Down hastalığının tanısını hamileyken koya biliyor doktorlar

1|0
    0|0
  • Lisede stajımı anaokulunda yapmıştım. Orada vardı hem işitme engelli çocuklar hem down sendromlu çocuklar. komşumuzun çocuğu da down sendromlu. bildiğin melek oluyorlar onlar ya.. Eşimin yakın bir akrabası da yine engelli bir çocuğa sahip. fiziki ve zihinsel. Ama çok seviyoruz onu hepimiz. Diyorum ya hepsi melek onların.

0|0
    1|0
  • Down sendromu ile ilgileniyorum tüm etkinliklerine kaçırmadan katılıyorum ki çok zor oluyor ama güzel bişey herkese tavsi ederim.

0|0
    0|0
  • Arladasimin kardeşi bambaska hayata yaklaşımları var. Dediğin gibi cok sevecanlar. Insanin yüzü asikda olsa o çocuğu gördüğüm vakit hersey unutulur du.

0|0
    0|0
  • ya ben çok istiyorum deli gibi hemde. hayallerim zihin engelli öğretmeni olmak ama geçti artık hep içimde kalacak. içimde buruk bişey olustu ya gönülden istiyorum. daha önce tanısmadım ama el sallamıstı biri bana büyüktü ama çok tatlıydı. Allah nasip eder inşallah banada

0|0
    1|0
  • Hayır, tanışmadım.

Down sendromlu ve otizmli bireyler ilgi alanım.

Tohum Otizm'in eğitimine katılmıştım, ilerde gönüllü olacağım.

0|0
    0|0
  • Evet ziyaret ettim ama herkes onlarında bizim gibi insan olduğunu ve aramızda hiç fark olmadığını anlayamıyor

0|0
    0|0
  • 1 sene boyunca down Sendromlu cocuklarla calistimşu ankres ogretmeniyim ama onlarla olmayi tercih ederdim kesinlikle. Gulusleri yeter kiyamam yaa bir suru fotoğrafım var onlarla. Ogretmenligin tadina vardigim en guzel zamanlardi..

0|0
    0|0
  • Down Sendromluların yalan söyleyemediğini biliyor musunuz

0|1
    1|0
  • Güzel iş yapmışssın bende isterim faydalı olmak.Bu sendromda olan insanlar yavaş mı düşünüyor nedir bizlerden farkı

?

0|1
    1|0
  • evet her sabah günaydınlaşıyoruz xd

0|0
    2|1
  • 5 yıldıızzzz

0|0
    0|0
  • Okuduğum bölümden dolayı gitmek ve onlarla vakit geçirip endişemi üzerimden atmak istiyorum :)

0|0
    0|0
  • Onlar okadar içten onlar kadar tatlı doğal yok, Allah her daim korusun onlari

0|0
    1|0
  • En yakin arkadasimin kucuk kiz kardesinde down syndrome var, dunyalar tatlisi bir melek o <3

0|0
    1|0
  • Evet çalıştığım yere geliyorlar

Biri bir anda bana sarılmıştı şaşırdım ama hoşuma gitti :)

0|0
    1|0
  • Evet küçük bir vardi komsumuzun kizi.Ben korkuyorum biraz cok sacma belki ama ne yapacağımı nasil davranacagimi bilmiyorum.

o küçük kizdi o kadar kalabaligin içinde gelip beni buldu kucagima oturmak istedi.

yine korktum. Allah beni bunl sinayacak diye korkuyorum. Allah kimsenij basina vermesin

0|0
    0|0
Yükleniyor...