Kemalistler ve Adnan Menderes

Ve adnan menderes hakkında genel bir hilgi verecke olursak kim inklaplara ters düşen hareketleri var mıydı bakış açısınız nedir?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Adnan Menderes bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüktür

1|6
    2|2

Erkekler Ne Diyor 9

• keyfi asılmadı iyi ki asıldı

2|2
    1|4
    • da adnan menderesin kemalizmle ne alakası var

• Atatürkün kurduğu fabrikaları kapatmaya calismis 7 eylül olaylarına haberi olduğu halde müdahale etmemiş zimmetine para verdirmiş vs vs

• kumarbaz necipi örtülü ödenekten fonlamasını saymıorumbile iyi ki asılmış derken kastettiğim buydu

• Kemalist olmak ya da Atatürkçü olmak bu kavramlar dinmiş gibi lanse ediliyor ve ben bu konuda oldukça rahatsızım sözde Kemalistler ve Atatürkçüler rantları ve çıkarları için ürettikleri kelime demagojik bir söz esas ta ne Atatürkçü olmak nede Kemalist olmak var esas ta milli hedef ve menfaatler çerçevesinde ülkeyi yönetmek ve bekasını sürdürmektir açıp baktığınızda 1920 ve 1924 anayasasının içinde ne Atatürk le ilgili maddeler vardı nede öyle konular Atatürk ile ilgili maddeler ilk olarak 1960 anayasası ve 1982 anayasasında eklendi ki 1960 ve öncesinde Atatürk ü koruma kanunu olmamasına rağmen demokrat parti sayesinde çıkarılmıştır esastan böyle bir kanun olduğunu görseydi Atatürk o kanunu çıkartanları şiddetle cezalandırırdı Atatürk ki ki beni övmeyi bırakın diye bir sözü de olmasına rağmen

0|0
    0|0
  • Hangi inkilap inkilapmı vardı ozaman askerin içindeki mustafa kemal düşmanı inönünün başını çektiği çete darbeyi yaptı ve Başbakan ve bakanlar asıldı.inönü Türkiyenin en büyük talihsizliğidir

0|0
    0|0
  • herkesin iyi ve kötü yanları vardır. ama menderesin en büyük kötülüğü bizi batıya bağımlı yapmasıdır.

0|0
    0|0
  • adnan menderesi severim ruhu şaad olsun

1|3
    0|4
  • Güç Yetrımedıklerını Ya zehırlerler ya asarlar Yada darbe yaparlar.

Adnan menderese bunu yaptılar. Ülke ıcın kım faydalı bırsey yapsa.

Suıkast yapıyorlar.Gorecden alıyorlar.Şu an Basbakana'da Yapılan budur.

0|1
    2|3
  • Menderes bir talihsizliktir Türkiye'nin başına.açın neler olmuş bitmiş okuyun.ve tarfsızca değerlendirin

0|1
    0|1
    • imfye mecbur bıraktı...

• evet bak biliyorsun.ben ekonomi okuyorum ya Türkiye ekonomisi tarihini okuyunca sövmekten bir hal oluyorum

• Gerileme dönemi başladı sağolsun.

0|1
    0|0
  • truman ve marshalla başlayan batıya bağımlı olma özelleştirmelerle devam etmiştir ve günümüzde ki bağımlı türkiye meydana gelmiştir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kitap okumayı seviyorsan eğer bunu okumanı tavsiye ederim,sorunun cevabı içinde herşey belgelidir yani kafanda soru işareti bırakacak birşey yok hatta şaşıracaksın,ha bunlar ne dersen kusura bakma artık bu sitede bu kadar ciddi konularda yorum yapmayacağım çok fazl ;)

link

0|1
    0|0
Yükleniyor...