Istanbul'u evliyalar mı koruyor?

siz zannediyor musunuz İstanbul sadece kılıç gücüyle fethedildi. İstanbul iman gücüyle fethedildi. bir çok allah dostu gavs ve erenlerin duasıyla fethedildi. o mübareklerin bir kısmı da burçlara bayrağı dikenler içindeydi. bazısı şimdi türbelerdeyse bir kısmının cesedi kayıp ama ruhları hep burada bizler ile.

Hz. Muhammed (s.a.v.) : İstanbul mutlak fethedilecektir. onu fetheden komutan ne güzel komutan onu fetheden asker ne güzel askerdir. sonra osman gazinin şeyh edibalinin dergahında gördüğü rüyada kollarından doğan ayın büyümesi cihan imparatorluğunun doğuşu müjdesidir. akşemseddinin rüyası onu hacı bayram veliye götürmüştür. bizim ecdadımız ne şanlı güzel bir ecdaddır. bizim dinimiz kültürümüz tarihimiz ne mübarek insanlarla çevrilidir.

eyüp veya sur içi tarafları değil de boğaz'dan gidecek olsak bir sarıyer'de telli baba, beşiktaş'ta yahya efendi, üsküdar'da aziz mahmut hudayi, beykoz'da yuşa efendi bunlar boğazın bekçileridir. osmanlı donanması sefere çıkmadan önce bu mübareklerin duasını alıp öyle çıkarmış.

istanbulu evliyalar ayakta tutuyor bu mübareklerin duaları yatırları ayakta tutuyor. yoksa dibine kadar pisliğe yozluğa batmış bu şehir çoktan sodom gomore gibi birşey olmuştu. Allahın (c.c.) rahmeti salih kullarının üzerine olsun.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben inainiyorum hatta B hazreti süleyman ın da İstanbul için ilel ebet ayakta kalsın diye dua ettiği rivayet ediliyor bak onda deprem sel yangın a rağmen hala ayakta

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bu ümmet ne zaman hakkıyla dinini yaşamayı bıraktı,zikrullahtan vazgeçti o zaman kaybetti. Allah hepimize hidayet etsin. O mübarek zaatlar ölmediler diridirler ve onların ayaklarının tozu olabilsek ne mutlu. çok doğru ve güzel yaşmışsınız.Allah razı olsun.

1|1
    0|0
  • Brnde buna inanıyorum oyuzden İstanbul çok şanslı birşehir orada deprem olacağından inanmıyorum

0|1
    0|0
  • yoo polisler koruyor

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 3

• aynen öyledir. bu konuyu belgeler ve alıntılarla daha da derinleştirecektim ama size insaniyet yaramaz.

0|0
    0|0
  • aynen öyledir.

0|0
    0|0
  • Dün yokluğunu aradık hocam allah razı olsun yine sen ve orjinal bir konu.

0|1
    0|0
Yükleniyor...