Savaşmak Mı Doğru, Terketmek Mi?

Türkiyemiz binbir türlü cahil insanı barındıran, çeşit çeşit yobazın yaşadığı bir ülke bildiğiniz gibi. Bu durumu mücadele ederek değiştirmek mümkün mü? Mümkünse bunun için savaşmaya değer mi, insanlar kıymet bilir mi (bkz: Atatürk'ün yaptıklarından sonra kendisine yöneltilen hakaretler ve ülkenin tekrar geriye evrimleşmesi)?

Yoksa bu ülkenin artık çıkışı yok deyip pılımızı pırtımızı toplayıp terketmek midir doğru olan?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Cahil ve düşüncelere duymayan insanlara çaba harcamaya değmez

0|0
    0|0
    • Ülkeyi terkedelim ve insanları kaderine terkedelim mi diyorsun yani?

İnsanları sevmiyorum ama ülkeyi seviyorum. Gel-git yaşıyorum bu sebeple.

• Ne kadar kişi olduğuna bakmıyorum ülke kurtarmayada bakmıyorum ben kendi düşüncelerine ulaşabilcek insnalara bakarım ülkeler batar insanlar ölür ama bir insanın fikri bir diğer insana geçişi asla ölmez kimsenin rahat yaşantısına vb şeylere bakmıyorum bu şekilde yaşayan insnalar diğer insanlara örnek olur zaten olan olur olmayan olur herkesin kendi fikrine kalır cahillerle düşünceleri duymayan insanlarla uğraşmanın faydası yoktur

• Yahu ülkeler batar diyorsun. Ben de kurtaramıyacaksan gideceğim diyorum. Yerim senin ölmeyen düşünceni :P

O ölmeyen düşünceye sahip insanlar en çok zararı görüyor biliyor musun ülkeler battığında, çünkü o insanlardır tekrar ülkeyi kalkındıracaklar ve en çok onlara kötü muamele yapılır ülkeyi kurtarmalarını engelleyebilmek adına. Ülke kurtarma gibi bir derdim yok diyorsan zaten boşver sen beni anlayamazsın!

Kızlar Ne Diyor 2

• pılımı pırtımı toplayıp hiçbir yere gidemem Sonuna kadar savaşacağız.

0|0
    0|0
    • Ne yapıyorsun anlatsana verdiğin savaşı!

• ben söylediklerimden mesulum senin anladıklarından değil. Onlarda türk ama sen yılıp vazgeçiyorsun oralarında kendine göre sorunları var nereye gidersen git sorunlar olacaktır en iyisi kendi yurdundur.

• Benim kendi yurdum Türk kalbinin attığı heryerdir, Turandır.

Ben Türkiye'de doğmadım, başka bir ülkeden göç ettim. Türkiye'den de başka bir ülkeye göç edebilirim.

• Terket sen terket -.-

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Öncelikle vatana ihanet olmadıkça herkeze saygı duymayı bil bu sağcı olur solcu olur milliyetçi olur ülkücü olur. Cahil insandan kastın AKP ye komple oy verenler ise(ki ben değilim) düşüncen bana göre yanlış ama körü körüne verenlerse doru. Terketmek tabiki bir çözüm değil bu güzel cennet vatan bırakılırmı?

1|0
    0|2
    • ilk sorun için bir oran veremem ama cahil kesim sölediğin kadar çok olmamakla birlikte azda değil tamamen atıyorum ortalama yarı yarıya diyelim. Bu arada bence kurtarılmaya ihtiyacı var evet burada haklısın 20 yıl sonrayı bilemem çünkü bu düzek böle devam etmicektir emin ol daha açık konuşursan daha açık cevap veririm yani neden şikayetçisin baştakilerdenmi kişisel olarak insanlardanmı vs vs

• Bu düzen böyle gitmeyecektir demek büyük iyimserlik. Peki sen değiştirmezsen, ben değiştirmezsem kim değiştirecek bu düzeni. Ben güç yetiremiyorum bu da bana kendimi kötü hissettiriyor.

Baştakilerden de şikayetçiyim, insanlardan da. Yobazlığı ve cahilliği sevmiyorum. İnsanlar düşünmüyor.

• Asla terketmemek gerekir...vatansızlık dünyanın en berbat duygusu olsa gerek...mücadele etmek gerek..

0|0
    0|0
    • Vatansızlık mı? Vatan sadece Türkiye değildir bana göre.

Sen nasıl mücadele ediyorsun anlatır mısın?

• vatan, dili, kültürü, tarihiyle ortak insanların olduğu toprak parçasıdır...mademki yobazlar var, hainler var, bin bir türlü satılmışı var, bırakıp gitmek uygun davranış olmaz...ben 29 yaşındayım, 17 yaşımdan bu yana ülke siyasetiyle ilgileniyorum, gericilerle mücaele ediyorum. Atatürkçü düşünce derneğine üyeyim...toplumsal eylemlere uzak durmuyorum, popüler kültürün egemenliğine girmiyorum, çevreme bir şeyler anlatmaya çalışıyorum...

• bir yere kadar savaşmak değecekse bırakmamak ama bununla beraberde abartmamak ama eğer olmayacaksa sal gitsin uğraşma :)

0|0
    0|0
    • Hahahaa yahu sanki bir üniversite kazanmak istiyorum da onunla ilgili soru sormuşum gibi cevap verdin!

Diyorum ki değecek mi, olacak mı olmayacak mı?

Sizin yazdıklarınıza katılıyorum değecekse savaşmak lazım ama ben değecek mi bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Eğer olmuyacaksa sal gitsin demişsin de, olucak mı bu ülkeden birşey yoksa olmuyacak mı ben bilemiyorum. Bu konuda fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Ne yapmak gerekiyor, nasıl kurtarılabiliriz bu ülkeyi?

Yükleniyor...