Arkdaşlar güzel bir soru

saat sistemimizde her kezin bildiği gibi yeni gün 00,00 da yani gece yarısında başlıyor ama güneş 4 5 saat sonra doğuyor dolayısıyla günde güneşle beraber başlıyor peki saatler neden günü gecenin bir yarısında başlatmaya çalışıyor?

Güncellemeler:
Arkadaşlar dün akşam soruyu yazık ettin diyenler olmuştu onlar için hatırlatma yapıyorum :))

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Ay soruya yazık oldu şimdi.:/

Gece gece sorulmaz bu soru, beyin yorguun, dinlenmemiiş, zorlarsak hata verir.:D

0|2
    1|0
  • beynim error

0|1
    1|2

Erkekler Ne Diyor 8

• Arkadaş, şöyle güzel soruları sabah, kahvaltımızı yaptıktan sonra sorsanız ya :)

Yazık oldu soruya...

0|1
    1|0
    • kardeşim sen iste yeter ki gündüz de sorarız sıkıntı yok :D

• Güncellersen cevap verenlere gider güncelleme.

onun dışında bir şeyi yok.

• hadi ya bakarız bir çaresine sıkıntı yok

• ibretlik soru tebrik ederim

0|1
    1|0
  • Dünyanın her yerinde bu saat kullanılmıyor zaten.

Tıpta herhangi bir olayın nezaman meydana geldiğiyle ilgili karışıklıkları önlemek için bu saat dilim kullanılır.0 dan 24 e kadar. Bazı saatlerde aynı rakamlarla karşılaşmak mümkün.

0|0
    1|0
    • sanırım soruyu anlamadın gecenin bii yarısında neden yeni güne geçiyolar diyorum ya da ben sorumla cevabın arasında bağlantı kuramadım :D

• Yeni güne geçmek senin için güneşin doğması heralde dostum :)

Tamda açıkladığım gibi

• öyle değil mi gezegendeki her canlı yeni güne güneşin doğuşuyla başlamıyo mu insan hariç ?

• Gün ortasında güneş tam tepeye gelecek şekilde olduğu için.

1|0
    0|0
  • Günden daha fazla yararlanmak için, güneşe göre gün tayin edilseydi sistem error verirdi heralde

0|0
    1|1
    • haci alakası yok bence saatlerin ileri alındığını düşün güneşle beraber gün başlıyo insan psikolojik olarak günü kaçırmak istemiycektir. doğadaki her canlı güneşle beraber uyanıyor biz niye böyle hayatımızı heba ediyoruz

• 0|0
    0|0
  • Gerçekte dünyanın kendi ekseni etrafında dolanma süresi 23 saat 58 dakikadır. Buna hakiki gün denir. Ama dünyada 1 gün 24 saat olarak kabul edilmiştir. Buna da vasati gün denir. Bu farktan dolayı her gün 00.00 saati ile güneşin doğduğu vakit biraz açılır. Gündüzün kısalması uzaması sebebiyle de bu fark belli bir aralıkta kalır.

0|0
    0|0
    • iyi de bu 0 ı güneşle beraber başlatmaya engel olmaz ki

• yaw zaten saatleri habire ileri geri almıyomuyuz ona da bir ayar çekeriz

• Şaka yaptım kardeşim. Sorunun cevabı bu değil. Güzel bir soru sormuşsun. Ben de biliyorum ayağına yattım. Ama dünyanın kendi ekseni etrafında dolanma süresi senede sadece 4 defa tam 24 saat oluyor. Onun haricinde 24 saatten farklıdır. Bu bilgi doğru gerisi sallamasyon. Kullandığımız saat greenwich'e göre düzenlenmiş olduğundan bu da onların bir kabulü sanırım.

• hayatımız zaten güneşin doğumuna göre yapılı ben gece 00 da başlayan okul görmedim hepsi 7 8 de başlıyor mesela

0|0
    1|0
    • hyr değil güneş 4 5 civarı doğuyo gün de güneş doğunca başlıyo ama saatler gece yarısı yeni güne giriyo

Yükleniyor...