Ben bir Aleviyim ve onur gurur duyuyorum

selam Ben Aleviyim alkol alırım namaz kılmam ramazan orucu tutmam ömer osman gibi sözde müslüman geçmişlerini sevmem sevmeyiz alkolun yasak olduguna inanmam günah degildr ve ibaadethanemiz Cem evidir bizim hakkımızda düşüncelerinz nelerdir her türlü din sorularına cevabımız varıdr ve bizimle din konusunda hiç bir imam hacı hoca müftü konuşamaz

0|0
12|21

En İyi Kız Görüşü

• Cansın can. Söyleyeceğim tek şey Erkan Oğur'dandır.

Ey zahit şaraba eyle ihtiram

İnsan ol cihanda bu dünya fani

Ehliye helâldır , naehle haram

Biz içeriz bize yoktur vebali.

Sevap almak için içeriz şarap

İçmezsek oluruz düçar-ı azap

Senin aklın ermez bu başka hesap

Meyhanede bulduk biz bu kemali.

Kandil geceleri kandil oluruz

Kandilin içinde fitil oluruz

Hakkı göstermeye delil oluruz

Fakat kör olanlar görmez bu hali.

Sen münkirsin sana haramdır bade

Bekle ki içesin öbür dünyada

Bahs açma Harab-i bundan ziyade

Çünkü bilmez haram ile helali.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sen istersen alevi ol istersen hristiyan isersen ateist. beni ilgilendirmez. Senin insanlığın beni ilgilendirir ve insanlığından dolayı sana sayg duyarım. Ancak bu benim dinime ve inançlarıma saygı gösterdiğin sürece geçerlidir. Sen benim dinimde önemli yere sahip Hz Ömer, Hz Osman gibi kişilere sözde müslüman diyerek hakaret edemezsin. Ki şuanda sen kuranda yasaklanmış olmasına rağmen alkolün haram ve günah olduğuna inanmadığını söyleyerek zaten dinini inkar etmiş oluyorsun. Müslüman olmak için koşulsuz şartsız kuranda geçen herşeyi kabullenmen ve inanman gerekir. ki benim bildiğim de aleviler zaten müslümandır. Sen bu durumda nasıl bir müslüman oluyorsun onu da çözemiyorum. Sen sağdan soldan duyduğun birkaç uydurma veya inandığın şeylerle de hocalara müftülere kafa tutmaya kalkıyorsan bu senin cahilliğini gösterir kusura bakma ama. Üstelik dinimizde islamın farzları olan namaz ve orucu da kılmıyor olman tuhaf. Benim de alevi tanıdıklarım var. Ramazan orucunu da tutarlar. Beş vakit namazlarını da kılarlar. Seni sorduğun bu soru aslına bakarsan alevilerden soğutmaktan başka birşeye de yaramaz.

1|1
    1|0
  • Seninle konuşmamaları kaile almıyor olmalarındandır.

4|1
    4|0
  • kur'anı adam akıllı okumanız dileğiyle

inancınız beni ilgilendirmez. Fakat Kur'anda yok dersen olay değişir...

2|1
    1|0
    • kuranda yok muhammed adabıyla içersen günah degil demiştir müftünüze sorun ben müftüyle konuştum bana cevp bile veremedi daha caminin acılımını muhammedin kaç cocugu oldugunu bilmezsinz ?

• yalan söylüyecek halim yok bizde yalan zatn yok sen mescid hak meyhane hram diyorsun resmen ama hakı olmayana mescide haram neyleye can

• yalan söylemiyorsan isim ver :D ama yook nerde cahallık diz boyu

• Konuşmuyorlardır konuşamıyor değil. Sünniler Hz. Ademden Hz. Muhammede kadar bütün peygamberleri, halifeleri sever saygı duyar. Saygı duy ki saygı gör.

3|1
    0|0
  • Alkole günah diyerek haram olanı helal sayıyorsunuz.

Dolayısıyla imanınızdan oluyorsunuz. Gerisini siz düşünün artık.

1|1
    0|0
  • Araştır ve öğren sorgula kuranı alevi sunnimiş pek takılmıyorum sizin dininiz islam ve kaynağınız da kurandır ona riyaat etmiyorsanız sizin ahiretinizdir

0|0
    0|0
  • sen neden bahsediyorsun kardeş !

her alevi alkol içer mi ?

kendi adına konuş.

1|2
    0|0
  • insan sadece kendi görüşünde direttiği için karşı tarafın söylediği herşeye bahane bulur ki eğer haram bişeye günah değil vs gibi şeyler söylersen küfre falan girersin dikkat et

0|1
    0|0
    • ayrıca bence sen alkol namaz oruç vs konusunda nefsine keyfine göre hareket ediyorsun oruç tutan namaz kılan alevi de var

• tamam hadi bb

1|1
    2|0
  • İyi ne mutlu sana.

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım ama neden sert cevaplar veriyosunuz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Ne demek Kur'an-ı Kerimde alkol yasak değil diye yazmıyor ?

link buyur oku.Ayrıca herkesin dini kendinedir .Müftümüz hocalarımız gelipte

sizi ikna etmek zorunda değildir herkes özgürdür çok şaçma bir düşünceye

sahipsin.

4|1
    1|0
  • Alevi olmadan önce insan ol

4|1
    0|1
  • Kur'anda yazıp yazmamasıyla neden ilgileniyorsunuz ? Bir din başka bir dinin "yanlış" olduğunu savunarak mı ayakta kalır

1|1
    0|0
  • Eee ne yapayım yani ? Bana ne ? Ne olursan ol.

0|1
    2|1
  • Bizim ibadethanemiz diye bise yoktur.islamda tek ibadethane vardır o da ortaktır.dünyanın heryeri ibadethanedir.bir ikincisi hz.osman ve hz.ömere inanacaksınız diye bir sart yok onlar sahabe hz.alinin olduğu gibi.ayrıca alevilik din değildir görüs ve kültürdür.

3|0
    1|1
    • Tamam dogru söylüyor olabilirsinde verdiğim cevapla iliski kuramadım.aleviliği sormussun düsündüğümü syledim.ayrıca hz.ömer ve bircok sahabe müsrikken müslüman oldu ki hz.ömer cok katı bir insanmıs Hz.Muhammede kötülük yapmak istemesi doğal önemli olan yanlıslardan sıyrılabilmek

• yobaz sizn göbek adınz biz hoşgörüyoruz.

• Tamam gardas sen haklısın.Doğrularınla yasamaya devam et.İyi geceler.

• alevileri çok severim birçok alevi arkadaşımda oldu kız alıp verdiğimiz akrabalığımızda oldu ama özür dileyerek söylüyorum hiçbiri senin gibi konuşmadı bende kürdüm bizim bölgemizde alevi çoktur biz insana insan oldugu için değer veririz dili dini ırkı mezhebe göre ayrım yapmayız, sen burada alevilere bakış açısını öğrenemekten çok kavga etmeye gelmiş gibisin en azından ben yazdıklarından ve arkadaşlara verdiğin cevaplardan hissettim. alevilere bazı konularda yanlışlar yapıldı kabul ediyorum ama konuşulacaksa kavga eder gibi değil insanca konuşulması taraftarıyım. sen kalkmışsın hz ömer hz osman gibi sözde müslüman diyosun bu kabul edilir bişey. diğer soylediklerin namaz oruç alkol bu senin şahsının bilip yapacağı bir iş genelleme yapamazsın. ben öyle alevi tanıyorumki bir namazda kılıyo oruçta tutuyo alkolde almıyor bence genelleme yapma arkadaşım sen kendi hayatını nasıl biliyosan öyle yaşa

0|0
    0|0
  • Alevileri en çok namaz kılmıyor diye dışlanır bence çok saçma Allahla kul arasına kimse giremez kimse kimseyi yargılama yetkisine ve hakkına sahip değildir

1|0
    0|0
    • bizim namazımızı Hz Ali efendimiz kılmıştır can siz nasıl muhaarrem yassını tutmuyorsanz bizde namaz kılmayız senin namaz dedigin nedir söyle bakalım ? namaz allaha kalbnle baglanmak degimidir secde etmek deglmidir biz cem evinde secdemizi yapıyoruz .

• Hz. Ali'nin kılıcının adaleti üstünüzde olsun can.

1|0
    0|0
  • Vatan hainlerinden kat ve kat iyisiniz

2|1
    3|1
  • sen ask sarabi icenlerdensin sanirim

tasavvuf ehlisin her halde sizin din bilginiz cok derin dusunceler kapsiyor

cami nin anlami sizin icin dunya demek degil mi ?

0|0
    1|0
  • şu üç günlük dünyada insan olmaktır asıl olan

1|0
    0|0
  • neden namaz kılmıyorum oruç tutmuyorum diye belirtme gereği duydun ?

0|0
    0|0
  • olabilirsin kardeşim alevi ama çok merak ediyorum camiye girmemiyorsunuz ya camide öldü diye mi ? yani bu şirk koşmak olmuyor mu senin günah olmadığını düşündüğün şey kuranda yasaklanmış resmen şirk koşuyorsun şuan

0|0
    0|0
    • cem evimiz bizm camiimizdi can fark eden birşeymi var sen neden cem evine girmiyorsun ? biz orda ne diyoruz Allah Muhammed Ali diyoruz neresi yanlış ?

• ben bir yanlış görmüyorum bunu ama Muhammed ile ali aynı yere koymanız biraz değişik geliyor ben cem evine gitmedim ama çok fazla sayğım var bu ayrı konu ama bazıları çok fazla çirkinlik yapmıyor bu hoş değil tabikide

• istersen hiç bir ibaadethaneye gitme ibaadethane senin kalbindr ne demiş mahzuni baba benim kabem insandır sonuçta onu koruyanda onu yapanda insan oglu insandr.

• fazla önyargılısın şişirmişler seni geçmişte alevilerin yaşadığı şeyler önünde duvar olmuş...

0|0
    0|0
  • din veya ırk onur duyulacak ya da utanılacak birşey değildir

0|1
    1|2
    • Söyleyene bak profil resmine bak... Yuh diyorum..

• orda onur duyduğuma dair bir ibare yok. kürdüm kendimi tutamam yazıyor. kaldı ki aleviler ülke içersinde en sevdiğim cenahtır. kıçından anlamana lüzum yok

• katılıyorum kardeşim.

1|0
    4|1
  • Genelde Alevilerden daha Egitimli ve Daha hosgörülü kisim cikar.

Sizin üzeri baska bir fikrim yok.

Iyi aksamlar.

0|0
    3|2
  • Adamım kuranda alkol yasaktır. Sebebi de savaşlarda başarısız olmalarını sağladıklarındandır zararından falan değil. Esrar, bonzai, jamaika, eroin vs nin yasak olduğuna dair bir bilgi yok kuranda onları kullanabilirsin. Ya da tanrının gözünden kaçtı insanların bunları keşfediceğî;)

0|0
    0|0
  • Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide, 5/90,91)

3|1
    1|1
    • fal diyorsun hocalar uflerken fal olmuyor dimi ? yine diyorum alkol adabınla içersen günah degldir

• benbilmemsenbil ne kadar cahilsin ya git oku fal mı okuyorlar dua okuyorlar ya bir de hiç bir hoca din konusunda konuşamaz bizle diyosunuz

• Ben de aleviyim de alevilikten soğudum atestim zaten iyice soğuttun...

1|1
    0|1
  • amacin ne peki bunlari yazarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...