Cengızhanın mogol devletıyle, kanuni osmanlısı çarpışsa ne olurdu?

cengızhanın mogol devletıyle, kanuni osmanlısı çarpışsa ne olurdu? Savası kim kazanırdı sizce?

• Cengızhan-mogol devletı
    50% (1)30% (3)33% (4)Oy Ver
  • Kanuni-osmanlı devleti
    50% (1)70% (7)67% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı dönemde değil ve o dönemde cengizhanın türk devletlerine saygısı vardı bazı kitaplarda soyunun türk olduğu bile söyleniyor ama şayet öyle bir durum olsaydı cengizhan alırdı bence.

0|0
    0|0
    • kanuni osmanlısınn ordusu dahagüçlüymüş ama.

• ben tarıhı çok bılıyorum zaten :D

• biliyorsan sormana gerek yok bence :D osmanlı torunuyuz ama sonuna kadar :D

Kızlar Ne Diyor 2

0|0
    0|0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Cengiz han ın yaşadığı dönemde önünde durabilecek güçte bir ordu yoktu.

İki liderin farklı çağlarda yasamı bu karşılaştırmayı mantıksız kılıyor ama

0|1
    0|0
    • ya devlet güçlerıne bakarsak babında demek stedim

• 300 yılı nereye saklamayı planlıyorsun? tarihte zaman yanılgısı bu yaptığın. ve mantıksız. ama en azından böyle bir şeyi düşünmşsün farklı bakış açısı bu yüzden taktir ediyorum.

0|0
    0|0
  • Kanuni Sultan ne kadar güçlü ordusu olduğu ortada ancak Cengiz Han ve ordusu savaşçı olarak doğmuş bence, moğolarda herkes savaşçı

0|0
    0|0
  • Cengiz alırdı bende o zamanda yasasam ondan yana olurdum! CengizHan safkan TÜRKtü Mogollar ile TÜRKleri bir araya getirme cabasindaydi o!

0|0
    0|0
  • kanuni cengiz han kapışmasını cengiz han alır gibi ama Yavuz Sultan Selim ile Cengizhan çarpışsa yavuz han alır

0|0
    0|0
    • neden?

• yavuz 8 sene tahhta kalmıs o zamanın en tehlikelisi olan safevileri yıkmıs ve kanuniye hem cok iyi bir ordu hemde zengin hazine bırakmıs kanunide toprakları baya genişletmis ama yıktıgı saglam bir devlet yok 40 yıl tahtta olmasına ragmen bundan dolayı yavuz en iyi padişahlardandır diye düşünüyorum zaten tarihte en sevidigim iki adam biri Yavuz han digeri cengiz handır

• hımmm

• Cen Giz Hanin toplumu tamamen asker olarak yetistirilmis bir Toplumdur.

Kendiside inanilmaz bir savascidi.

Bana sorarsan Cengiz alirdi.

0|0
    0|0
  • osmanlı s..er

0|0
    0|1
  • Kanuni-osmanlı devleti

0|0
    0|0
  • Fantezi tarih...

En sevmediğim.

0|0
    0|0
  • Büyük ihtimalle Osmanlı kazanırdı.Moğol döneminde atesli silahlar ve top.yoktu

0|0
    0|0
  • haci kanuni hepsini topa dizer cengiz kaç yüzyıl geriden geliyo :D

0|0
    0|0
  • Kanuni-osmanlı devleti

0|0
    0|0
Yükleniyor...