Türbana karşımısınız?

Son zamanlar da bildiğiniz üzere Türban takıyor ' Türban takmıyor ! Ayrımcılığı aşırı derecede çoğaldı, Görüyoruz ki bazı yerlerde bu dinine bağlı olan yani tesettürünü uygulayan insanlara şiddet bile var. Bu kişiler çoğu zamanda bulundukları ortamdan kovuluyor , dışlanıyor. Peki siz bu olaya nasıl yaklaşıyorsunuz?

• Kesinlikle dinin isteklerini yapmalıyız!
    10% (2)55% (12)33% (14)Oy Ver
  • İsterse kilot taksın. Özgürdür , Karışmam (banane)
    55% (11)27% (6)40% (17)Oy Ver
  • Iyy bende iğreniyorum.O nasıl şey öyle
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Hepsi göz zevkimi bozuyor ve Tamamen geri kafalılık
    30% (6)9% (2)19% (8)Oy Ver
  • Tamamen gereksiz.
    5% (1)9% (2)8% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
21|16

En İyi Kız Görüşü

• aslında karşıyım ama o da onların özgürlüğü, ben istediğimi giyebiliyorsam onlar da giysinler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• O türbanı hakederek takıyorsa karşı değilim ama yüzünde bir ton makyajla, dapdar pantolonla kafasına geçirmişse türbanı, işte ben buna karşıyım!

3|0
    0|0
  • Türban takmayan dinine uyan arkadaşlarım var kişinin kendi kararı

0|0
    0|0
  • Ne münasebet ? Hangi hakla ? Karışan "ben özgürlükçüyüm" demesin zaten..

1|0
    0|0
  • demokratik bir hukuk devletiyiz diyebiliyosak, herkesin dilediği gibi inançlarını yaşayabileceğinin de teminatını vermiş oluruz. Ben birinin kapalı ya da açık olmasına bakmam ülkeme faydalımı, değilmi ona bakarım ayrıca aslında başörtü konusunda rahatlama var ülkemizde kamuda başörtü serbest tamda olması gerektiği gibi.İnançlara fikirlere saygılı olmayı, önyargılı olmamayı öğrenmeliyiz acilen

0|0
    0|0
  • Türban takıp takmayanı cık cıklayan insanlara karşıyım

1|0
    0|0
  • özgürlük diye nara atıyorsak heryerde istediğini de giyer istediğinide takar nasıl mutluysa onu yapsın onu giysin kimse bana basım acık diye bişey diyemezse bende kimseye kapalı diye bişey diyemem saygı duyarım ateistede en dindarınada

0|0
    0|0
  • Kesinlikle dinin isteklerini yapmalıyız!

1|0
    0|0
  • Ne yaptığı beni ilgilendirmez ama aynı kişilerin yani türban takanların gidip mini etek giyenlere karışmasına karşıyım. Kimse kimseye karışamaz herkes özgürdür.

0|0
    0|0
  • Türbana da karşı değilim, mini etek giyene de.

1|0
    0|0
  • İnsanlar nasil rahat yasiyorsa nasil hissediyorsa öyle yasar bu kimsenin derdi olmamali bence.hatta daha çok özgürlestirilmeli bazi seyler türban ,cinsel tercih gibi

0|0
    0|0
  • B diyorum

0|0
    0|0
  • Türbana karşı değilim.

Herkes görünüşünü seçmekte özgürdür.

B şıkkı.

0|0
    0|0
  • herkes dinini kendi ahlak ölçüsünde yaşar saygısızlığın alemi yok yolda başı kapalı edebiyle yürüyo dediğin kadını bir p*rno sitesinde görebiliyosun şu zamanda

0|0
    1|0
  • hayır.

0|0
    0|0
  • Beni ırgalamaz.

İsteyen istediğini taksın.

0|0
    0|0
  • isteyen istediği gibi giyinmeli meseleyi türbanlı türbansız diyerek basitleştirmek yanlış oluır

0|0
    0|0
  • B şıkkı.

0|0
    0|0
  • kişinin kendi kararı isteyen istediğini yapar

0|0
    0|0
  • karşıyım. çünkü onlar bizim mini eteğimize karışabiliyorsa bende onların türbanına karşıyım

1|0
    1|3
    • hele hele o çarşaflı ninjalar var ya onlar bir sktr olup gitsinler lütfen

• "Türbanlı bacılar" diyen şahsı dinleyip ortalığı velveleye vermeyin. Yok öyle bir sıkıntı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Türkiye'de Müslüman olmayanın çok dışlandığını, dayak yediğini ya da öldürüldüğünü gördük ama Müslüman diye birine özel şiddet uygulandığını görmedik. Ayrıca kaba etinizden dinin gereklerini uydurmak da böyle bir şey oluyor sanırsam.

4|3
    3|4
  • Kesinlikle değilim büyük çoğunluğu Müslüman bir ülkede yaşıyoruz tabiki takıcaklar takmayanıda yadırgamam mini etek giyenide herkez kendinden sorumlu ;)

0|0
    0|0
  • Basörtülüler nerde dislanioyr ve onlara kim siddet uyguluyor. ? Bu ülkede kadinlar kapali olmadiklari icin siddet ugruyorlar, insanlar inanmadiklari icin otelde Allahu Eckber esliginde Müslümanlar tarafindan diri diri yakiliyorlar.

Neyse konuya dönelim. Türbana karsiyim, bir kadinin acik sacik giyinmesinede karsiyim.

Türbanda, yari ciplak giyinmekte kadini asaglar.

heryerini acarak kadini bir cinsell obje yerine koyar.

Kapanarak her yerim cinsell obje diyerek kadini asaglar.

Ehh insanlar kendini asaglama özgürlügüne sahip olmali mi ? Evet.

0|1
    0|1
  • 1-Türban kelimesi o kadar itici bir kelime ki türban nedir arkadaş başörtüsü'dür onun adı.

2-Nasıl ki başörtülü olmamak normal birşeyse başörtüsü takmak da bir o kadar normaldir konuşulması dahi gereksizdir

1|0
    1|0
  • B dedim. Kimin ne giyeceğine karışılmamalı. Bir İmam cübbesiyle dışarıya dolaşmamalı. Zaten Atatürk zamanında kaldırıldı. Sebebi o insan farklı olmasın diye herkes eşit görünsün diye. bana kalırsa öğretmenlikte dahil tüm kılık kıyafet serbest olmalıdır.

1|0
    0|1
  • Karsı olmak ne benim nede bir baskasının haddine degil..

Herkes özgürce istedigi sekilde secimini yapabilir..

1|0
    0|0
  • Karşı olanlara karşıyım

1|2
    1|2
  • cevabım: hayır yani bunlar neyin kafasını yaşıyor anlamadım ki?! neyin derdi bu? neden bu kadar küçüksünüz.

0|0
    2|0
  • Karsı değilim

0|0
    0|0
  • Herksin hayatına kimse karışamaz, ben şu şekil giyinirim, şu bayan şu şekil giyinir

1|0
    0|0
    • Böyle komik bir video mu vardı :D ben mi yanlış hatırlıyorum annem ? dur arıycam :D

• Evet annecim onu taklit ettim zaten :D

• Karşı olanlara karşıyım

1|0
    0|0
  • b banane

0|0
    0|0
  • Şahsen Arabistan'a özgü bir şey olduğunu düşünsem de isteyen giyer...

1|0
    1|3
    • Ayrıca nereden kovuluyorlar şiddet görüyorlar anlayamadım ? Tersi şekilde giyinen kadınlara dinciyim diyen kesimin neler yaptığı daha çok ortada bence. Eksiler de herkes ile aynı fikirde olmadığımı bir sürünün içinde bulunmadığımı gösterir.

• türbana karşı değilim herkes özgürdür sadece o taktı o takmadı gibi saçma sapan ayrımcılığa karşıyım

0|0
    0|0
  • Kadın kendini objeleştiriyorsa, kesinlikle takmalı.

0|0
    1|1
  • Kesinlikle dinin isteklerini yapmalıyız

0|0
    0|0
Yükleniyor...