Ateistlere sorum var

dünyanın yaratılışı ve insanlığın var olusu bunları nasıl bir temele dayandırıyorsunuz.MERAK EDİYORUM SADECE YANLIŞ ANLAMAYIN ATEİST ARKADAŞLARIM VAR GAYET İYİ ANLAŞIYOM SONUÇ DA DİN ÖZEL SOYUT BİŞEY

0|1
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba.

Ilk önce demek gerek "Yaratilis" diye birsey yok cünkü Yaratici diye birsey yok. Sadece Varlik var.

Dünyanin nasil oldugunu ögrenmek istiyorsan Internette ve YouTube'da bunun üzeri Belgeseller bulabilirsin.

Ama özetlemem gerekirse. Dünyanin olusu bizim Günessistemizde olan komus gezegenlerlen ayni örnek olarak Mars, Venus ve digerleri.

Ilk önce Günes olustu, Günesin olusunu aciklamiyorum soru cünkü Dünya üzeri ve soru disi gidip Cevapi uzatip kafa karistirmaya neden yok.

Günes olustuktan sonra geri kalan Tozlar ve Gazlar tepsi seklinde Günesin etrafindan yayildi.

Günesin Cekimi sayesinde bu Toz ve Gazlar uzayda hareket icinde bulunuyordu ve hareket sonucu birbirlerine carpip, birlesim daha büyük bir "vucutlar" ortaya cikiyordu.

Bu Carpismalar ve birlesmeler sonucu Suanda bizim Günessistemine olan gezegenler cikti ortaya.

Bu tabiki tamami degil, Dünyaya daha da yaklasalim. Dünya bu sekilde yavas yavas olustugunda ortaya cikan enerji sayesinde isindi, böyle Agir parcalar (Örnek olarak demirler) Dünyanin ortasina gelip Cekirdegini olusturdu. Tabiki bu durumda dünyada hayat mümkün degil cünkü Dünyanin disi suanda Magma.

Milyarlarca yil icinde Dünyanin disi sogumaya basladi. Ama Dünyanin cekirdegi hala sicak oldugu icin dis kabugunda catlamalar oluyordu ve icindeki magma disari firliyordu. Bunlar hala oluyor örnek Yanardag patlamlari. Bu catlaklardan Gaz ve Su buahrida cikiyordu ve bunlar yüzyillarca yagmur yagdiran Bulutlar olusturuyordu. Bu yagmurlar sayesinde yüzbinyillar icinde dünyanin cukurlarinda su toplandi ve bugün bildigimiz Denizler ortaya cikti.

Bunlar tabiki cok uzun süren sürecler. Dünya suanda 3.5 Milyar yasinda.

0|0
    0|0
    • bak yine aynı şey oldu.harfler biraraya geldi ve sen bana cevap yazdın herhangi bir bilinç,kasıt yok ve yine aynı bilinçsizlikle harfler kendi aralarında anlaşmışçasına buraya geldiler ve senin yorumunun altına(başkasının da değil ne tedadüf) yorum bıraktılar..Tesadüfi bir yazıya bilinçlice cevap yazmaya çalıştığını farkında mısın

• Eğitim ve zeka seviyem seni anlamama izin vermiyor kusura bakma !

Sen tüm bunları bir mantığa dayandırmaya(dayandırmaya çalışmaya) devam et.Hem insan beyni sınırlıdır birkaç oksijen molekülüne muhtaçtır demeye devam et hem de tüm herşeyin ispatını acziyet içinde olan bir varlığa(beyine) dayandırmaya çalış.

Sana "Sizin dininiz size benim dinim bana" ayetinden başka birşey demek anlamsız olacaktır.Dileyen dilediğine inanmakta özgür.bu arada inanç görünmeyene olur görünene şahit olunur

Erkekler Ne Diyor 9

• Agnostiklerin canı can değil mi ? Onlara neden sormuyorsun ?

0|0
    0|0
  • boşver düşünme sen böyle şeyler.. merak ettiklerinin hepsi kuranda yazıyor bütün ateistlerin kafasını kescez yakında <3

1|0
    2|2
    • nasıl bir düşünce yapısıdır bu aman tanrım insanlık için üzülüyorum hele böyleleri için...

• ve harfler rastgele biraraya geldi ve ateizm kelimesini oluşturdu ! atmize veya mtizea değil

0|0
    0|1
    • Bu Cevapin iste Cehalete ve Egitimsizlige dayaniyor. Ne demek istiyorsun ? Tesadüfün Evrenin varliginda hangi rolü oynadiginin farkinda bilem olmadan butür sevaplar seni sadece kücük dürür...

• Lütfen ? Sizin Egitim seviyesiniz Anlamaya izin vermedigi icin Varligi bir yaratticiya dayandirmaya calisiyorsunuz.

Ve birsey unutuyorsunuz. Bilgimiz tek bir Beyine dayanmiyor. Insan Tarihinin arastirmasina ve sahip olduklari bilgileri gelistirip gelecek nesillere aktarmalarina dayaniyor.

Verdiginiz argümanlarin nekadar sacma oldugunun neyaziksa farkinda degilsiniz.

Anlaminiz ici basit örnek veriyorum.

• Antik Yunanlar yetersiz Bilgi nedeniyle Simseklerin neden caktigini aciklayamiyorlardi ve bunu Zeus yapiyor diyorlardi.

Siz Evrenin olsunu veya varligi aciklayamiyorsunuz ve Allah yapti diyorsunuz. Antik Yunanlarlan bir farkiniz yok.

Komik olan, size göre Kainat bilem kendi kendine olamazken Kainatan daha büyük Allah kendi kendine olabiliyor.

• Ademle havva beyazsa zenciler nerden çıktı .s

0|0
    0|0
    • allah bilerek hepsini adem babamız ve annemizin soyundan getirdi ayrılmıcılık kargasa çıkmasın hepiniz yaratılışı aynı kişilere ait zenci kumral beyaz her tenden var sonuçta adem babmızın dünyaya gelen çoçukları hep ikizdi tenleride farklı olabilir allahın mucisezi

• onlardan kendine dost edinme.İnanmayanlardan kendine dost edinme.

1|0
    4|1
    • bizim efendimiz SAVyahudinin cenazesi geçerken ayağa kalkmış insandır bizim aksi bişey yapmamız doğru değil dışlayamayız

• sonuçda her doğan müslüman olarak doğuyo bulu biliyon demi kabul edmeselerde allahda var muhammed de boşver tersleme kimseyi bana çıkışma öğrenmeye çalışıyom sadece

• Islam, barsi ve hosgörü Dini. Kafirden dost edinme ama onun icat ettigi ilaclari Cennete okadar cabik gidememek icin kullan .

Allahu Kekver.

• 0|0
    0|2
    • Bu Videoda Müslümanlarlan dalga geciliyor bunu bilem anlayacak kapasitede degilsiniz Müslümanlar :D

• kendiliginden oldu hersey heralde

0|0
    0|0
  • bir çoğu düşünmüyor bile bunları

0|0
    1|0
  • Şu temele dayanır hiçlik diye bişey yok herşey onun olgusu...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Her şey maddesel bir olaya dayalı. Evrim teorisi dinden daha mantıklı geliyor. daracık önrümüzde 150.000 yıl öncesinde atalarımızın ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Bilgi bulmak istersen en iyisi internette ateizm sayfalarına bak. Diğerleri de bakabilir. İnsanlığın en büyük yanılgısı bence karşı olduğu şeyin ne olduğunu tam olarak bilmemekten kaynaklanıyor bence. Hatta bunun daha da vahim olanı ise küçüklükten empoze edilmiş, kendisine be söylendiyse sadece onu tekrar edip, kendi savunduğu şeyin de sorgulamayıp ne olduğunu bilmemesi. Hiç değilse ateizmin neye dayandırılarak oluştuğunun bilinmesi ve ön yargısız objektif olarak düşünülmesi gerekir. Sonra yine savunduğunuz şeye isterseniz geri dönebilirsiniz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...