İnsanlar Neden Aklını Kullanmıyorlar ?

Özellikle İslam konusunda şuna değinmek istiyorum.Hak ve son din İslamdır.Allahu Teala bizleri yaratırken akıl vermiş beden vermiş (el,göz ayak,parmak,kulak,saç..)Ve hepsinin bir yaratılış gayesi var.Ve her şey o kadar muntazam ki ... Bu hem insan bedeni için geçerli hem de kainat için geçerli.Sağ elinizi sol göğsünüze koyduğunuzda atan bir kalp var .ve o kalp kanı pompalıyor diğer organlara ve kan yaratılmış, kalp yaratılmış.o sol göğsümüze elimizi koyduğumuzda algı yani ellerimizle algılama iç güdüsü yaratılmış Rabbimiz tarafından .Ve bir yemek yediğimizde o önce ağızda yani dişler tarafından parçalanıyor daha sonra yutaktan geçiyor yemek borusuyla birlikte mideye orada mide salgısıyla parçalanıyor oradan ince ve kalın bağırsağa gidiyor oradan emilim başlıyor ve kanla birlikte diğer organlara naklediliyor.Bakın o kadar birbirini tamamlıyor ki bu parçalar her şey o kadar muntazam ki...Kainata bakacak olursak Sabah güneş doğuyor daha sonra öğlene doğru güneş ortalanıyor ve akşama doğru batıyor.O güneşten bizler d vitamini olarak faydalanıyoruz yediğimiz bitkiler faydalanıyor ,gündüz vakti görmemizi kolaylaştırıyor ve daha nicesi.Gece bir bakıyoruz yıldız kümeleri ve ay beliriyor geeyi aydınlatıyor ve bu güneş ve ay ka,natın her yerinden görülebiliyor. O kadar muntazam ki her şey.Bunların bir sahibi var işte bir yaratıcısı var en büyük sanat sahibi Rabbimiz .Ve bizler rabbimize neden şükretmiyoruz ? ben bunları yazarken çok kolay yazdım Rabbimin izniyle çünkü çok şükür parmaklarım var ve işimi kolaylaştırdı eğer parmaklarım olmasaydı çok zor yazardım.Sizlerde okuyan varsa eğer gözleriniz var ve okuyorsunuz gözleriniz olsaydı okuyamazdınız Rabbimizin izniyle okuyorsunuz...Ve o gözlerinize kan gidiyor kalp damarlardan kan pompalıyor 24 saat.Damar yolları olmasaydı kan her yere nasıl ulaşacaktı ?Veya kansız bir organ kan gitmeyen bir organ nasıl çalışacaktı.İşte hepsi birbirini tamamlayan bir sistem ve bu sistemini içinde bir ruh var.Ve irademiz var işte bu iradeyi doğru kullanabilen inşallah ebedi saadete ulaşır diliyorum Hayırlı günler diliyorum.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• bunu bende cok soruyorum ınan.

neden ?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hiç okumadım bana göre ateizm.

1|0
    0|1
  • Yılmadan dil dökmeniz, dediklerinizi kabul etmiyorlar diye aklını kullanmıyor demeniz falan... iyi misiniz.

0|0
    0|0
  • Basimi agrittin girşehirli ^^

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 1. Eğer Tanrı varsa, mükemmeldir.

2. Eğer Tanrı varsa, evrenin yaratıcısıdır.

3. Bir varlık mükemmelse, yarattığı her şey mükemmel

olmalıdır.

4. Ama evren mükemmel değildir.

5. O halde mükemmel bir varlığın evrenin yaratıcısı olması

mümkün değildir.

6.Dolayısıyla Tanrı'nın var olması mümkün değildir.

2|1
    0|0
    • Hadi ordan ya evren mükemmel değilmiş açta gözünü bak bakalım güneşe 1 cm yakın olsak yanardık 1cm uzak olsak donardık neyin kafasını yaşıyosun sen halen daha ?

• ''İnsanlar neden aklını kullanmıyor ?'' deyip daha kendi aklını kullanmamak :) Bu arada her şey muntazam değil en basitinden evren tam bir kaos ortamı.

0|0
    0|0
  • İnsanlar aklını kullanıyorlarda zekalarını kullanmıyorlar.Çünkü zor geliyor,kolayı seçiyorlar.

0|0
    1|0
Yükleniyor...