Sözelciyim ve ne iş yapacağımı bilmiyorum

Bilgili ve tecrubeli arkadaşlardan yardım istiyorum,sözelciyim üniversite sınavına gireceğim ve tercih yaparken kararsız kalacağımı biliyorum. Adaletsiz sistem yüzünden sözel bölümler çok sınırlı ve iş imkanı yok. Ben Gazetecilik ya da radyo tv tarzı istiyorum ama iş imkanı yok. Tarih öğretmenliğinde de atama yapılmıyormuş sanırım sizce ne iş yapmalıyım

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Gazetecilik veya rtv okuyacaksan istanbul-ankara gibi şehirlerde okuyacaksın yoksa açsın diğerleri hep öğretmenlik zaten ales şartı falan getirmişler şimdi sanki çok ataması varmış gibi iyice zorlaştırıyorlar. halkla ilişkiler okursan yabancı dilin olursa biraz daha iyi bir bölüm.

Gastronomi ve mutfak sanatları sözelin en iyi bölümlerinden .

0|0
    0|0
    • mutfak konusu beni aşıyor :D anadolu üni çok iyi diyorlar radtyo tv bölümünde

• galatasaray mı.. sen çok uçtun ya

• sözel okuyacaksan en iyi üniversitelerde okumalısın .

Erkekler Ne Diyor 11

• Sayısalcıyım, sözel olarak sana Gazetecilik ve Radyo Tv olarak ikisini de öneririm. Radyo Tv okuduğun zaman ajanslara kayıt yaparsın okulunu da referans göstererek önce figüranlıktan başlayarak yükselirsin aynı zamanda da mesleğini icra edersin. Gazetecilikte ise muhakkak eğitim döneminde iyi bir gazetede staj gibi bir çalışma statüsünde başla orada kendini sevdirirsen devam edersin.

0|0
    0|0
  • Öncelikle şunu söyleyim, ben uluslararası ticaret son sınıftayım. Lise Fen-Matematik çıkışlıyım fakat okuduğum bölüm eşit ağırlık tercih listesinde. Sözelde iletişim, radyo tv gibi iyi fakat kısıtlı bölümler varken, son zamanlarında biraz daha matematiğe yüklenerek eşit ağırlık puanını arttırıp ömür boyunca sevebilceğin ve sana kazanımları yuksek olabılcek meslek guruplarına tercih listende yer verebilirsin.

0|0
    0|0
    • matematiğim ortaokul seviyesinde,ben gerçek br sözelciyim anlıyor musunuz :(

• teyzemin kizi da gazetecilik okuyor bilgi unide ama isteyerek gitti is olup olmayacani dusunmedi gelistirirsen kendini neden olmasin ki guzelde bir kizmissin tv icin haber yuzu olabilirsin mesela sunucu gibi falan

0|0
    0|0
  • Para radyo ve televizyonda.Hem zevkli bir iş.Severek yaparsın.Sıkılmazsın.Gazetecilğe bulaşma kalemin çok iyi değilse.Kafa olarak çok yorar seni.

0|0
    0|0
    • 800-900 liraya kamera arkasında çalıştırılsın diyorlar bana genelde :( nerelere başvuru yapmam gerek para kazanmak için pekı?

• Radyo-televizyon diyorum arkadaşım :).Biraz mantıklı düşünmek lazım.Sadece kamera arkası değil ki bu iş.Ağzı olan konuşuyor :).Bakma sen onlara.Kamera tutmak için mi üniversite okuyorsun sanki.

• Turizm bölümü seç,hem zevkli hemde bir çokalanda iş bulma şansın olur.Ajentalarda ve otellerde.

0|0
    0|0
  • İletişim düşün pişman olmazsın.

Mesleğimden memnunum parası da fazla iyi..

0|0
    0|0
    • hangi üniversiteden mezunsun? nerede çalışıyorsun ve ne kadar ücret alıyosun :D

• Puan konusunda birşey diyemem ama marmara diye şartlama.

Okuduğun üniveriste değil, bu işe yatkınlığın ve okul sonrası yaptığın staj önemli

Artdirector olarak görev yapıyorum.

magazine geçicem bu yaz şiddetle tavsiye ederim.

maaş filan şartları öğrenmek istersen PM'den yazabilirsin

inşallah gönlüne göre olur mesleğin..

• çok teşekkür ederim

• Coğrafya seç. Ben coğrafya öğretmeniyim ve diğer öğretmenliklere göre sözelde avantajlı

0|0
    0|0
  • Edebiyat ve Tarih bölümünü tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0
  • eğer reismdeki sensen benimle evlenmen yeter:D ssk+yol+ev+araba+dolgun ücret:D

0|0
    0|0
  • önce sınava hazır mısın bilgi tecriben var mı

0|0
    0|0
    • sınava pek hazır değilim fakat şuan ki bilgilerimle barajı geçebiliyorum,çalışmaya başlasam sonuç daha iyi olacak

• ilk tavsıyem hangı puan barajında gezıyorsun once bunu tespıt et

• kütüphanecilik oku.granti iş memur olma garantili..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İş imkanı zerre şeyimde değil. Ben de RTS istiyorum :)

0|0
    0|0
  • Gerçekten istiyosan çaba gösterirsen iş imkanları açılır merak etme istediğin mesleği seç Bence...

0|0
    0|0
Yükleniyor...