Turancılar(Turanistler)?

Ya arkadaşlar youtube gibi sitelerde herkese saldıra küfür yazan turancılardan bahsetmek istiyorum lütfen görüşlerinizi paylaşın

NİYE BUNU YAPIYORLAR?

asyalı türklerin geldiği yer belli peki Anadolu-Trakya türkleri? ,Anadolu insanının atası hititler lidyalılar ,galatalılar lakin turancılar benim gibi Anadolu insanının kafasını bulandırıyor beynini yıkıyor . Pan türkistler başka halkaların tarihini çalıp birde saçma sapan yorumlar yazıyorlar(özellikle iranlıların) Selçuklular ,harzemşahlar ,gazneviler hepsi iranlılaşmıştır buna rağmen başka halklara saldırı yapıyor genetik ,tarih ve bilimi görmezden geliyorlar . Ben Anadolu insanı olarak şiddetle turanistlere karşıyım ben tarih bilgimi yeterince aldım orta asya saçmalığına inanmıyorum bu yüzden biz Anadolu ve Trakya insanını saçma turanist sevdalarına katmasınlar

BİZİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜYORLAR .

herkesi türk yapacaklar ya arkadaşım adam etrüsklere türk diyor beyni var mıEtrüskler anadolu yaşayan filistin-anadolu ve lidyalılar tarafından kolonileştirilmiş bir halk ne alaka türklerle?

0|1
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Tek yol Devrim..Yaşasın halkların kardeşliği, Yaşasın tam bağımsız Türkiye. . :) oh.. simdi cevaba gecelim.

Söz konusu vatan olunca, birbiri ile havlasan biz devrimciler, ulkuculer, ve her ne sacma sacma siyasi görüş turemisse bir oluruz..

Benim dolayısı ile soyumun koku Selanikten gelir..

Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, herkes İNSAN olamadığı surece Herkesi kendi istedikleri kılıfa sokamazlar..

Benim soyumun nereden geldigini soyun bugununde kalmış bir fert olarak bilemem, bem sadece yakın tarihi okuyabilirim..Biz hepimiz Atatürk ve Atatürk'ü Atatürk ve vatanı vatan yapan sayısız isimsiz kahtamanları biliriz..Dun bir soru açıp bir Azerinin "siz Turkler" diye hitap etmesi ve kızlarımıza kadınlarımıza ve ülkemize ağır hakaretler söylemesi bir örnek, KKTC de Türk askerinden nefret edilmesi baska bir ornek..Kimin nereden geldiginim bir onemi yok, kahpelesip soyuna ihanet etmedikçe..Aslını inkar edenler sayesinde şu kimdi bu kimdi veya nereden geldi diye sormamıza gerek kalmayacak, bir biz kalacagız Türk başımıza. .Özünde İNSAN olabilsek, sorun kalmayacak ama...

0|0
    0|0
    • biz Anadolu ve trakya halkı aynıyız sadece bulunduğumuz coğrafi konum farklıdır 2. olarak bir halk varsa oda Anadolu-Trakya halkı gerçek halktır yani yerlidir. 3. sü göçmenlerde canımızdır kanımızdır kardeşimizdir. 4. Selaniklilerin kökeni yunan,makedon,Yahu (sephardic) ve türktür(anadolu kökenli) azda olsa balkan vardır sen hangisisin? 5 Halklar kardeştir lakin bu ülkeyi bölmek isteyenlere geçit yok pkk ya ölüm

• ben türküm gurur duyorum tabiki!

• Kırım,Kerkuk, Musul,Selanik Turk toprağıdır ancak sahip cikmamak kaydi ike isgale vermis oldugumuz, aynı bugünün Arakan'ı gibi..Ben tabii ki Türk'üm, ancak belirttiginiz tarihlerde savaslar ile Türk kafilesine katılan baska milletlerde kendilerini Turk olarak nitelendirmistir.Turk'luk yurektedir, soyda degil..Bugune kadar herhangi bir ırkın saf, kırıma ugramadan, orjinal olarak geldigine inanmıyorum

Erkekler Ne Diyor 10

• Öncelikle bilgisizsin ve büyük ihtimal hümanist geçinen solcu tiplerdensin.Anadolu ve Trakya Türklerininde kökeni Orta Asyadır.Hititler lidyalılar gibi saçma sapan halklarla bizi karıştıramazsın.Biz Turancılar olarak amacımız dünyadaki tüm Ural-Altay kavimlerinin birleşmesi ve tek bir devlet içinde yaşamalarıdır.Bunun ile alakalı macaristanda her yıl Turan Kurultayı düzenlenmektedir.Bizler kaybolan geleneklerimizi yeniden gün yüzüne çıkarıp insanlara tekrardan öğretmeyi amaçlıyoruz.Sanal ve sosyal ortamlarda karşıt görüşlü olduğumuz kişiler pkklı kürtler,mankurtlaşmış Türkler ve aşırı din fanatikleridir.Herkesin kardeş değil sadece Türklerin birbiri ile kardeş olduğuna inanırız ve zaten öyledir.Herkesi Türk yapma diye birşey yok anadoluda Türklüğünü unutmuş herkesi uyandırmak var.Sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin tartışabilirim seve seve.

2|1
    0|1
  • İslam dinin de kesinlikle ırkçılık yoktur.Siyahın beyaza beyazın siyaha üstünlüğü yoktur.Bizim anlayışımız Yunus Emre'nin anlayışı olmalıdır yani Yaradılanı Yaradandan Ötürü Sevmek...Hepimiz aciziz Hepimiz bir olan Rabbimizin kullarıyız.Ondan öte insanız ben kendim şahsen Orta Asya Kökenli Türküm .Ama ben bir arabı bir boşnağı ,kürdü etnik kökeninden dolayı ayırmıyorum öncelikle insan olduğu için seviyorum.Bugün dünyada İngilizlere birisi eziyet etse biz yine deriz ki durun ne oluyor ?Çünkü bizim inancımızda bu var biz taş atana gül atmalıyız.Osmanlı Hoşgörüsü içinde yaşatmalıyız hayatımızı ve insanları .Aksi takdirde bu ülkede hatta dünyada kaostan geçilmez.

0|1
    0|0
  • Bu sözleri sarf ettiğine göre ne tarih bilgin var ne de siyasi bilgin.Pantürkizm ya da Turancılık kavramı Osmanlı'nın yıkılış sürecinde Osmanlıcılık,Panislamizm gibi devletin yıkılışını önlemek amacıyla aydınlar tarafından ortaya konmuştur.Bu kavramdaki gaye Orta Asya Türk milletleriyle birleşerek bağımsızlığı sağlamaktır.En önemli savunucusu da Enver Paşa'dır fakat Kafkas Cephesi'nde verilen zayiattan dolayı gerçekleştirilememiştir.Cumhuriyet'ten sonra da daha fazla güçlenmek için bu akımın temsilcileri olmuştur.En büyük üstatları ise Ziya Gökalp ve Hüseyin Nihal Atsız'dır.Bu kişilerin yazılarından da anlaşıldığı gibi Turancılık ayrımı gözetmez bilakis birleşmeyi öngörür.Ve daha Anadolu Türklerinin de Orta Asya'dan geldiğini bilmeden saçma saçma konuşuyorsun.Birazcık araştır sonra yaz burada.Turancıyız ne olacak?

1|0
    0|1
    • Bütün doğu halklarının birleşmesini savunan Sultan Galiyev'i de bilmiyorsun herhalde

• Hahahha ben de nereden dinlemiş diye düşünüyordum gerçekten beni rahatlattın.Eğer sen o delinin görüşlerini savunuyorsan ben seninle tartışmam bile hadi iyi geceler.

• varsın öyle deli olsun elini öperim ben. tabi herkes senin gibi akıllı değil türkçülüğe sırtını dayayıp sefasını sürmüyor . hadi sana korkulu geceler.

• sana bir yazı linki vereceğim onu okur musun. link buraya sığmadı diye linkini verdim. bunu bil burada sana ne kadar hakaret eden varsa sen o kadar haklısın. bu insanlarla muhattab olmayacaksın. çok üstüne gelirse vuracaksın. ama dikkat et it sürüsü gibi gelirler arkandan vururlar seni. akıllı olacaksın :)

0|1
    0|2
    • yazıyı okudum anladım bu insanlar tamamen faşist zihniyetteler ben kürdler tarafından asimile edilen onca hatta yüzlerce köy biliyorum açığa çıkardıklarımda oldu ben türkiye türklerinin tarihinide biliyorum bunuda açığa çıkarıyorum tek istediğim gerçekler gözüksün ve anlaşılsın

• ALLAH hakkı için senin boyunu vurmak helaldır. bundan sonra bu da zor olduğundan bu hastalıklı faşist beyninle seni başbaşa bırakıyorum. bir gün gelirsen doğu tarafına bu lafları buralardada tekrarlamanı beklerim. erkek.

• Hükmünüz karşısında boynum kıldan ince şeyhülislam hazretleri(!)Doğuya gelirsem neyden korkacağım?Sen kimin toprağında kimi tehdit ediyorsun?Biz oraları kanla kazandık sizin gibi dağda hainlik yapmadık.Eğer birileri ölecekse lütfen 3:10 ile 4:00 arasına bak link

• kim salladı sana bunları trakya türkleri neymiş onların kısacası türklerin kökeni orta asyada git orhun yazıtlarınmı oku ayrıca bizde gercek türk değiliz zaten müslüman olduktan sonra raplarlar kaynaştık

cok caihl konusuyısun

0|0
    0|0
  • youtube da her yazana inanma. daha doğrusu açıklayıcı bir söz kullanayım: duyduklarına inanma gördüklerinin yarısına inan. hiç bir şey görndüğü gibi değildir.

0|0
    0|0
  • Seninle tartışmaya gerek bile yok.

Yazık, çok yazık.

0|1
    0|1
  • Tartışmaya bile gerek yok ..

0|0
    0|0
    • umuyorum ki turanistler bunu okurda bir daha bizim hakkımızda saçma sapan şeyler yapmazlar

• bende Turancılık görüşünü savunuyorum ayrıca gerçek Turan görüşünü benimseyenler aynı zaman da dincilerdir ve bunun gereğince küfür vs. etmezler çürüklerle sağlamları ayırt etmek gerekir savunma bile yapmaya gerek duymuyorum o yüzden tartışmaya gerek yok..

• o zaman başka insanşarın tarihi çalmayın herşeyi tek taraflı öğreniyorsunuz . Biz Anadolu ve Trakya insanlarını katmayın bizim topraklarımız turancılara ait değildir .

• Biz Lidyalı falan değiliz.Anadolu Türk tarihi 1071'de başlar.

0|0
    0|0
  • Nereden aldın bu tarih bilgini söyle de turanistlerde alsın...

0|0
    0|0
    • youtubeda takılınca anladım

Kızlar Ne Diyor 1

• avrupalı'mısın ? :SS

1|2
    0|0
    • hayır iç anadolu

• Türklerin geneli oğuz olur , o yüzden dedim.

• son olarak bizimle akraba düşen Macarların (şuan avrupa) Ataları Orta asya'dan.

Bunları bilmemek suç değil , öğrenmemek suç. Kendi genlerinden utanma derim!

Yükleniyor...