Risaleinur neden böyle tesirli ve kuvvetli?

link

Gerek Risale'i Nur derslerine gidenler,gerek sanal alemde Risaleinurları takip edenler ,gerek onu okuyanlar neden kendilerini huzur içerisinde hissediyorlar,avrupalılardan,onu okuyanlar hayretlerini neden gizleyemiyorlar.nedir Risaleinurdaki sır?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın risalei nur külliyatı tesir ediyor insana. çünkü onu yazan zamanın meşaiki bediüzaman saidi kurdi ( nursi ) büyük bir alimdir. kuvvetli imanıyla belki gözünde bizimki kadar perde yoktu. kerametlerini anlatmaya gerek yok. ALLAH dostu bir kul idi. Risaleninde kesinlikle sadeleştirilmemesini istemişti.

Fakat fettoşçular onun adını kullanarak milletin inançlarını istismar ettiler. ve üstadın vasiyetine uymayarak sadeleştirmeye gittiler. zaten daha sonra risaleleri geri plana attılar. fettoşun kitaplarını önüne attılar milletin.

ben bun konuda yeterli bilgiye sahip olmayan arkadaşların bilmesini istiyorum. Nurcular ile fettoşçular aynı cemaat değildir. onları bir tutmayınız. nurcular asla siyasete karışmaz girmezler. giren varsa bilinki nurcu değildir.

bende nurcu değilim ama onları biliyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• onda bir sır oldugunu dusunmuyorum asıl sır kirani kerimde ama bazi sahsiyetler risaleleri kurani kerimden ustun goruyorlar bu yuzden ilgi duymuyorum ne risaleye nede saidi kurdi ye

1|1
    1|2
    • Risaleinuru,Kur'anı kerimden üstün görenlerin olmadığını sende biliyorsun ama ,laf olsun torba dolsun.bana bir kişi gösterki Risaleinurun Kur'an ı Kerimden üstün olduğunu söylesin.hadi ispat et.kainatı dolaş birtane bul getir,ben Risaleinur okumayı bırakayım .

• Saidi Kürdi kim?.onun lakabı Bediüzzaman Said Nursi

• Öyle bir izlenim bende de var.+2

• Risalei nurlarin o kadar tesirli oldugunu dusunmuyorum tesirli olsaydi surekli okuyanlara olurdu neyse

1|0
    1|1
    • okumadığını bu kadar belli etme .

• sana hak veriyorum pax124

• ancak risale i nuru bahsi geçen cemaatler okuyo ve ayırt edemiyorum. Açık konuşmak gerekirse son olaylardan sonra cemaatlerin tamamına karşı ön yargılarım oluştu. Keşke böyle dini konulardan nemalanlar olmasa ve bizler cemaatlere ve irşad yapan tüm yollara karşı inancımızı kaybetmesek.

• tam olarak okumadım okumuş olsam da buradan ahkam kesemem ama inanıyorum .o sırra ermek nasib olur umarım herkese .

0|1
    0|0
  • bana bir defasında zorla okuttular ruhun anlar dediler ben bse anlamıyordum.. hala da öyle

0|0
    0|0
  • ben sır falan bılmem.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Sadece Kuranı kerim tesir ediyor bana.Ve bu yeterli.

1|0
    0|0
  • risaleibilmemne umrumda değil,huzur veren tek şey Kuran dır gerisi önemsiz.

0|0
    0|0
  • burda gelen giden fikir sahibi olmadan eleştirmeye kalkmış

0|0
    0|0
Yükleniyor...