Uykunun kalitesi ve süresini genler etkiliyor mu ?

Uykunun kalitesi ve süresini genler etkiliyor olabilir.

Avustralya'daki Monach Üniversitesi'nden bilim adamlarının araştırması, genlerin uyku kalitesini ve süresini çevreden daha fazla etkileyebileceğini gösterdi.

Bilim adamları, uyku düzeninin ve kalitesinin genlerle bağlantısını araştırmak üzere 12 yaşındaki ayrı yumurta ikizleriyle tek yumurta ikizlerinin alışkanlıklarını karşılaştırdı.

Genlerin, uyku kalitesinde yüzde 57, uyku süresinde yüzde 65 ve uykuya dalma sürecinde yüzde 83 rol oynadığı belirlendi.

Araştırmanın sonuçları "Sleep" dergisinde yayımlandı.

link

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• mutlaka etkiler vurdum duymaz birisiyle her şeyi kafasına takan birisi aynı anda uykuya dalabbilir mi? hayır, aynı verimi alabilir mi uykusundan? hayır.

1|0
    0|0
    • bu söylediğin genle mi ilgili peki ? yoksa kişinin kendi kişiliği ilemi ilgili ?

• Yah :) ruya gorur musun cok? :) ben pek hatirlamam cunku

• görüyorum bazen hatırlarım bazen hatırlamam

Erkekler Ne Diyor 4

• benım genlerımde var sanırım,cok uyumayı sevmem,fazla uyku ınsanı aptal eder dıye dusunuyorum..

1|0
    0|0
  • Her şey kişilikle alakalı,uyku zamanın ve kalkış zamanına göre hormonların kendisini düzenler.

1|0
    0|0
  • günde 6saat iyidir.

1|0
    0|1
    • Uykunun kalitesi ve süresini genler etkiliyor mu ? soruyla cevabınızı pek bağdaştıramadım açıkçası yinede teşekkürler

• la bir yürü git ne cevap yazıyon. tamam anladık çirkinsin yeter daha yazma.

• ''Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz..Lan bu kadar*ocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz?'' diyen can yücel ne kadar haklı adamı zorla dinden imandan çıkartırsınız siz

• payı vardır tabi. ama daha çok kişinin alışkanlıklarıyla alakalı olduğunu düşünüyorumben.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...