Size göre neyi ya da neleri bilmeliyiz?

Mesela bana göre karşımdaki kişi yabancı dizilerden az çok anlamalı, ya sizin için?

0|0
26|16

En İyi Kız Görüşü

• düzgün iki kelimeyi bir araya getirene bile günümüzde "çok kültürlü" ldeniyor bilemedim ki şimdi ne desem :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• İnsanlığı anlamalı. Öyle kötü iyi, fahişe melek ve ya siyah beyaz ayrımıyla yola çıkan kişilerle anlaşmak zor

1|0
    0|0
  • oo güzel soru. edebi bilgisi ve ruhsal konularla az buçuk ilgilenmesi önemlidir bence..

0|1
    0|0
  • Saygın kültürlu zeki biri olmalı yabancı türden anlasa daha iyi bakış açısı geniş herşeye açık olmalı kesinlikle geri kalmış olmamalı

0|0
    0|0
  • Ayni adamlari dinleyek ya.

0|0
    0|0
  • benim içinde filmlerden anlamalı

0|0
    0|0
  • kapiyi cekmeyi.

0|0
    0|0
  • Hayvanları sevmeli :)

0|0
    0|0
  • Felsefe, psikoloji, Sosyoloji, tarih, edebiyat Hakkında genel kültür çapında Bilgi sahibi olmalı.

0|1
    0|0
  • makarnayı sevmeli :P

0|0
    0|0
  • kıymetimi bilmeli :D

0|0
    0|0
  • Herkes yaratılışta insan ama ruhen de insan olmayı bilsin

0|0
    0|0
  • Müzik kulağı, konuşma.

0|0
    0|0
  • siyasetten ve psikolojiden anlamalı ve hayvanları-bebeklerı sevmeli

0|0
    0|0
  • ilk yardim. Bunu her kes bilse çok daha az insan hayatini kayb ederdi...

0|0
    0|0
  • Yabancı dizi olasa da olur ama global kültürden bir şeyler bilsin dizi bilmese de film/kitaplarla arası iyi olsun ama insanın gözüne gözüne sokmasın. Bi de namazında orucunda oldu mu çok daha güzel olur.

0|0
    0|0
    • Malzemeleri verelim de yeni bir canlı türünü yarat :D Şöyle olsun da böyle olsun da peki bahsettiğin bu özellikleri taşıyan kişinin isteklerini sen karşılayabilecek misin ? Bu sorum sadece sana değil bir insandan çok şey isteyenlerin tümüne gelsin :))

• benimle ilgilenmesini istediğim zamanı anlaması

0|0
    0|0
  • önyargılı olmamayı

0|0
    0|0
  • -de da nerede birleşik nerede ayri yazilir bilmeliyiz bence

0|0
    0|0
  • Gündemdeki esprileri bilmeli yoksa ben yapınca mal gibi suratıma bakıyor :(

0|0
    0|0
  • Muzikten anlamali..

0|0
    0|0
  • sevmeyi, sayı duymayı bilmeli en önemlisi. bunları bilmeyen insan ile muhattap dahi olmam.

0|0
    0|0
  • para nasıl harcanır bilmeli .d

0|0
    0|0
  • Muzik zevki olmali .

Serdar ortac murat boz dinlememeli

pink floyd , metallica , rem , red hot chilli peppers gibi gruplari uzaydan gelmislermis gibi karsilamamali.

0|1
    0|0
  • Sadakat ne demek bilsin ama bilmek yetmez uygulasın bide.

0|0
    0|0
  • Yabancı film ve müzikleri sevmeli

Belgesel izlemeli

Çocukları ve hayvanları sevmeli..

Ki beni de sevsin..

1|0
    0|0
    • Başka sevilecek birşey varmıydı? Hayır atlamayayım diye soruyorum. :)

• Sevgi dolu olsun demeye çalışıyorum :))

Erkekler Ne Diyor 16

• Karşımdaki insanın bilim, felsefe, insan psikolojisi, doğa üstü olaylar ( telekinezi ve dalları, astral seyahat, cinler alemi ) konusunda tartışabilecek veya uygulayabilecek bir bilgiye sahip olması beni memnun eder.

Ama herşeyden önce insan gibi insan olmayı bilsin yeter...

0|0
    0|0
  • Konuşmayı, cümle kurmayı bilmek gerek önce. Sonra düşünmeyi bilmeli. Gerisi yavaş yavaş gelir

1|1
    0|0
  • empati yapmayı bilmemiz gerek.

0|1
    0|0
  • Arabeks rapçi olmasinda gerisi okadarda onemli değil :DD

0|1
    0|0
  • Aptal insanlara tahammülüm yok. Benim bildiğim şeyleri oda bilsin. Ya da benden daha fazla bilgiler öğrensin ki beraber tartışabilelim.

0|0
    0|0
  • haddini ve kendini bilsin yeter

0|0
    0|0
  • sorun çok güzel heybetli monteveret dagı kadar güzel ama detayın adeta fare kusurabakma,)

ben başlık baz alarak derimki herşeyden önce yaradana daha yaşarken ruhumuzu teslim etmeliyiz ve bu dünyanın bir rüyadan ibaret olduğunu hiçbir an unutmamalıyız.

0|0
    0|0
  • Öncelikle Millet olarak insan olmayı bilmemiz gerekiyor, kimseyi fikirler için yargılamamız gerekiyor daha sonra Tarihimizi iyi bilmemiz gerekiyor. Hurafe ve Batıl inançlar gibi saçmalıklardan da uzak durulması gerekiyor.

0|0
    0|0
  • biraz genel kültürün kimseye zararı olmaz

0|0
    0|0
  • Tarih ve psikoloji

0|0
    0|0
  • Para kazanmasını ve seks yapmasını iyi bilmen gerekiyo

0|0
    0|0
  • kendimizi ^_^

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kültürlü ve 1 ay sonra bile beni şaşırtacak özelliklere sahip olmalı

0|0
    0|0
  • Ohoo! o kadar çokçu bilinmesi gerekenler.

Hadis-i Şerifte "Dinini bilmeyenin dini yoktur" buyuruluyor. Önce dinimizi öğrenmeliyiz. Sonra tarihimizi, dilimizi öğrenmeliyiz. Coğrafya, Matematik, Fizik, Biyoloji ve vatandaşlık bilgilerini öğrenmeliyiz. Mesleğimizle alakalı bilgiler var bir de. Ayrıca en az bir tane yabancı dil bilmek de gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Ön yargılı olmamalı

0|0
    0|0
  • farketmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...