ÖZEL ÜNİVERSİTE yardım eder mısınız???

arkadaslar kafam cok karısık :( daha önce kolejde cv okumadım madddı durumumuz da super degıl . babam bu sene ılla ozel okula gıtmemı ıstıyor devlete ıstedım bolumun puanı yetmıyor :( ama ben ozel okula gıtmekten cekınıyorum ortam nasıl olur dıye bı de yasıtlarımdan kucuk gosterıyorum dalga gecerler mı dıye bunu nasıl yenerım ?

Lütfen ciddi cevaplar verin..

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• oradakilerin hepsinin durumu çok zengin değil burslu olanlar var ama tip onlar için 1. şart iyi giyinmek iyi makyaj yapmak vs zorunda gibi bir şeysin gelenlerin çoğu şımarık durumu harika olmayanlar bile zengin havasında gezerler açıkcası ben 1 yıl vakıfta okudum sonra tekrar sınava girip devlete gittim durmadan dedikodularına marka takıntılarına arabalı sevgili için ölmelerine dayanamadım ama ben uyumsuz bir insanım uyum sağlayabileceğine inanıyorsan dene şansını çokta kötü değil vakıfın artısı erasmus programlarının iyi oluşu aklında bulunsun

1|0
    0|0
    • sagolun cok tesekkurler ama bı sene daha kaybedemem kötü bir bölümde yazmak ıstemıyorum

• istediğin bölüm tabi önemli önceliği ona vermelisin ama seçeceğin vakıfta önemli aklında bulunsun birkaç vakıf dışında gerisi lise gibi bir şey iş hayatında da yarar sağlayamaz ve özele gitmeye karar verdiysen kesin erasmus yap

Erkekler Ne Diyor 8

• Öncelikle hangi bölüm, hangi okul, yatılı mı yoksa evde mi kalacaksın. Derdin sadece okumak mı çevrem olsun diyor musun vs.?

Özel okula gitmeni tavsiye ederim genel olarak daha moderndir ama tabii ki baba parası sağa sola çarçur eden altında pahalı arabalarla gezen ve her istediğini parayla elde edebileceğini düşünen tipler de olacak. Onun dışında burslu olan öğrencileri daha alçak gönüllü ve toplumun kaymak tabakasından olacaktır. Ayrıca yurtta vs. kalacaksan özel okulun imkanları çok daha iyidir. Son olarak araştırma ve öğretim üyesi kalitesi bakımından da daha iyidir çünkü devlet gibi bu elemanlar çalışsa da çalışmasa da maaşını almaz her zaman denetlenirler ve vakfın, şirketin adına leke getirecek bir şey yaparlarsa gereği yapılır.

Diğer çekincene gelince her şey dış görünüş değil ve üniversite okuyan insanların salt dış görünüşüne göre seni yargılayacağını zannetmiyorum. Tabii genel olarak bir arkadaşın da dediği gibi şımarık tipler de çok oluyor ve birazcık giyiminin kuşamının ucuz görünmemesi lazım.

1|0
    0|0
  • Özel ın tek derdı erkekler araba manita derdinde kızlarda kıyafet gosterıs ve erkek derdınde :) dalga gecıceklerınıde sanmıyorum

1|1
    0|0
    • hayır hocam aksine tersi oluyor. ferrari ile gelenler, lamborgini ile gelenler... Bir çantaya 5000 tl verenler ile dolu. Gittikleri kkafeye 200-300 tl hesap ödeyip çıkanlar vs. ortamlarına girmek zor olur girsenizde devam edemiyosunuz. Bir ara ben de özele gitmeyi düsünüyodum baya araştırdım gittim gördüm.

• kesinlikle ama gel gör ki onlar için kişilik demek. Bu arada hem fikir oldugumuza sevindim :) Teşekkür ederim

• Rica ederim

• Ailenin durumu, okuyacağın bölüm, eğitim kalitesi, hangi okul olduğunu bıraktın küçük göstermeye mi takıldın ?

1|0
    0|0
    • evet ona takıldım diğer saydıkların sorun degıl cunku okul sa gayet ıyı

• Sadece görüntün küçük sanmıştım.

• ne diyon sen ya ?

• Kimse dalga geçmez

1|0
    0|0
  • hangi ozele gittigine bagli yeditepe falan sa bulasma

1|0
    0|0
  • Durumunuz iyi değilse önermem :)

1|0
    0|0
    • Durumumuz iyi ama sasali bir hayat yasamiyoruz kokenimiz köyden gelme zaten dogma buyume sehirli degilim :)

• git iyidir. özel devletten daha iyi. ben i.ü de okuyorum.

1|0
    0|0
  • özelde okuyacağına doğu ünilerine git. aileni zor durumda bırakacaksan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bölüm nedir özelde okumasını istediğin bence insanlar abartıyor kulakdan duyma sözler çoğu eğitim her yerde eğitimdir

1|0
    0|0
  • Özelde okuyan biri olarak söylüyorum ki devlet iyidir. Küçük burjuvalardan biktim usandim. Sadece giyinmekle uğraşan kizlar ve onlari kesmeye gelen erkeklerden de. Diploma içingelenler de ayri bir kafa zaten. Hocalarin cook para kazanmak icin yaz okuluna birakmalari da var tabii. Yemek yemenin de ayri bir dert olduğunu dusunursek devlet dene bence.

2|0
    0|0
    • bend evlete gıtmek ıstıyorumda babam zorluyor adam akıllı bı bolum oku dye ort puanım fende en fazla 250 tm de 280 falan olur

• Çok merak ettim hangi ünide okuyorsun? Eğer söylemek istemiyorsan sadece koç, sabancı, bilkent, yeditepe bu 4'lü içinden mi değil mi diye cevap versende olur.

• :D 4 inden biri değil :D

• 2 kiz yegenim İst özel unvr okudu maddi durumu normal ve hic takilmadan bitirdiler.gerçekten okumak istiyorsan eline gecen her firsati kullan

1|0
    0|0
Yükleniyor...