Dünya üzerinde hiçbir din olmasaydı dünya ne durumda olurdu

soru başlıkta belirtildiği gibi dünya üzerinde hiç bir din var olmasaydı dünyanın durumu sizce ne olurdu.

not: ateistlik gibi değil dünya üzerindeki hiçbir insanın din kavramından haberi olmaması gibi düşünün.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu görmek zor degil. Dinsizlik orani yüksek olan ülkelere bir bakmak gerek.

Insanlar Ahlaktan üstün olurlardi, aha az suc islenirdi, dünyada daha az savas olurdu.

Cennet kavramina aha yakin olurduk.

Dinler sayesinde Cennet icin Dünyayi Cehenneme ceviren insanlar var. Gercekte anlamsiz bir olay cünkü her Din yalan.

0|4
    0|2

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsiz olurdu.herkes kafasina gore takilirdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Savaşların kökü kururdu öbür dünyanın varlığına kesin gözüyle bakanlar bu dünyayı yaşanılmaz hale sokuyorlar

0|1
    0|0
  • bişeyler daha farklı olurdu. ama ne yönde onu bilemem.

0|0
    0|0
  • Hiçbir dinin olmaması imkansız bir olaydır . İnsan herzaman tapınacak bişey bulur ve ona sıgınma gereksinimi duyar

0|0
    0|0
  • akşama kadar yeni bir dün bulmak zorunda kalırdık

0|0
    0|0
  • şimdikinden daha güzel olamayacağından emin olabilirsiniz. eğer farklı olmaya çalışan ergen ateist değilseniz

0|0
    0|1
    • notu okumadın galiba ateistlik değil yani din kavramı yok demek istedim ayrıca daha güzel ya da daha kötü olur bilemicam yalnızca benden farklı olan düşünceleri görmek istedim.

• doğru diyosun din ne kadar ayrıştırıcı olsa da aynı zamanda da birleştirici. bir de dinler genelde kötü emirler vermezler.

• kabul ediyorum dinler genelde kötü emir vermezler ancak dini kullanarak insanlara kötü emir verenleri kastetmiştim.(sonuçta tarih boyunca insanları yönetmek için din kullanılmıştır) bir toplumu zaten bir arada tutan şeyler din,milliyetçilik olarak sayılabilir.

Yükleniyor...