Hristiyan olmak istiyorum

Arkadaşlar islam dinine inancım 1 senedir yok, ancak yaratıcı olduğunu düşünüyorum. Dünyada 2 milyara yakın Hristiyan var ve müslüman ülkelerden daha gelişmişler her konuda. Siz nasıl algılarsınız bilemiyorum ancak şöyle bir düşüncem var islam eğer hak diniyse müslümanlar neden bu kadar geri? Bu ve farklı faktörlerden dolayı Hristiyanlığa ilgi duymaya başladım ancak yaptığım yanlış olabilir kafam çok karışık bilgili olan arkadaşlardan görüş almak istiyorum lütfen saygı çerçevesinde yanıt verin

0|0
18|47

En İyi Erkek Görüşü

• İslam dininin getirisiyle gelen bir gerilik söz konusu değil.

İslam + işe gelen adetler + işime geldiği gibi yaşarım + müslümanlığı kimlik olarak kullanmak + batı akımı + terörizm + yanlışların doğru biçime entegre edilmesi.

Biz şimdi bunların hepsini biraraya getirip melezlersek ne kadar bilinçli bir toplum olabilir ki?

-Adamın birisi vardır, namaz kılmaz ibadetlerini yerine getirmez, islamın emrettiği şekilde yaşamaz, bir takım pislikler yapar, ana babadan gelen bir takım bilinen şeyler vardır bu doğrultuda yaşar. Bir profil ortaya çıkar ve sen dersin ki işte müslüman böyledir.

-Adamın birisi vardır, namazını da kılar, ibadetlerini de yerine getirir, bunun yanında zina da eder, ağzından küfür de eksik olmaz, fitne fesat eder. Sonra dersin ki müslüman bu işte.

-Adamın biri suç işler, hadi en uç boyutu tecavüz diyelim, bu kişi müslümandır öyle bilinir, sonra denir ki işte müslüman budur.

-Adamın biri cahildir, belli şeyleri düz mantıkla savunur, dik kafalıdır. İşte müslüman budur denir.

Bilmek, bilinçli olmak, bilgi sahibi olmak ile cahillik arasında dağlar kadar fark var. Terörizm ile müslümanlık da birbiriyle bağdaştırılamaz. Çeşitli müslüman ülkelerinde yaşanan zulümler islam dini ile bağdaştırılıyor.

Halbuki denilmiyor ki o kadar yılın çabasının ürünü bu sebebiyet. Modern islamiyet, modern müslümanlık gibi gibi bir takım sıfatlar yapıştırılıyor. Ardından müslümanlık deniyor.

Sen insanların yaşantılarına göre islamı değerlendirirsen yanlışa düşersin. Bilgi sahibi olmak, bilinçli olmak, ahlaklı olmak her zaman müslümanım demekle örtüşmez. birarada olmaz.

Sen yine istediğin inanca yönel, fakat bunu insanlara göre de yapma derim.

Şu zaman içerisinde zaten karmakarışık insan profillerden oluşan topluluklar içerisindeyiz. Yanlış olan doğrular benimsetiliyor.

cut.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 46

• yani hintliler ileri olsa inege tapacam diyon?

6|10
    1|0
  • Allah-ü teala, Müslümanlar sadece namaz kılsın, oruç tutsun hiç bilimle ilgilenmesinler mi dedi ( haşa ! )

Peygamberimiz, ilim Çin'de de olsa gidip alın demedi mi ?

Bak tama sana cuk diye oturan bir ayet var

Bakara Suresi 145. Ayet : Andolsun, sen kendilerine kitap verilenlere her türlü mucizeyi getirsen de, onlar yine senin kıblene uymazlar. Sen de onların kıblesine uyacak değilsin. Onlar birbirlerinin kıblesine de uymazlar. Andolsun, eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, o takdirde sen de mutlaka zalimlerden olursun.

Git, Hz İsa'nın Allah'ın oğlu olduğu dine inan. Allah'ın doğum yapması nedir yahu ( haşa ! )

Bunu mu mantıklı buldun ?

3|1
    2|2
    • Haci dayi hz.isa annesi bakiredir yani allah koymustur rahmine bildigin gibi allah icin hicbir zorluk?yoktur

• Hıristiyanların cenneti dünyadır cehennemi öteki taraftır.Müslümanların cenneti öteki taraf cehennemi dünyadır.Müslümanların cenneti neden öteki taraf çünkü sonsuz oldugu için.Aklını bulandırmalarına müsade etme , müslüman olupta en gelısmıs ulkede yasayabılırsın ama musluman olark kal.

0|0
    0|0
  • Ben de tanrının varlığına inanıyorum ama kendimi herhangi bir dinin üyesi olarak görmüyorum. Müslüman ülkeler dediğin gibi geri çünkü insanlar dinin etkisinden hala kurtulamamışlar ve din genelde siyasi ve şahsi olmak üzere belli amaçlara ulaşmak için kullanılıyor. Bunun sebebi bence toplumların evrimleşmesi İslam en son din olduğu için İslam toplumlarının evrimleşmesi de en geç tamamlanacak ki bu benim şahsi fikrim.

Ülkemiz ne kadar aksi gibi görünse de özgür bir ülke yani istediğin dine inanmakta ve istediğin gibi yaşamakta özgürsün, tabii başkaların haklarına saygı gösterdiğin sürece. Kararının bizim ülkemizde genel olarak yaşanan yanlış İslam'ı görüp onu bırakma şeklinde olduğunu düşünüyorum. Aşağıda Paranoyak-Man'ın da söylediği gibi aslında herkes dini kendine göre yaşar ve sende İslam'ı çevrendekiler gibi yaşamak zorunda değilsin ki buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Bu arada herhangi bir dine mensup olmak da zorunluluk değil; deist, ateist, agnostik de olabilirsin ki bana daha mantıklı geliyor. Kısacası karar senin ama sırf başkalarının hayatına bakarak karar verme ha bana fikrimi sorarsan ben İslam'ın kağıt üstündeki hiçbir gereğini yerine getirmem ve soranlara da deistim derim, bu da benim yorumum işte. Ayrıca ben Hristiyanım diyince birden gelişmek gibi bir şey söz konusu değil dediğin şey din dışında insanın kafa yapısına ve kendini geliştirme isteğine bakıyor.

Not: Kur'an-ı Kerim'i yarısına kadar okudum ve saçma geldi bıraktım geri kalan dinler hakkında bir kitaptan edinebileceğin tarz bir bilgim yok o yüzden dinler tarihi vs. gibi kaynaklara başvurabilirsin.

0|0
    1|0
  • Akla gelen iki tür düşünce vardır:

Vesvese. Bu şeytandandır. İnsanları saptırmak için kötü vehimler verir.

İlham. Bu Rabbanidir/Allah'tandır. İnsanları hayra/iyiye/güzele yönlendirir.

Bir vesvese geldi diye din değiştirmek, ebedi cehenneme müstahak olmak akıllı insan işi değildir kardeş.

3|0
    0|0
  • Bundan 500 sene önce de islam ülkeleri ileri ve hristiyan ülkeleri geriydi. Ayrıca senin ileri dediğin şey bilim ve teknoloji. Peki erdem, peki adalet, vicdan, insaf bunlarda ne kadar iletiler? İlerilik kavramının me olduğu önemli, Batı ülkeleri sömürgecilik yaptıkları için Beleşten para kazanıyorlar ve zengin oluyorlar. Afrikadaki Elmas madenlerin den gelen para ile ben de teknoloji yatırımı yapsam ben de uzaya giderim. Keşke biraz bilim felsefe veya bilim tarihi falan okusaydın, o zaman ileri ne demek öğrenirsiniz. Malezya da Müslüman ve ileri, Küba dinsiz ve geri, bir ço sömürü Afrika ülkesi var hristiyan ve geri. Dünya siyasi tRihi okumuş olsaydın 40-50 senede bir aşiretin nasıl dünya imparatorluğunu olduğunu görürdün, bunu islam başardı. Ayrıca, yarın müslümanlar ileri ülke olunca hristiyanlıktan çıkacak mısın ? Batılı bir çok profesör Müslüman olurken senin hırstan olma özentin ancak cehaletten dir. Ayrıca, Allah bir kişiye iman verdiyse geri almaz , yani sen Hıristiyan olursan bir gün aslında hiç Müslüman olmamışsım demektir. Çünkü bir müslümanın Hıristiyan olması villadan çıkıp çadırda yaşamak gibidir. Kalite farkı o kadar büyükki eğer bunu anlamazsan eğer demekki hiç villada yaşamamışsındır.

0|1
    1|0
  • eğer hristyan ülkeler müslümanlardan daha gelişmiş diye hristyan olmak istiyosan boşa uğraşma gelişmenin dinle bir ilgisi yok tamamen zihniyet ve çalışmayla ilgili. ayrıca şu anda dünyadaki müslüman toplumlarına bakarak müslümanlığı yargılama bence. eğer bir doğru arıyosan kendi doğrularına göre yaşa.

2|1
    0|0
  • Merhaba, son Ramazan'ı , yılda sadece bir kez haberlere konu olan, onda da "oruç tutmayana dayak" şeklinde yer alan bir şehirde geçirdim. Zorunlu oruçtan sonra İslam'dan soğudum. Hem bizim akademik çevrede çok yerilen bir din İslam. Bizler süper akademisyenler olarak yeni bir arayış içindeyiz. Eğer müslüman ülkelerden her konuda daha gelişmişler ise toptan Hristiyanlığa geçeceğiz. Tavsiye eder misiniz?

0|0
    0|0
  • hrıstiyan olunca aydınlanma mı gelecek sanıyon ?

2|2
    0|0
  • Sevgili arkadasim mantigini kullaniyorsun guzel fakat 19.yuzyila kadar islam devletleri yuzyillarca dunyaya hukmetti simdi sirf islam ulkeleri geri kalmis diye hiristiyanliga ilgi duyman sasirtici bence sen arastir hiristiyanlarin kutsal kitabini ve islamiyetin kutsal kitabini oku mantigin seni kolayi sececektir ama sen bilirsin karar senin

0|1
    0|0
  • orta çağda avrupalıların tuvaleti bile yokkken müslümanlar tarihin en büyük bilim adamlarını yetiştirdiler harzmi, ibni sina, farabi gibi. hristiyanlar bizden öğrendikleri ile uygarlığa eriştiler. sonra coğrafi keşiflerden sonra parayı bulunca dünyada bir sürü ülkeyi sömürdüler o sömürge paraları ile osmanlıyı yıktılar islam devletlerini kendilerine bağladılar oralarlardanda gelen petrol parası ile dahada zenginleşip güçlendiler ama bu hal ve helal değil. ayrıca hristiyan sayısı fazla değil ne kadarı kliseye gidiyor ki müslümanlardan da gitmeyenler var ama hristiyan daha az giden ve dünyada müslüman sayısı 40 sene içinde resmi rahama görede 1. olacak. abd ayrıca hristiyan olduğu için sadece süper güç değildir onu süper güç yapan masonlar ve siyonistlerdir. papalık ele geçirilmiş bir örgüttür şuan hristiyanlıktan bahsedersek çok detayı var hak din islamdır diğer dinler bozulmuştur dinler kisvesiyle karşılaştırma olmaz dünyada en güçlü 2 teşkilat vardır birisi tapınakçı masonik yapı + siyonist diğeri devleti ebet müddet (türk devleti)dir. tarihten bize intikal eden bilgi bu. türkler müslüman olunca şahlanmış dünyaya barış ve adalet dağıtmışlar hristiyanlar sömürmüş katletmiş. hiç mi tarih bilgin yok bacım? dr. zakir naikin videolarını izle dünyada milyonlarca gayrimüslim onun videolarını izleyip müslüman oluyor. gothe, tolstoy gibi kişilerde müslümandır, dünyanın en büyük hackerleri türktür(ayyıldıztim) hala hristiyanlar ve siyonistler petrol derdinde müslüman kanı akıtıyorlar, ordaki devletieri onlar yönetir suudi, mısır vs. onları müslümanlar yönetiyor zannetmeyin sadece bin yılın hesabı var onu almaya çalışıyorlar hristiyanların kutsal yerleri müslümanlarda hala ama 100 senedir bu süreç devam ediyor belirli zaman sonra süreç sona erecek ve tekrar müslümanlar bölge ve dünyada süper güç olacak ama daha var. Allahın askerleri Türkler inşallah dirilecek ve dünya adalet ve barış görecek.

0|0
    0|3
    • Üstümde yazdigin Cevap okadar cehalet dollu ki hepsini okuyamadim

Sadece fransada gecse ne olur ? Laiklik en iyi yönetilme seklidir tersini idda eden cahilin tekidir

Avrupada tuvalete gidemeyenler Fransizlardir ve gödüboklu fransizlar bilem suanda Müslümanlardan daha iyi

Avrupa sömürdü diyorsun, Osmanli ne yapti ? Savas sürerek katliam yaparak iktidari yaymadi mi ? Istanbul fetihi dediginiz Isgalden baska birsey degil

Ve Avrupa gelisimde size hicbirsey borclu degil. Basarilarida bilime dayani

• ortodokslar ile katolikler birbirini yerken balkanlar İstanbul resmen kan ağlıyorken istanbuluda latinler geçmiş dönemlerde istila etmiş halka zulüm etmişken türklerin istanbulu almaları ordaki halk içinde güzel olmuştu hiçbirine zorlama yapılmadı mutluca yaşadılar ayrıca istanbulun fethini peygamberimiz müjdelemiştir çünkü istanbulun farklı önemli noktaları vardır oraları siz anlamazsınız. hz. musa olayı vs. %99 u müslümansa bir ülkenin o laiklik hiçbir zaman tam uygulanamaz bu pratikte görülmüştür avrupa ve dünyada aynıdır. fransızların ve avrupalıların bizden iyi olmalarının sebebi afrikayı hindistanı uzak doğuyu ve amerika kıtasını sömürmeleri insanları köle niyetine çalıştırmaları oradan gelen altınlar ve madenlerle şuanda zengin oldular ha sizin tarih bilginize. öldürdükleri milyonlara değinmedim daha bu mu çağdaşlık yemişim. AbsoluteZero tam bir gavur ağzı var sende seni yetiştiren okullarada arkadaş çevrenede...

• Guzel kardesim.

Aklini ne bulandirmis bilmiyorum ama Muslumanlik gerilik degil ancak bazi insanlar ya da cevrendeki insanlar sana bu izlenimi vermiş olabilir sen islamiyeti nekadar biliyorsun hiç araştirdinmi ?

0|1
    0|0
    • islamiyeti bilseydi bunları demezdi. islamiyeti bilmiyor birde hristiyan olmak istiyor. hiç kuranı okudu mu acaba ? şimdiki gençler çok cahil.

• İslam dinine inancın kalmadı tamam da neden hristiyanlık? Önce bir incili oku sonra karar ver. O da diğer kitaplar gibi; TRAŞ.

1|1
    0|0
  • o ileri dediklerin tuvalet adapları yok kıçlarını yıkamasını bile bilmiyorlar

1|0
    2|0
    • Gördün mü gözünle? Senin hak dini dediklerinde tuvaletin deliği hariç her yeri kullanıyorlar ?

• Müslümanlık inancına büyük olasılıkla çevrende kendini Müslüman sanan sakallılar cübbeliler sarıklılar yobazlar darbe vurdu.

Ama şunu düşünmek lazım gelmez mi?

Sen islamiyeti Allah için mi yaşıyorsun insanlar için mi?

Eğer Allah için yaşıyorum dersen seninle eşit olan insanlara değil bizzat Allah'ın kitabına başvurmalısın.

Bir ikincisi de din insanlara zorlu yolları aşmayı öğretmeli.

Mesela islamda zina haramdır. Ama Hristiyanlarda serbest. Sence hangisi doğru. İnsan olan kolayı değil zoru yani nefsine sahip çıkmayı seçer. Ve gelişmeni sağlar dolayısıyla islam.

O yüzden kafan karışmadan faiz yiyen sakallılara değil kurana başvur. İyice yorumla. Senin için hayırlısı olmasını dilerim.

0|0
    0|0
  • islamı ve hristiyanlıgı çok iyi araştırdığını düşünüyormusun ? yani insanlara bakarak mı karar veriyosun onlar daha gelişmiş bende hristiyan olayım nasıl olsa islamda geri kalıyoz ? mantıksızlıgın dibindesin ve bunlara verecek cevabın yok eğer ki sen islamı tam anlamıyla yaşasaydın böyle bişey aklının ucundan bir geçmezdi

1|0
    0|0
  • Eğer istersen orta çağ avrupasından bugüne hristiyanlığı anlatabilirim. Avrıca Avrupa dediğin yer Ortadoğu zenginliği üzerine kurulmuş bir zenginliktir.

Özet olarak en önemli faktör cehalettir. Bunun dinle felan alakası yok.

0|1
    0|0
  • hrisatiyanlıkla ilgili bilgim var sen peki hiç hristiyanlıgı araştırdıımı ben incili baştan sona kadar biliyorum istedigini sor ama incili degiştirmişler kanıtı bir kere tanrı insanlar için enden oglunu dünyaya gönderip canını acıtsınki ayrıca tanrı insanları afetmesi için isa as nin ölmesimi gerekiyordu hrşistiyanlıgıda anlatabilirim istedigini sor yani

0|1
    0|0
    • mesala hristiyanlar vaas ediyolar tanrı 3 tür ktsal ruh baba ogul mose ayetinin kaçın oldugunu bilmiyorum ama ayetde şöyle geçiyor tek olan tanrınıza yükseliyorum ayetler birbini tutmuyor yaratılış 5. gün ışıgın 7 gün güneşin yaratıldıgı yazıyor güneş olmadan ışık nasıl oluyor

• Müslümanları sömürdükleri icin gelismisler haberin varmi, bugun amerika ve avrupa obezite karsi risk sevyesini hergecen gün arttiriyor , hic duydunmu afrikada ya da müslüman ülkelerde obezite olan birini , ki bunların hicbiri inanclarla ilintili olan bir durum degil sadece senin gelismislik dedidigin seyin altinda sömürü var

0|0
    0|0
  • Hristiyanlar bile biliyor tek din islam dini olduğunu sen müslümanların arasında yasıyosun bilmiyosun

0|1
    0|0
  • Ancak yaratıcı olduğuna fakat saçma sapan insanların yazdığı , efsanelere inanmıyorsan Deist sin demektir. Hristiyan olman için o dediğim fantastik ve absürt hikayelere inancın olması gerekir.

0|0
    0|0
    • O değilde İslamı saçma bulmayıp hristiyanlığı saçma bulanlarada çok gülüyorum :D ikiside saçmalıklardan oluşuyor.

• kuran-ı kerim i okusaydın cevabını alırdın bu yaşanan müslümanlr içindeki sıkıntıların hepsinin yaşnacağını ve bir gün geldiğinde düzleceğini görmüş olurdun

0|0
    0|0
  • ortacağda islam ileri hristyanlık geriydi ne alaka ki.

1|0
    0|1
  • Seçim senin hayat senin birşey diyemem.

1|0
    0|0
  • nered gelişmişler ya onlarda ile hayatı yok hiç bişey yok varsa yoksa seks onlar bitik elli sene sonra onlar iflas etcekler herseylerını kaybettıler namus din dil heseylerını kaybettıler bak lesbıan guy shmale hep onlarda var

0|0
    0|0
  • araşttır ilk önce islamıda kendin oku kitaptan kurandan yani ondan sonra karar ver genel anlamda aaçık ve bağımısz düşünmen çok güzel ama araştır öğren inancınıı kendin belirle

0|0
    0|0
  • Müslümanlar gelişince de dönme de ne yaparsan yap

1|0
    0|0
  • Aman tövbe de..

0|0
    0|0
  • beraber olalım

0|0
    0|0
  • bence sen agnostiksin.doğru yoldasın devam et :)) ama dinler tarihini bir oku istersen :)) hepsinin nereden kaynaklandığını göreceksindir ;)

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 18

• canım fransa ve ingiltere hristiyan tamam. gelişmişler onada tamam. kaç yaşındasın bilmiyorum ama tarih görmüş olmalısın. biz kuranı rehber edinerek 3 kıtaya nam salmış bir imparatorluktuk. 4 cağ var 3 ü türklerin ve müslümanların sayesinde başladı. avrupa sonradan gelişti tamam o da bizim sayemizde. istanbulun fethinden sonra döktürdüğümüz toplar sayesinde. biz su anda avrupayı ornek alan bır devletız. kuranı ornek alsaydık hala 3 kıta bizim olurdu. dinle alakası yok bunu düşünmekle bıle cıkmıs sayılırsın kelime-i şahadet getir :D

1|2
    0|0
  • Seçim senindir elbet ama din seçerken insanlara göre seçme senin şuan yaptığın insanlara göre din seçmen demek oluyor

1|0
    0|0
  • Biz müslümanlar olarak evet İslamiyet hak din. Fakat Müslümanların geri olmasıyla ne ilgisi var bunun? Adam çalışmıyorsa tembelse geridir, ya da zihniyetiyle alakalı bu farketmez. Din, inançta, ibadette gösterir kendini. Yani gerilikle hiçbir ilgisi yok. Bu inanç iman meselesi. Bunlar çok geri bunlar olmaz bunlar gelişmiş ülke bu olur demek saçma. Dini geri kalmışlığa bağlaman çok saçma.

1|1
    0|0
  • din ve gelişmişlikle nasıl bir bağlantı kurdun?

1|2
    1|0
    • Eğer fark etti ve araştırdıysan dünya üzerinde en geri kalmış toplumların islam dini çatısı altında yaşamakta olan toplumlar olduğunu göreceksin.

• bunun sorumlusu din mi insan mı önce bunu ayırt etmek gerek insanin yobazligini,cahilligini dinin arkasina saklamayin.

• Allah sevdigi kullalirina zorluklar verir onlari zor bir sekilde imtihan edermis cunku cennette cok zorluk yasayan biriyle az zorluk yasayan biri esit olamaz Allah da onlari sevdigi icin cennette ki yerlerini ustun tutmak ister nedeni bu hristiyanlik dinini arastirdin mi peki onlar hz Isa yi Allah in oglu olarak goruyorlar hz Meryem Hz Isa nin annesi ve hasa Allah dan cocugu var bir kere Allah in cinsiyeti yoktur Hristiyanlik dini ise bozulmus bir dindir sonradan degisimlere ugramis bir din bence sen acip Kurani Kerim in mealini oku gercekleri ogren dinimiz hakkinda bilgi edindiginde sevicegini dusunuyorum banada olmustu inancsizlik ama arastirdim ve dogru yolu bulduguma inaniyorum ama yine de Islam dininde zorlama yoktur kendin bilrsin

0|0
    0|0
  • bir oda dusun, odada 8 hiristiyan , 2si musluman. Sen ozaman cogunluk ne inaniyorsa o yolda gitmekmi istiyorsun? kbkma ama ozaman sen koyunsun. Insanlarin cogu neye inandigi degil, muslumanlar ya da hiristiyanlar seni ilgilendirmemeli. MUSLUMANLIK VE HIRISTYANLIK hakkinda cok sey bilmedigini dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Başkalarının dini inanç boyutunu sormak sana ne kazandırcakk ki? Sen müslüman olmuşsun, sen ibadetini yapmışsın, sen inanmışsın bunlar geçiyor senin amel defterine. Hem başkalarını yaratıcı düşünceler yazı diye Hristiyanlığa mı yaklaşacaksın? Unutma ne yaparsan kendine, seni yargılamıyorum hayat senin.

0|0
    0|0
  • bu kafayla hangi dine mensup oldugunun bir öbemi yok.

0|2
    0|0
  • Şöyle düşün Rabbim ne kadar adaletli çalışmayana okumayana üretmeyene boşu boşuna zenginlik, senin deyişinle aydınlık verseydi sen müslümanlığa mı yaklaşacaktın. Bu arada hristiyanlık uydurma bir dindir istediğin kadar araştırabilirsin. Umarım doğru yolu bulursun.

1|0
    0|0
  • Miliyonlarca hristiyan var evt dogru htistiyanlar her yerde bende hristiyanim ve simdi sna istedigin cvbi vericem niemi bu kadar insan hristiyan cunku bu gercek yol ve sen musluman iken hic kutsal ruhlan konustunmu allah sana snin hayatnla ilgili bs acikladimi onun varligini hic hissetinmi onunla hc konustunmu eminimki bunlarin hc biri olmadi ama hristiyanlikta bunlar oluyor gozlerini kapatiginda duva ederken karanlikta olmuyorsun ama duva etigin seyin cevabini goruyorsun ayni bir ruya gibi ve sninle konusuyor kutsal ruh sna her seyi soyluyor ama bunun icin incili alp okumani tavsiye ederim sna onun varligini hissedebilmen icin once onun kutsal kitabini okumali ve isa yi kabul etmelisin

0|0
    0|2
    • Sen neyin kafasini yasiyorsun? Kutsal ruh sana ne diyor?
      Kizim inanma sunlara! Sen dua et tövbe et müslümanlikta kal. Gecen alman televizyon kanalinda haberlerde Almanyada yilda yaklasik 4000 kisi müslümanligi kabul ettigi söylendi.
      Böylr sacma sapan isikti ruhtu falan dinleme. Bunun dedigi kutsal kitap varya iki kere degistirildi. Bir eski versiyonu birde yeni versiyonu var.

• kutsal ruhla konuşuyormuş :D yaw hehe. dünyada milyonlarca hristiyan yılda müslümanlığa geçiyor kutsal ruhla konuşsa bir hristiyan, dünyadaki hristiyan sayısı en az 2 kat olurdu şimdikine göre. sen kesin klise görevlisisin ve insanları bu tür sözlerle kandırmaya çalışıyorsun. ben incil satıp içine 100 dolar koyan klise görevlileri gördüm az dayak yemediler bizden. hristiyanlık bozulalı çok oluyor boşuna islamiyet gelince hristiyanlığın miladı çoktan dolmuştur. dünyadaki hristiyan devletler hala afrikada orta doğuda insanları sömürüyor katlediyor bu mu barış dini kutsal ruh size ıraka girin orda milyonlarca insanı öldürün mü diyor. siz şaka olmalısınız. :)

• seks sorularından çıkıp taze taze geldim. bilgilerimi paylaşabileceğim bir ortam bulduğum için de çok sevindim. teşekkür ederim bu soruyu sorduğunuz için. sitenin seviyesi çok düşük gerçekten. keşke böyle sorular daha fazla olsa. paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim.

0|0
    1|1
  • Ben Almanyada yasiyorum burada tanidigim her alman, ve müslüman olmayanlar Hristiyan ama dinle alakalari yok. Benim anlamadigim sen hristiya olunca nolcak? Hristiyanlik hakkinda neler biliyorsun?

0|0
    0|0
  • arkadaşım kafan baya bir karışmış bence gecmeden önce bir daha düşünmelisin !

0|0
    0|0
  • Hristiyanların gelişmelerinin sebebi dinleriyle alakalı değil diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Aynen öyledir. Kuran'da geçen bir olay bu. Allah çalışan milletleri kalkındırır. Şu andaki Müslümanlar anca herşeyi günah yapmakla meşguller.

• Bende seninle aynı fikirdeydim tatlım ve hemen incil alıp okudum.. daha insaflı daha modern daha eşitçi anlatılamayacak bir şey her konuda daha insancıl bir din hristiyanlık.. ve yakın bir zaman önce kiliseye gidip vaftiz oldum.. seni çok iyi anlıyorum

1|0
    0|0
  • Gelismekle islam dininin ne alaksi var ? O senin kapasitenle alakali bisey

1|0
    0|0
  • Dunya'nin en ileri gelenleri Japon/Cinliler genelde ateisttir. Genelde buyuk devlet adamlari hep ateist olmuslardir. Ancak sen cok yanlis dusunuyorsun. Osmanli zamaninda yasasaydin bu dusunce tarziyla musluman olurdun mesela. Dinini belirlemek için ulkelerin gelismisliklerine göre değil, objektif olan kaynaklardan yararlan. Sahsen benim annem hristiyan, babam musluman ve ben cok arastirip muslumanligi sectim.

1|1
    0|0
  • Bunu söylediklerini sonra müslüman olmazsın demek bence yanlış . Allah bilir. Hristiyanligi da Allah getirmemismidir daha sonra İncil yanlış yorumlandigi için Kuran i Kerim son peygamber Hz.Muhammedle birlikte indirilmemis midir ? Tarihi arastirmalisin . Türk müslüman tarihini . Fransız ihtilalini . Hristiyanlarin incisi yanlış yorumlandigini bilim adamlarını öldürdüğünü , Osmanlı'nın ibadet özgürlüğü verdiğini , ülkede yaşayan gayri Muslim haklar tanınması gibi ... Kuran incili okuyabilirsin . Ondan sonra kararını verebilirsin . Ama unutma ki meal (çeviri) birebir olmaz . Kişi yorumunu katabilir.

0|0
    0|0
    • bir insan biraz dr. zakir naik videosu izlese ve kuran mucizelerini anlatan belgeseller ve kitaplar okusa zaten islamiyete daha sıkı sıkı sarılır. ama bizim gençler heves içinde kendi dinini araştırmadan başka dinleri araştırıyor o zaman olmaz tabi.

Yükleniyor...