Amerika'da tımar ve eyalet sistemi dahil Osmanlı'nın bir çok devlet sistemi kullanılmış biliyor muydunuz?

Selamünaleyküm hayırlı akşamlar

Özellikle kalkınma döneminde Amerika, Osmanlı devletinin bir çok devlet sistemini kullanmış.

Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Taklitçi hırsız ülke o normaldir :D

Çalmaktan örnek almaktan başka onlar neyi doğru yapabildiler ki

Başkasının yaptığını yapıp yapabildik demeyi bilirler sadece olmadıysa da ses seda yok

Osmanlı gibi bir devlet daha olmaz bu zamanda ne _a b d_ nede başka ülke

bütün her şeylerini başka ülkelerin mühendislerinin yaptıklarını biliyor musun?

Biz yaptık biz yaptık diye bağırırlar halbuki onlar değil mühendisin ülkesi yaptı

onlar sadece parasal kaynak sağladılar :D :D

1|0
    0|1
    • Sizlerlen Dalga gectim. Hemende nasil inandiniz :D Osmanli bir rezil Devlet, Kuranda bir bos Kitap.

Güzel ve Mucize olmayan yerlerde bunlari aramayin.

• Aslında rezil değil o hürrem yok mu? O hürrem tek rezil ve kötü olmasını nedeni oydu :D

Kuranla ilgili düşüncen içinse de

ben seninle aynı fikirde değilim ama düşüncene, ve varsa inancına saygı duyarım

Çünkü:

Gerçekten de Kuran da yazılana inanıyorsan bilirsin ki "Dinde zorlama ve dışlama olmaz" der

• SosyalistTürkçü

Ayrı yeten link soranlara güldün ya

bende iade-i ziyaret yaptım. SosyalistTürkçü :)

Bizde biliyoruz böyle bir link olmadığını :D

Erkekler Ne Diyor 9

• Amerika'da tımar sistemi kullanılmadı. Ayrıca Osmanlı'nın kendi geliştirdiği bir devlet sistemi de yoktu ki bir başkası onu alıp kullansın. Amerika İngilere'den etkilenerek ve bazı noktalardan da ondan farklılaşarak sistemini oluşturdu.

0|1
    1|0
  • Aleyküm selam.

Özenilen bir devletten, özenen bir devlete, emeği geçen herkesin ruhları tutsak olsun.

2|0
    0|1
  • Amerika 200 yıllık devlet Osmanlı 700 yıllık İmparatorluk çırak ustadan birşeyler kapmazsa işinin eri olamaz

1|0
    0|1
    • Kim Osmanlidan birsey kapacak ? Osmanli cahil ve gerikalmis bir devletti. Ve hayati savaslar kiliclan kazanilmadigindan sonra cökmeye mahkum kaldi.

Kuran konusuna gelirsek sizlen dalga gectim.

• Ben zaten Osmanlı sistemini savunan biri değilim zaten araştırmacı biriyim çoğu şeyide biliyorum benim demek istediğim kötü bir sistem olabilir ama içinde örnek alınacak şeyler olması muhtemel

• muhteşem yüzyılda süleymanın cariyelerinin sıralamaları da yanlış süleyman topkapıda toplasan11 ay durdu

• ona tımar demeyelim de derebeylik hatta feodaliteye dönüş yaşanmıştır zamanında. Malum güney insan gücüyle gelişeceğine inanıyordu. T

1|0
    0|0
  • Osmanlı, Türk milletinin tarihte atlattığı en büyük badire, kendi eliyle yarattığı en büyük düşmandı. Diline, kültürüne, bütünlüğüne vurulan darbe, Türk'ün omuzlarında yükselen bir arap - fars medeniyetiydi. Bundan dolayıdır ki Osmanlıyı sevmiyorum.

Kapitalist Amerika'nın, kalkınma ve Dünya'nın içine etmeye hazırlanma döneminde Osmanlı'dan bazı (Ç)alıntılar yapmış olmasıyla da gurur duyacak kadar aciz değilim. Zaten bu mantık ile gidecek olursak ve Antik Yunan kültürünün, modern kültürün yapıtaşlarını oluşturduğunu düşündüğümüzde, bütün Dünya ülkelerinin birbirlerinden bir takım (Ç)alıntılar yapmış olduğunu görürüz. Dolayısıyla gurur duyulacak, sevinilecek bir durum değildir ki Dünya ve Türklük adına olumsuz bir gelişmedir.

0|0
    0|0
    • Burada ezik duygular içerisinde ne gurur duyan var ne de sevinen. Bu bilinen bir şey zaten

Ancak bazılarının bunu görememesi acıklı o kadar.

• kullanıldı evet biliyodum okudum zamanında

0|0
    0|0
  • Bu zaten Kuranda 1400 sene önce yaziyordu. Bilmiyormusun ?

1|0
    1|1
  • bilmiyordum öğrendim.

0|0
    0|0
  • amerika ,<3333333333333333333333333333

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...