Hukuk Sözele Alınsa Nasıl Olur ?

Bence Hukuğun Psikolojnin ,Pdr ,Sosyoloji gibi bölümlerin TM'de olması çok saçma.Mantıksal olarak düşünürsek bunların matematikle uzaktan veya yakından bir alakası yok.Ayrıca Hukuk biliminin doğuşuna bakarsak '' töre '' yazısız hukuk kurallarıdır.Yani sözlüdür bunlar.;,(Türk Hukuku için konuşuyorum).

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Bahsettiğiniz bölümler kesinlikle TS ye alınmalıdır. Meslekleri ilgilendiren derslere TS bölümünde daha çok ağırlık verilmektedir çünkü

0|1
    0|0
  • matematik insanın ufkunu açar perspektifini geliştirir planlama yapmayı strateji belirlemeyi öğretir. bir avukat bir psikolog ya da pdr mezunu eğer bu yeteneklerini lise yıllarında geliştirmezse müşterilerine nasıl hizmet verecekler ? bu tarz kıvrak zeka gerektiren meslekler için matematiksel yeteneğin ölçülmesi şart.

0|0
    0|0
  • Bende böyle düşünüyorum. Mesela abim hukuk okuyor. Adamın sayılarla uzaktan yakından ilgisi yok türkiye eğitim sistemi ışte. Ama şöyle de bir şey var. Zaten hukuk bölümü çok fazla. Sözeli bir şekilde bütün eşit ağırlıklar yapıyor sadece sözel den alsa olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hukuk mantık işidir. Bunun için de matematiğe ihtiyaç vardır. Matematik sadece sayılar değildir.

1|1
    0|0
    • 21.yüzyılda mantığı matematiği bağlamak çok saçma bence.Bir insanın beyin gelişimi matematiğe bağlı değildir kesinlikle .

• Mantığın çalışması için matematik sadece araçtır .Bir insan hiç matematik bilmese dahi anayasa hukukunu yorumlayabilir.

• Hukuku da sadece Anayasa Hukukundan ibaret saydın ya, yani daha fazla saçmalanamazdı.

• Matematigin amacı ne biliyor musun?

daha hızlıve analitik düşünmek. bu yüzden de tm den giriliyor.

1|0
    0|0
    • 21.yüzyıla gelmişiz bu dönemde bayin gelişmini matematik gibi hayali şeylerle sağlamak çok saçma bence.

• Bir hukuçunun seri düşünmeye ihtiyacı yoktur ama bir mimarın ,mühendisin matematik öğretmeninin vardır.

• Acıkcası her meslekte seri düşünmeye ihtiyac vardır.

• Öyle olursa basite indirgenmis olur matematik ve geo isin zor tarafı hukuk seviyesini korumak lazım

0|1
    0|0
  • Ben olsan sayısala alırdım

1|1
    1|0
Yükleniyor...