Yazım taslak aşamasında bir bakar mısınız? Nasıl olmuş, nereleri düzeltmeliyim, neye değinmeliyim?

Karanlıktaki Ötekileşmiş‘BENliklerimiz’

Göz kapaklarımız gecenin karanlığından korktuğumuzda gözlerimize perde gibi iner. Korktuğumuzda da gözlerimizi bir anda kapatırız.

Korktuğumuz için mi gerçekten kapatırız gözlerimizi ?Yoksa;

Görmezden gelmek mi isteriz karanlığımızdaki benliğimizi?

Korktuklarımızla yüzleşememek ,öteki benliğimizi görmezden gelmek hatta korkularımızdan ötürü duygu kaçışlarımız nedendir ki? İnsanız korkularımızdan kaçarken aslında başka korkularla karşılaşırız. Yüzleşmekten korkup gözlerimizi kapatırız. Gözlerimizi kapattığımızda aslında etraf daha da karanlık olur . Hatta başka hayatları da etkileriz onlarında gözlerine perde indiririz. Karanlığın öteki yüzüyle, yüzleriyle ,yüzleşmemizin zamanı geldi o halde.

Hayatımız boyunca değişik yüzlerle karşılaşırız, yaşadığımız sürece bu gidişle karşılaşacağız gibi zaten; aydınlıktaki karanlık yüzler, karanlığın içindeki aydın yüzler birde karanlıktan kaçmaya çalışan ama karanlıktan vazgeçemeyen yüzler. Yüzleri tanımanın yolu onlarla yüzleşmektir .Yüzleştiğin zaman birçok duygudan birini yaşarsın elbette. Bazen sevgi bazense nefreti içinde barındıran duyguları yaşatır.

Karanlıkta kalanları yüzlerimizi aydınlatmanın bir yolu yok mu?Klişeleşmiş bir sözle devam edelim o halde.Tıpkı her karanlığın bir aydınlığı olduğu gibi karanlıktada beliren bir ufuk vardır elbette.Karanlık benliklerimiz başkalarının karanlığında kendini ışık sanar. Karanlıkta kalan,çıkış yolu bulamayan,ümitsiz birini gören birini gördüğümüzde Friedrich Nietzsche dediği gibi

‘Ümitsiz birini gören herkes cesurlaşır.

‘Ümitsiz birine cesaret vermek’

-bu iş için herkes güçlü zanneder kendini ‘Karanlıkta kalan birini görünce bizde cesaurlaşır umut ederek aydınlatırız ötekileşmiş o yüzdeki benliklerimizi.

!Olmalı bir yolu olmalı tıpkı gecelerin sabahı olduğu gibi gecelerimin güneşide aydınlatır karanlıkta kalmış yüreklerimizi.Karanlıkta kalmış yürekler,iyilikleri yerine kötülükleri dokunanlar,sevilmek yerine nefret beslememize neden olanlara inat karanlıkta kalan benliğimizle yüzleşmemiz dileği ile.

Karanlıktaki Ötekileşmiş‘BENliklerimiz’aydınlatalım.

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hep aynı konu üzeridne durmuşsun. Kaybolan benliğimiz adında yazım var paylasıyım belki farklı konular eklemene yardımcı olur.

Herkesin vardır söyleyemediği ve içinde sakladığı bir derdi..

Kimi çok sevmiştir sevilmemiştir, kiminin maddiyatı kötüdür.. En ufak sorunları çözemeyecek kadar küçülürüz çoğu zaman..

Bazen yanardağ iken kül eğler bizi acılarımız.. İçimizde yaşarız çocukluğu karanlık odalarda..

Bazen gözyaşlarımızın adiliğine kızarız içimizi göstereceği için.. Korkarız benliğimizi ortaya koymaktan.. Sürekli ikinci şahısları oynamaya çalışırız, bazen de rollerimizi çok iyi oynarız.. Vardır hepimizin yüreğinde derin acılar..

Bizi ele vermemesi için kaçarız korkularımızdan.. Birde sevdiğimiz vardır, uzaktan bakmakla yetindiğimiz tek taraflı aşklar..

Hayallerimiz vardır bizi anlatan.. Olmak istediğimiz hayaller..

Müziklerde buluruz kendimizi ummadığımız anlarda.. Biz hep ikinci şahısları oynarken öldürürüz benliğimizi içimizde..

acılarla kabuk bağlarız.. Biz rolümüzü o kadar iyi oynarız ki kimseye göstermeyiz içimizdeki bizi..

Herkesin vardır söyleyemediği ve içinde sakladığı bir benlik...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Taslaklara kaydettim <3

0|0
    0|0
  • Daha sonra bir göz atacağım. Şimdilik biraz meşgulüm.

0|0
    0|0
  • Fena olmamış bence başlangıç için iyi sayılabilir hatta. Karanlığı tasvir ettikten sonra okuyucuyu aydınlığa götürüp, aydınlanmışlık hissiyle içimize su serpebilirdin. O karanlıktan kurtulan kişiyi bekleyen ferahlatıcı tasviri bekledim hep.

0|0
    0|0
  • Baştan aşşağı bidaha oku.

0|0
    0|0
    • okudum kulağa hoş gelmeyen betimleme ve anlatım bozuklukları var aa şuan yazamıyorum üretemiyorum güzel yazı =( nereden başlamalıyım ki düzeltmeye

• kaç defa okudum olmuyor

• O zaman sil baştan yaz.

• Okumadım bana ağır gelir :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...