Çok dikkat ediyorum yabancilarda anne baba ve evlat sevgisi Türklerdeki gibi yok sebebi ne olabilir?

Çok dikkat ediyorum yabancilarda anne baba ve evlat sevgisi Türklerdeki gibi yok sebebi ne olabilir?

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle katılmıyorum..Detayları araştırmadan dikkat etmek bir işe yaramaz..

Evlat sevgisi için ;

Bir çocuğu yormamak ve sırf iyi ve sorumlu birer anne olduğumuzu göstermek adına, ileride onu sorumluluk sahibi ve kendi ayakları üzerinde durabilecek bir insan yapacak olan işleri üzerimize alıp kendimiz yapmak değildir evlat sevgisi..

Bir çocuğu krallar gibi büyütüp sonra da ana-baba kuzusu birer birey haline getirmek değildir evlat sevgisi..

Bir çocuğu üzmemek adına onu cezalandırmaktan kaçınarak devamlı ödüllendirip ilerideki yaşamında açgözlü doyumsuz bireyler haline getirmek değildir evlat sevgisi..

Bir çocuğu korumak adı altında devamlı kanatlarımızın altında tutup onu gerçeklerle yüzleşmesini engelleyip ileride kendine güveni olmayan pasif ve beceriksiz bireyler haline getirmek demek değildir evlat sevgisi..

Bir çocuğu kendi arzu ve isteklerini yaşaması yerine bizim isteklerimizin kölesi olmaya zorlamak veya bizim olamadıklarımızı olmaları için baskı yapmak değildir evlat sevgisi..

Bir çocuğa hangi yaşta olursa olsun psikolojik ve ruhi olgunlaşmasını sağlayacak serbestliği tanımayarak onu kısıtlamak değildir evlat sevgisi..

Ana- baba sevgisi için ;

Kendi özelini ailesiyle paylaşıp karışmalarına izin vermek değildir ana-baba sevgisi..

Sırf ana-babası mutlu olsun diye evlendikten sonra bile eşini üzeceğini bile bile dipdibe yaşamak ve yaşatmak değildir ana-baba sevgisi..

Ana-babası onaylamadığı için gerçek aşkının peşinden koşmayı bırakıp ailesinin sözünü dinleyerek belki de geleceğini mahvetmek demek değildir ana-baba sevgisi

Eşini ve kurduğu yuvayı korumak adına ailesine hangi noktada durmaları gerektiğini söyleyememek değildir ana-baba sevgisi..

Hayallerini gerçekleştirmek, hayatını istediği yönde yaşayabilmek ve yönlendirebilmek için gerekince '' hayır '' demesini bilememek değildir ana-baba sevgisi..

Sırf ailesini mutlu etmek adına kendi ideallerini ve planlarını arka plana atmak değildir ana-baba sevgisi..

Sevgi dolu gerçek anne- babalar ise evlatlarının bütün bu hakları olduğunu bilen, saygı duyup surat asmayan, duygu sömürüsü yapmayanlardır..

Yabancılar bu kurallara uyduklarında sizin gözünüzde maalesef ana-baba veya evlat sevgisi olmayan bireyler oluyorlar..Bence en sağlıklı aile ilişkileri yabancı ailelerde yaşanıyor..Çünkü bireysel özgürlükler ve sınırlar korunurken gerektiği kadar saygı da duyuluyor..

NOT: '' Yabancı aile gördün de mi konuşuyorsun '' diye ukalalık yapanlara sözüm, eşim yabancı..Gerek onun ve kardeşinin kendi ailesiyle olan ilişkilerini gördükten ve gerekse onun '' yabancılarda aile ilişkileri '' üzerine anlattıklarını dinledikten sonra bu konuda yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum..

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Onlar bizden daha farklılar.16 yaşında çocuklarını yeni eve çıkartıyorlar mesela. Tamamen yetiştiriliş tarzıyla alakalı bu. Bir de bizim ailelerimizin öyle olmasının bir nedeni de dinimiz anladığım kadarıyla. Tabii ki onlar da seviyor ama serbestler işte :)

0|0
    1|0
  • Var sen görmemişsin :) filmlere aldanma yahu

0|0
    0|0
  • Olmaz olur mu? Bizimkiler kadar sık boğaz edip sevmiyorlar sadece

1|0
    0|0
  • gayet var.

1|0
    0|0
  • Nerenle dikkat ettiysen artik...

0|0
    0|0
  • Abimin ukraynalı sevgilisi vardı ve onda aile bağları çok berbattı. Sonra ben kızı istemedim birinci görümce isyanı çıkardım ve kız o ailesine postalandı. Yaşasın görümcelik dfglkjdfg

0|0
    1|1
  • Adamların sülalesi raad

0|0
    0|0
  • katılmıyorum açıkçası

0|0
    0|0
  • Hayır seviyorlar, sadece baskıcı ve güvensiz değiller evlatlarına karşı..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yabancı ?

0|0
    0|0
  • Annem Ispanyol,babam Turk.Annemle cok iyi anlasirim ama babamla anlamam cok.Babamin oglu yoktur:)

0|0
    0|0
  • Vardır sevgi ama gelenek ve görenekler farklı olduğu için bize öyle geliyordur.Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...