Sünniler hz.Aliyi sever mi***???*???

selamlarr ben alevi bir ailenin çocuğuyum babama sordum bana sünnierin Hz.Ali'yi sevmediğini söyledi gerçekten sünniler onu sevmez mi***?

0|0
29|34

En İyi Kız Görüşü

• Yok artık insanları nasıl dolduruyorlar ya.Yahu abi bizim mübarekle ne alıp veremediğimiz olsun.Hz.Ali elma kokulu misssss mübarek onu neden sevmeyelim.Benim de alevi arkadaşlarım var Hz.Muhammed için aslında Hz.Ali'ye geldi de peygamberlik Hz.Muhammed çaldı diyorlar.Hey Allahım.Ben çocuğumu böyle bir toplumda büyütmek istemem.Biz ırkçılığı,dinciliği küçükken bilmezdik.Bize ırkçılığı ve dinciliği sonradan öğrettiler.Alevi,sünni,caferi ne farkeder be abisi?Hepimiz İslam çatısı altında buluşmuyor muyuz?Bir Salavati Şerifte bile Hz.Ali'nin ismi geçerken.Ya abi senin annen baban seni çok yanlış yönlere ilerletiyor bilesin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Yo sünniler de sever Hz Ali'yi. Peygamber efendimizin damadı olan kişi sevilmez mi? İlk müslüman olan kişilerden birisi, peygamberimizin amcasının oğlu. Neden sevmeyelim. Severiz.

2|1
    0|0
  • Ne demek sever mi yahu?

Hz. Ali peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.v. in damadıdır.

Son halifedir. Peygamberimize ilk inananlardandır. Nasıl sevilmez..

Böyle yanlış düşüncelerle aklınızı yormayın lütfen.

1|1
    1|0
  • Bence.Hz. Aliyi.asil.aleviler.sevmiyor. Hepsi.degilde.Namaza.karsi.olanlar. Cunku.Hz Aliyi.sevselerdi.onun.onemli.buldugu.birseyi.bu kadar cok.reddetmezlerdi.bazi.aleviler reddetmekle.kalmayip Namaz.kilan alevileri de sunnileri de kufre.basiyorlar. Bazilari

3|1
    1|0
  • ne alaka ya neden sevmeyelim... o peygamber efendimizz (S.A.V) damadıdır. hiç bir peygambere karsı nefretimiz yok.

2|1
    0|0
  • Hz.Ali en etkilendiğim insanlardan biridir okudukça hala tüylrim ürperir..

1|1
    0|0
  • Hz.Ali nin hayatini bilen gercekten kim oldugunu bilen biri sevmemezlik yapmaz !

0|1
    0|0
  • Severler tabii ki neden ve nasıl sevmesinler ki? Hz. Ali Hz. Muhammedin ev sevdiği insanlardan biridir. link

0|1
    0|0
  • Sünniler de Hz Ali yi Sever tabi, Allah dostudur o da.

Ve ilk müslümanlardan.

Peygamberimiz de severdi

Daha ne olsun

Bir yanlışlık var..

0|1
    0|0
  • Yanlış ülkede yanlış soru :)

Türk insanının( sünni olan ) mezhebi sünni meşrebi alevidir denir.

Burdan da ne çıkar arkadaşım sevmemeleri gibi bir ihtimal yoktur :)

1|1
    0|0
  • Severler. Babanın dediğine inanma, kendin araştır

0|1
    0|0
  • ne alaka ya sunnileri hep böyle anıyosunuz , biz bütün peygamberleri seviyoruz... sonuçta oda yabancı biri değil peygamberimizin damadı çok yanlış düşünüyosunuz...

1|1
    0|0
  • tabikide seviyoruz niçin sevmeyelim.ilk müslümanlardan hz peygamberimizin damadı ve bu dinin yayılabilmesi için bu kadar uğraşmış hep peygamberimizin yanında olmuş bir insanı nasıl sevmeyiz ama bizler için hz muhammed daha önde gelir onu daha çok severiz ama hz aliyi de severiz değer veririz onun yeri de bizm içimizde ayrı

0|1
    0|0
  • Bir cok yazilanlari okudum da sünnilerin severiz demeleri gercekten beni sevindirdi aslinda tabiki sevdiginizi biliyoruz ki gercek musluman zaten sevmeli ama cok zikretmemeniz bizi uzuyor ve ya genel olarak haklarinda cok sey bilmemeniz uzuyor. Babasinin o sekilde demesi tabiki yanlis fakat bilemeyiz belki yasadiklari cevre bu sekilde dusunuyordur. H. Aliye peygamber diyen insanin cahilligi hakkinda diyecek soz bulamiyorum.. Sevin Hz. Aliyi Hz. Muhammedin damadidir o Hz. Fatmanin esidir Hasan ve Hüseyinin babasidir o onu sevmemek zaten olmaz imansizlik olur. Ugurlarina canlarimiz feda olsun.

0|0
    0|0
  • Hz.Ali Peygamberimiz (SAV)'den sonra gelen en büyük insanlardan biridir. Malum ki Peygamber efendimizin hem yoldaşı, hem akrabası, hem kardeşi hem de damadıdır.

Onu sevmemek olabilir mi?

0|1
    0|0
  • Seviyoruz tabii ki

1|1
    0|0
  • Sunniyiz hz.ali icin kardesimin diger adi Ali ayrica kilicinin resmi salonda Ataturk resminin yaninda. Hz Ali lik bir durum yokki yandaslarinin cikardigi bir sey bu.

1|1
    0|0
  • Sunniler HZ. Ali fazlasıyla sever. Eğer yalnızca Hz. Ali'yi sevmekse alevilik ben pek çok aleviden daha aleviyim...

Ya siz Hz. Ebûbekir Ömer Osman'ı sever sayar mısınız ?

0|0
    0|0
  • tabi ki severiz o Peygamberimizin damadı

0|1
    0|0
  • Severiz de saygı da duyarız sacmalamıs diyen

0|1
    0|0
  • Severiz tabi

1|1
    0|0
  • niye sevmeyelim ?

seviyoruz.

peygamber efendimizin(s.a.v) damadıdır.

ilk müslüman olan kişilerden biri.

hiçbir peygambere nefret yok böyle şeyleri araştırmanızı öneririm.

0|1
    0|0
  • Bende aleviyim severler ama off ne bıleyım asdfgh

1|1
    0|0
  • Hepsini severler. Bazılarının sevmediklerini bile ...

0|1
    0|0
  • Yaradılanı yaradandan ötürü sev buyurmuş bizi yaradan ne haddimize..

0|1
    0|0
  • ben sünniyim ve sünniler tabi severr nesi var peygambermzn damadı

0|1
    0|0
  • o sünnilerin şimdikilerle ilgisi yok onun bir hikayesi var iran bölgesiyle aleviler böyle düşünüyor

0|1
    0|0
  • alakası yok bende sünniyim ama severim

0|1
    0|0
  • Sünniyim ve seviyorum...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Neden sevmesin?

Hz Muhammed (S.A.V. ) kızıyla evlendirdigine göre?

İmkansız

Hz Ali (R.A.) sevilmez mi ya ?

üzdün resmen simdi :(

0|1
    0|0
  • sünniyim. severiz. neden sevmeyelim ki? babana bide neden sevmediklerini sor bence? sünnilik ve aleviliği araştır bence. aleviliği daha çok araştır. yoksa ileri ki zamanlarda senin için farklı noktalar oluşur. şu an aleviyim deyip namaz kılamaya camiye karşı olanlar kesinlikle alevi değildir.

0|1
    0|0
  • Bir sunni olarak Hz.Aliyi çok seviyorum:..Hz.Ali halifemizdir..Şahımızdır...Kaldı ki deyiş söylerim...Deyiş okurum sunni olarak...Zaten alevi kardeşlerimde Hz.Peygamberi peygamberleri, Hz.Aliyi de halifeleri olarak görürler...Bunun aksini zaten iddia etmiyorlar ki...

1|1
    0|0
  • Yaw birader bu nasil bir soru içip içip mi yaziyosunuz

Hz Aliyi İslam nuru uzerine olan herkez sever bunun sunnisi munnisimi var Peygamber efendimizi seven ashabinida tabiki sever

Biriside peygamberdir yazmis ulan ne cahil herifler var bunlara gore hasan mezarcida peygamber anasini satim

1|1
    0|0
  • Hz ali ile ilgili kissar anlatilinca

Ruylerim diken diken oluyo

Adam napsin babasida ona soylemis

Birileri bu milleti onlarca yildir ayristirmanim pesinde

Ayrismayin

0|1
    0|0
  • Sunniyim tabiki severim sevmezler ne demek olurmu öyle şey tamamen yanlış bilgi ;)

0|1
    0|0
  • hz. ali peygamberdir. ve peygamberlerin sultanı Hz. muhammed'in damadıdır.

nasıl sevilmez ki dürüstlüğü ile nam salmış birisi.

0|1
    2|0
  • olur mu öyle bir şey... islamiyeti savunan birisiyim... hz. isa , hz.musa , hz. davut , hz. muhammed ve dört halife hepsi için canımız feda... dinimizde ayrımcılık yok üstünlük yotur...

0|1
    0|0
  • Hazreti Ali, Hazreti Muhammede kayıtsız biat etmiş Allah ın sevgili kuludur. üstelik amca çocuklarıdır. sırf mehzep yüzünden sıcak bakmayan islamdan uzaktır.

1|1
    0|0
  • Yoluna ölürüm bile ayağının degdigi toprağı opmek için başımü feda ederim.

0|1
    0|0
  • sünniyim diyip Hz.Aliyi sevmeyen çıkmaz. Hz. Aliyi Sevmeyen sünni olamaz.Baban çok konuşmasın.

2|1
    0|0
  • Sünni bir ailenin apateist bir çocuğuyum. Ailem dindar değiller. Ama Ali'ye karşı kin ve nefret dolu sözler hiç duymadım çevremden ve ailemden

0|1
    0|0
  • hazretı alıyı neden sevmeyelım,babanız bılmeden nıfak tohumu serıyor,alıyıde cok severım osmanıda omerıde ebu bekırıde,allah hepsınden razı olsun

0|0
    0|0
  • sevmek o kadar önemli kaç kişi yolunda gidiyor kaçımızda Alinin adeleti var...bence ali şeriatinin kitaplarından oku selamlar

0|1
    0|0
  • Allahın arslanı,evliyalar sultanı Hz Ali..

*Severler elbet..

0|1
    0|0
  • Alakası bile yok arkadaşım.. Tam tersine halifeler içinden en çok Ali sevilir.. Doğrusu budur. ayrıca sünniyim :) bize böyle öğretildi

0|1
    0|0
  • Sünniler sevmediği hiç bir sahabe yoktur aralarında çok fazla ayrımda yapılmazhepsinin bir güzel yaniyla öne çıkarılmıştır hz. ali ilmim simgesi haline gelmiştir

0|0
    0|0
  • Ben hanifiyim. Hz.ali allah rasulüdür. Ben, allaha, kuran-ı kerime ve tüm resüllerine iman ettim. (: gerisi beni ilgilendirmez. senide ilgilendirmesin. Bütün peygamberlere selam olsun, alemlerin rabbi olan allah'a hamdolsun..

0|1
    1|0
    • salakmısın ? hanifiyim diyorsun hz aliye peygamber diyorsun? halife lan o mal herif

• halife yazacağıma resül yazmışım ne var bunda? (: şaşmısın sen

• Sen ensest bir ilişki sonucu mu doğdunda böyle saldırıyorsun insanlara hı? (: köpek harif.

• Sevmemesi için bir neden var mı?

0|1
    0|0
  • sunniler peygamber ayirt etmez

0|1
    0|0
  • o söyleyenlere söyle onlardan daha çok seviyoruz ;)

1|1
    0|0
  • Sever kanka sever

0|1
    0|0
  • Ben alevi değilim ama haydarı kerrara kurbanım. O nasıl söz kardeşim sevilmezmi

0|1
    0|0
  • Kandırmış seni :)

0|1
    0|0
  • Yalan söylemis sana

0|1
    0|0
  • emin ol Sünniler Hz aliyi gerçek manada alevilerden daha çok sever.

2|0
    0|0
  • Peygamber sevmeyen müslümanmı olurmuş?

0|0
    0|0
  • Tabi ki de severiz...

0|0
    0|0
  • Hz Ali gibisi var mı arkadaşım. Sünniyim. Candır o can. Candan öte candır.

0|0
    0|0
  • asıl aleviler hz ömeri hz ebubekr hz osmanı sevmez

2|0
    1|0
    • Kur-an da ONLAR ZATEN üstü kapalı bir şekilde lanetlenmiş: ''Bu ayet indirildiğinde ashab-ı kiram büyük bir telaşa kapıldılar.çünkü bu ayette Allah'ın bütün kalpleri okuduğu yazıyordu'' sure ve ayet numarasını unuttum ama bulup getiririm

• Buldun mu ?

• Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...