Müslüman oldum ama mezhebim ne şimdi?

.

.

.

.

Bir mezhebim olmalı mı?

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• İslam islamdir.bana gore mezhebine gore hukumler olamaz.kuran i kerim apacik bir rehberdir.hukmu allah vermis ve kuranda belirtmistir.mezheb secme olayina hic girme.yureginin sesine kulak ver.icinden geldigi gibi sevincle heyecanla yasa ibadetlerini.allah de her nefeste yeter zaten

0|1
    0|0
    • Aslında bu çok mantıklı.Kitap tek bir kitapsa...

Ama çoğunluğa uyma ihtiyacı hissediyorum birazda!

• Allah yardimcin olsun dogru yoldan ayirmasin.rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 6

• aramiza hosgeldin arkadasim merak etme seni mezhepin olmadigi icn kimse dislamaz dislayamaz senşu anhepimizden daha gunahsiz daha temizsin sebebi ise sonradan musluman olanlarin anasindan dogmus kadar gunahlarindan arinmasidir tekrar tekrar tebrik ediyorum seni soruna gelirsek sen nasil rahat hissediyorsan nasil namaz kilmak istiyorsan oylesin bence mezhep sadece sekilcilik ben hanefi mezhebiyim ama sen her ihtimale karsi bir din gorevlisine danis onlar seve seve yardimci olurlar

0|1
    0|0
  • Mezhepleri araştır

0|1
    0|0
  • İnançsız olmak en güzeli aslında,hiç böyle sorular olmuyor kafada :)

1|0
    0|3
    • kafanda böyle sorular yokta ölünce nolucak? bunca inanan insan islam için değil diğerleri içinde hayatta bir döngü var kendi kendine yürümediğini anlamamak için aptal olamk lazım yinede kendi tercihin tabi ama ölünce nolcak sence?

• Tabi senin görüşün saygı duyarım yobazlığa kaçmadığı müddetçe.Ama dinlere karşı bir antipatim var elimde değil.Ölünce öleceğiz. bulems,hepsi bu :)

• niye oldun ki :)

1|0
    0|2
    • Aslında çocukluğumdan beri inançlıydım. sadece ailemden ve çevremden dolayı dinleri objektif ve önyargısız bir şekilde araştırıp değerlendiremedim.

• önceki dinin neydi

• mezhebin insan olsun.

1|0
    0|0
  • Kuranı okuduğunda açıklanmayan yan tereddtte kalınan yerler var mezhepler burada devriye giriyor kendine yakın olanı seçiyorsun.kesin mezhep gerekli mi bunu bilmiyorum bir din görevlisinden yardım al git bir camiye anlat sana mezheplerle ilgili yardım adip anlatırlar bilgilendirici kitp alır okursun ya da.. ona göre seçersin..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• mezhebe tarıkata ıhtıyacın yok,allah sana sah damarından daha yakındır..ne mutlu sana arkadasım,allah kuvvetli iman nasıp etsın..bızler ıcınde bır hayır dua et...

0|1
    0|0
  • öncelikle Allah şaşırtmasın.mezhep olarak da araştır istersen.hanefilik şafiilik mesela.ama şii lik ve vehhabilik gibi sonradan üretilen sapıkça mezheplerden uzak dur.

0|0
    1|2
    • Hepsi sonradan üretilmedi mi mezhepler?

• hanefilik şaffilik mezhebindeki imamlar islam konularında çok önde olan insanlardı.mesela vehhabilik bir ingiliz casusunun yardımıyla osmanlı zamanında muhalif bir adama kurduruldu.hanefilik şaffilik ayrı gibi görülebilir ama yorum farkı var imamların arasında.mesela birisi kanla abdest bozulur der diğeri bozulmaz der.bu da bir hadisi farklı yorumladıkları için

• Bi sen eksiktin pampa. Hosgeldin

0|1
    0|0
  • Tabikide islamın en buyuk ismi olan Hz. Muhammedin mezhebi olan sünniliği seçmelisin madem müslüman oldun tam ol (en azından bu konuda,gerisi bizi sarmaz zaten,)

0|0
    1|1
    • Hz.Muhammed in bir mezhebi varsa neden başka mezhepler çıktı? Muhammed sadece Allahın sünnetini uygulardı.Kur'an da yazıyor :)

• Dostum kuran da var mi yok mu bilmem ama bu kadar müslüman boşa kestirniyo yani hz muhammed de sünnetli doğmuştur burada sana din dersi vericek değilim ama allah istemese olmazdı sonuçta ;)

• Evet onu araştırdım da...Ben gizliden müslüman oldum,kimsenin haberi yok,bilsinlerde istemiyorum

• Git baska yerde dalga gec hicbir insan bur sini arastirmadan ona sahio olmaz

0|0
    0|1
  • bılmıyorum da illa mezhep istiyosan Hanifi olabilirsinn

0|0
    0|0
    • Sen Hanefi misin? neden hanefilik?

• aslında bılmıyorum neden. Benimde babam sonradan musluman olma. Annem hanifi oldugu ıcın babamda öyle oldu. Doğuştan öyleyim yani. Diğer mezheplere göre namazı ibadeti tam olarak yapıyor galiba. Yalan olmasın ama öyle bılıyorum

• mezhep adamı dini açıdan bunaltır namz dışında tüm görevlerini yap kafana ileri zamanlarda hangi mezhep sıcak gelirse ona gir uygula fikir sorarsanda peygamberimiz ve Hz. Ali caferi - şii mezhebinin kıldığı şekilde namaz - niyaz uygularmış deliler v.s. var , hurafesiz namaz.

0|1
    0|0
  • Evet! Muhakkak olmalı. 4 hak mezhepten dilediğini seç. Bir ihtiyaçla ya da bir zorlukla karşılaşmadığın sürece bu seçtiğin mezhebin hükümlüerinden kıl kadar ayrılma. Hanefi mezhebine ait kaynaklar çok geniş olduğu için bu mezhebin hükümlerini öğrenmen kolay olacaktır. Şu linkte ihtiyaç duyacağın bütün bilgiler mevcut.

link

0|0
    0|0
    • Linki inceliyorum teşekkür ederim

• Teşekkür ederim.

• Allahü teala rızka kefildir ama imana kefil değildir. Doğru iman sahibi olmaya çalışmalıdır.

Dünyadan herkes ahirete yolculuk yapıyor. Herkes bir vasıtaya binip gidiyor. Bir vasıtaya binmek değil, doğru vasıtaya binmek önemlidir. Yanlış vasıtaya binen, istediği yere değil, vasıtanın gittiği yere gider. Kabe’ye gitmek için niyet edip Paris’e giden uçağa binen, niyeti halis olsa da Kabe’ye varamaz.

Şu linke göz atmanı önemle tavsiye ederim.

link

• Dalga geciyorsan vazgec bundan

0|0
    0|0
    • şaka yok! Gayrimuslim bir ülkede yaşıyorum.Çevrem ve ailem ateist.

• O zaman hanifi mezhebi seçebilirsin

• seçim yapma, mezhepin geniş olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...