Kapat

Ülkemizde uygulanan demokrasi türü hangisi ?

1) Doğrudan Demokrasi: Halkın tamamının alınan kararlarda etkili olmasıdır. Doğrudan demokraside meclis yoktur. Bu sebeple uygulanması zordur. Zenginlik ve nüfus azlığı ister.

2) Yarı Doğrudan Demokrasi: Temsilciler olmasına rağmen halkın da alınan kararlarda etkili olmasıdır.

3) Temsili Demokrasi: Halkın, kendi seçtiği temsilciler tarafından idare edilmesidir.

Bana kalırsa hiç biri yok. Tamamen zengin kesimlerin kendi kafalarına göre seçtiği kişileri seçme zorunluluğu var.

• Doğrudan demokrasi
    A seç
  • Yarı doğrudan demokrasi
    B seç
  • Temsili demokrasi
    C seç
  • Demokrasi? Kulağa hoş geliyor.
    D seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• teroik olarak temsili demokrasi uygulanmaktadır. pratikte bunun uygulanamadığından yakınmayı pek doğru bulmuyorum zira mutlak demokrasi biraz ütopiktir. zaafkardır demokrasi, kabullenme vardır özünde. tıpkı monarşi gibi. ama gel gör ki, en modern yönetim biçimidir. daha iyisi çıkana kadar idare edecez artık : /

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• Demokrasi yoktur adı vardır kendisi yoktur

0|1
    0|0
  • Doğrudan demokrasi

0|1
    0|0
  • temsili

0|1
    0|0
  • Temsili demokrasi

0|1
    0|0
  • Ülkemizde temsili demokrasi uygulanıyor, sözde.

0|1
    0|0
  • Doğrudan demokrasi

0|1
    0|0
  • Demokrasi ne ki ?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• türkiye'de 3. seçenek görünürde uygulanmaktadır. Bana göre gerçekte olması gereken ise eski yunandı sanırım yanlışsa affola, yalnızca belirli bir kesimin oy hakkının olması ve onların seçtiği kişilerin ülkeyi yönetmesi en doğru yönetim şeklidir.

0|1
    0|0
  • Çoğunlukcu demokrasi.

Çoğunluğun istediğinin, azınlık veya insan hakları gözetilmeksizin uygulandığı demokrasi biçimidir. Boşbakanın bizzat uygulattığı biçimdir. Hatta abartıp hırsızlık olaylarını seçimde aklamaya çalışmıştır.

0|1
    0|0
  • Demokrasi? Kulağa hoş geliyor.

0|1
    0|0
  • ileri Demokrasi abi, ileri Demokrasi.

0|1
    0|0
  • Yarı doğrudan demokrasi :)

0|1
    0|0
  • şeriat olsa iyiydi