Sizce de son yıllarda yerli popta kalitede yükseliş. yabancı popta kalitede düşüş var mı ?

Sanki son yıllarda son zamanlarda yerli pop da sound olarak daha kaliteli hit parçalar çıkıyor gibi. Mükemmel olmayabilir ancak dinlenebilir şeyler.mesela şu anki yerli hit parçaları gayet sevdim en azından 7 adet şarkı beğenebildim top listesinden. Mesela nazan öncel, hande yener , ece seçkin, ayşe hatun önal, gülşen gibi..ama buna karşın yabancı billboard listesindeki yabancı hit şarkılardan sevdiğim şarkı ya 1 ya 2 tane çıkabildi. hep r&b ve rap ağırlıklı ya da teenage şarkıcılar var ki ben sevemiyorum aşırısı olunca. Yerli pop da hiç değilse teenage olmayan yıllarca müzik yapan ve devam eden çok isim var.

Bugüne kadar yabancı pop takip eden hatta yabancı rock dinleyen ve yerli pop u ucundan takip edip pek de dikkate almayan ben artık yerli pop dinlemeye ağırlık vermeye karar verdim. Bence yabancı müzik ölmüş. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Güncellemeler:
Dışarıdaki insanların günlük hayatında konuşma konusu ettiği müzik de genelde yerli müzik değil mi artık sizce de ? pek yabancılardan bahsedilmiyor artık sanki ?
Ben de aynısını düşünüyorum.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• biraz fark var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İkisinde de kalite diye bir unsur yok zaten.

0|0
    0|0
    • orası öyle zaten. eski yıllardaki kalite hiçbirinde yok. ama ben şu an için yerli ve yabancı arasında kıyaslama yapmak için sordum soruyu. hep nostalji olmuyor.

• Nostalji konusuna da değinmedim aslında. Pop müzikte var eskiler ve yeniler. Stüdyo marifetiyle yapılan gereksiz müzikler eskimeye mahkumdur zaten. Müzik makinelerin kabiliyetiyle değil, müzisyenin kabiliyetiyle ve hisleriyle yapılan bir şeydir bence.

Bundan dolayı eskiyecek tarzlar vardır, eskimeyecek tarzlar vardır. Bir Blues radyosunu rastgele açsan seni yüzde doksan 1960'lı yılların bir parçası karşılar zaten. Bu böyledir.

• Ben buna katılmıyorum. Yabancılar aynı kalitede vede artarak devam ediyor. Ben sürekli takip ediyorum. Listem her zaman günceldir. Aksine yerli müzik yerinde sayıyor.

1|0
    0|0
    • yani bilemiyorum. son birkaç yıldır yabancı pop hep r&b ve teenage şarkıcılarla doldu. Artık isimleri ezberleyemez ve kişileri grupları tanıyamaz oldum. önceden dinlediğim kişiler şimdi artık yoklar. çoğu parçanın bizim kültürüzle hiç alakası yok. yabancı müzikte eskiden kendimden ortak nokta bulurdum. şimdi hiç bulamıyorum. Yerli pop en azından kendi dilimiz ve çoğu popçu da yıllardır tanınan kişiler.

• youtube da benim listem var ve bir yıldan fazla süredir takip ederim ve güncellerim. hepsinin aynı duygusu var ve aynı kalitede. istersen listemi link atabilirim. yerlide hiç yok demiyorum ama nadir kalitede şarkıcılar var.

• yabancı pop ne zaman düşmüş?

0|0
    0|0
  • var uzunn kısaymıııışşşş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...