Dünyadaki en tehlikeli şey bilgidir.

ben buna inanmaya başladım artık. fazla bilgi göz çıkarmaz diye bir şey yok. bilmemen gereken bir şeyi öğrenirsen gözünü çıkarmayı bırak canını bile alırlar. silahlar, bombalar, uyuşturucu... daha bir sürü şey bilimin, bilginin sayesinde olmadı mı? rastgele üretilmedi herhalde bunlar. belli bir amaç için. cahil bir insan yapabilir mi yapamaz. bilimi kötülemek istediğim anlaşılmasın ama her şeyin zararı olduğu gibi bilimin de zararı var. insan her şeyi bilse, görse, duysa kafayı yer bence. kaldıramaz çünkü. haksız mıyım? insanın başına ne gelirse meraktan gelir demişler, ne hikmetse bilimin ve icatların doğuşu da merak sayesinde. sonuç olarak nereye bağlayacağımı şaşırdım da benim gibi düşünen var mı?

Güncellemeler:
dün deep web diye bir şey duydum ilk defa. merak ettim araştırdım. bizim kullandığımız internet normal internetin çok küçük bir kısmını oluşturuyormuş. daha derinlere inildikçe her türlü pisliğe ulaşmak mümkün. siteye girmedim ama araştırdığım kadarıyla hayattan soğudum diyebilirim. nasıl bir dünyada yaşamak için çabaladığımızı bir kez daha gördüm. işkence görüntüleri, çocuk istismarı, silah-uyuşturucu kaçakçılığı, bazı deneylerde zorla kullanılan insanlar falan. kafam bu yüzden karışık.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bilimi nasıl kullanacağın önemli.

Sen bazı devletler gibi bilimi silah yapmakta kullanırsan kötü olur. Ama tıpta kullanırsan insanların hayatını kurtarabilirsin.

Şu yaptığın hayatımda gördüğüm en saçma salak tespitlerden biri olmuş.

Silahlar taş devrinde de vardı, insanlar var olduğu süre boyunca hep savaşıyordu fakat bilim sayesinde buna yenilikler geldi. Suçu bilimde değil kendinde ara.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Doğrudur bilgi çok tehlikelidir.

Ama öte yandan ;

En insan dostu şey de bilgidir.

En sevecen şey de..

En mutluluk verici şey de...

En ... Enn.. Ennn...

Böyle gider.

Bilgi insanın insanlaşmasıdır.

Evet tehlikelidir ama ondan korkma.

1|0
    0|0
  • uyuşturucuların coğu aslında ilaç olarak üretimiştir silahlarında coğu savunma içindir yani aslında her icad insanların hayatını kolaylaştırmak güvenliğini ve sağlığını korumak içindir bunları tersine ceviren gene bizleriz tabi

1|0
    0|0
  • evet ben kullanıyorum. uyuşturucudan tutda çocuk p0rnosuna kadar herşey var. Ya aramaya kiralik katil yazıyorsun ,sana seçenekler geliyor çok iyi ya.

1|0
    0|0
    • Ben giremedim daha.

• :) vpn gibi extra programlar kullanmalısın. Her ülkede yasaklıdır. Ve olmalıda,çok iğrenç bir yer. Ve tüm ülkelerin devlet sırlarıda mevcut.

• Yanlış doğru değil bu

Bilgiyi yanlış şekilde kullanmak en tehlikeli şeydir.

En basit örneği de şu

Bilgi olmasaydı hastalıklarla mücadelede tedavi yöntemlerinin gelişmesi de olmazdı.

1|0
    0|0
  • Silahi bulmak kotu bir sey degil,onu insanlari(innocent)oldurmek icin kullanmak kotu bir sey.

1|0
    0|0
  • mmm buralara bu kadar derin düşünenler gelmezdi pek

1|0
    0|0
  • en kötü şey cehalettir

1|0
    0|0
  • cahilce bilmeden yaşamaktansa meraktan bilgi ile ölmeyi tercih ederim !

yaşasın bilim şokella !

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Iki tarafı keskin bıçak

1|0
    0|0
  • bilgi degil, o bilgiyi kimin kullandigi önemli.

1|0
    0|0
    • ama onu bilemezsin ki.

• bilginin fazlasi zarar degildir.

düz mantik yaptiginda her ev özellikle mutfagi cephanelik gibidir boy boy bicaklar vs. onu nasil kullanacagin sana kalmis.

• evet haklısın

• yanlış düşünceee...

Kuran'da bir ayette ilim çin de dahi olsa gidip alın diyor.

ayrıca osaydıklarının bilginin sayesinde değil fesatlığın kötülüğün şeytanın yüzünden oldu.

1|0
    0|0
    • şeytanın yüzünden oldu da bilmesen yapamazdın.

• bilgiye kapanalım demiyorum ki arkadaşım biz seninle anlaşamayacağız herhalde. gerici bilim karşıtı biri mi sandın sen beni? bilgi olmazsa kötü şeyler olmayacağı gibi iyi şeyler de olmazdı.

• o zaman problem ne?

• 'görmedim,duymadım,bilmiyorum' bazı konularda bunu uygulayacaksın

1|0
    0|0
Yükleniyor...