Sizce kaliteli dizi yapabilecek miyiz?

bana göre breaking bad,lost ,the wire tarzı dizileri yapabilmemiz için rahat bir 50 yılımız var

Güncellemeler:
yorumlara bakarak 100 e çıkartıyorum

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Yuz bile degil bizdeki entrika aski ve bayagilasmis kalip kalip ask hikayeleri ve eski brezilya dizisi ozentiligi ve birbirinin aynisi olmus senaristler oldukca kiyamete kadar "beni aldattin senden nefret ediyorum bak sana neler yapicam cok fena olucak oldurucem seni ama ben hamileyim bak izle simdi merdivenden dusup bebegimi dusurucem" gibi nidalara surekli maruz kalicaz ,dusunce biran uzuldum halimize

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hiçbir zaman diyorum. Bir kere kaliteli yapım olsa bile konular hep tırt kalacak.

0|1
    0|0
  • Gibi dersen özenti olur. Farklı konularla daha iyi bir dizi maalesef standartlara karşı. Türkler dandirik sulu sulu ergen aşk dizilerine çok meraklı benim gördüğüm kadarıyla hangi kanalı açsam hep aynı konu anasını satayım. Boşver sen game of thrones izlemeye devam ha bu arada joffrey nasıl öldü ama

0|1
    0|0
  • Bence 50 sene sonrada yapamayız..

Kafalar aynı oldukça bir halt yapamayız biz

0|1
    0|0
  • 50 yılsa iyiymiş

0|1
    0|0
  • hayır 100 değil 4 yıl :))) emin ol 4 yıl sonra daha kaliteli diziler ve filmler çıkıcak garanti veriyorum

0|1
    0|0
  • Bu sektörde pek sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Pek sanmiyorum 50 yil az :/

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ülkemizde kaliteli dizi yapmak çok zor çünkü buna engel olan bir yönetim var. Pek dizi seyreden birisi değilim çünkü dediğin üzere kaliteli dizi yok. Geneli kim kimi nerede nasıl becermiş hangi akrabasıyla yatmış kimin arkadaşını hamile bırakmış vs vs konulu bozulmaya bahane arayan ahlak yapısına sahip Türk insanın da sevdiği bu iğrenç tarzda diziler yapılıyor. 9 bölüm oynamış ve yayından kaldırılmış bir diziyi ayağım kırıldığı dönemde evde mecburi yattığım zaman netten seyretmiştim. İşin içinde entrika ve devlet oyunu vardı ve dizinin devamı yoktu. Çünkü işe devlet karışmış ve diziye son verilmişti. Bu karışma durumu Behzat Ç de yapıldı fakat bu sefer başarılı olamadır. Behzat Ç dizisinde her hafta gündemle alakalı hicivler vardı. Oynandığı hafta konu itibariyle sürekli derin devlet ve işadamları arasında anlaşma sebebiyle yapılan yolsuzluklar ve cinayetler işleniyordu. Bu sebeple yayından kaldırmaya çok uğraştılar fakat halktan gelen sert tepkiyle karşılaşınca uyarı verdiler. 2. uyarı sonucu durmak zorunda kaldılar çünkü 3. uyarıda yayından kaldırmak zorunda kalacaklar ve dizi efsane olacaktı. Kısıtlamaya gidildi ve yönetmen 3. uyarıyı alamayınca diziye son verdi. İşte böyle bir ülkede kaliteli dizi beklemenin ne kadar yanlış olduğunu anlayın ve yabancı dizilerle idare edin. Yabancılar dizi ya da sinema filminde incil ya da tanrı ile şakalar yapıyor ama bizde birisi Allah ile şaka yapmaya kalksa ortalık kan revan oluyor. Böyle geri kafalı hatta örümcek beyinlilerin yaşadığı ve yönettiği bir ülkede kaliteli dizi beklemek hata olur.

0|1
    0|0
  • Türk dizi sektörünün gelişmesi ve Dünya standartlarına ulaşabilmesi için şunlar gerekli;

1-Rtük denilen saçma kurumun, karanlık zihniyeti ile her şeye burnunu sokmaması.

2-Kanal yönetimlerinin yenilikçi dizilere olan yaklaşımlarının artması ve bu dizilere karışmaması

3-Bilindik tarzlarda yapılan dizilerin artık bir kenara bırakılarak, yenilikçi senaryolara yer verilmesi

4-Dizi yönetmenlerinin bu tarz dizileri çekmeyi arzulaması

5-Yapımcıların, gereksinimler doğrultusunda gereken maddi desteği sunması.

2|0
    0|0
    • hala feodal bir ülke türkiye belki kapitalist bir ülke olursak belki ki olmayalım daha iyi.

• Dediğim gibi ilk şart olarak Rtük adı altında ki saçma kurumunu torna tesviyeden geçmesi gerek. Hacı hoca zihniyetine sahip insanlar yerine, tiyatro,sinema, dizi yapımları ve bu vasıflara uygun kişilerden seçilmeli.

• Kaliteli dizi derken aslında bizde de çok farklı diziler var Leyla ile mecnun ,Ezel,her ne kadar sevmezsekte Kurtlar vadisi(son bir kaç sezon öncesine kadar kadın karekter bile yoktu dizide) karadayı bunun gibi değişik konulu diziler var senin dediğin mesela yüzlerce diziden bir kaçını örnek veriyorsun aynı şey bizim içinde geçerli 100 lerce dizi içinden iyi olanlar var reyting kurbanı olan dizilerde var sonuçta halk ne isterse o yayınlanıyor bu dizi yapımcılarına bağlayamazsın sonuçta onlarda para için yapıyorlar bunu sen ben ne istersek onu yapıyorlar.

0|0
    0|0
    • izlediğin yabancı dizilerin olay örgüsünü, beklenmedikliğini göz önüne getir konular sıradan olsa bile orada senaristin yönetmenin izini bulabilirsin bizde bu da yok sıradan konular sıradan şekilde..

• Senin yorumlarını okudum diğer üyelere genelde tek konudan şikayet etmişsin aşklar sevgliler ergenlikler bunlarda hep konuyla alakalı bence

• birader demek istediğim biz farklılık yaratamıyoruz yıllardır .onlar aşk konusundan 50 çeşit dizi yapıyorlar biz o onu sevdi beriki ötekinin kaynıyla yattı cart curt

• Bunun yıl ile alakası yok. Ayrıca kaliteden anlayış kişiden kişiye değişir. Bir de para önemlidir.

0|0
    0|0
    • parayla alakası olduğunu sanmıyorum. Ayrıca sanat anlayışı insanlığın ufkunu açmak şeklinde olmalıdır bu amaçla yapılmayan hiçbir şey çöp olmaktan kurtulamaz .

• evet izliyordum rastladığımda .

• Düşün The Walking Dead dizisi. Maliyetini zor karşılayan bir dizi ve milyon dolarlar harcanıyor. Türkiye'de bir sezon için belki milyon dolar harcanıyor.

• bence 10 seneye türkiye alcak götürcek işi.. Korku filminde bence dünyanın en güzel en gerilimli filmleri türkiyedenn

0|1
    0|1
  • Bizimkiler ancak onun bunun düdüklenmesini anlatan diziler çeker umudun hiç olmasın bence :)

0|1
    0|0
  • yıl ile kıyaslamak yanlış olur.

ne zaman iyi yönetmenler , senaristler yetişirse o zaman iyi dizi yapabiliriz.

0|0
    0|0
  • Neye göre kaliteli? Kstasın Batı'ysa oryantalistleşmişsin demektir. Kaliteli dizilerimiz var çok şükür. Karadayı onca ülkede seyrediliyor. Doğuya Batı gözlüğüyle bakmayı bırakın artık.

0|0
    0|0
    • Sence bir ülkenin dizilerinin sadece aşktan entrikadan beslenmesi normal mi dışarı çıkıp bakarsananız insanların hayatlarında çok daha farklı şeyler olduğunu görürsünüz.

• yapılan dizilerin %99 unun cıvık cıvık aşk konuları işlediği gerçeğini değiştirmiyor yine de

• O konuda haklısın.

Yükleniyor...