Sanat Tarihi hakkında lutfeeenn

Arkadaşlar Tm öğrencisiyim . Sanat tarihi bolumu düşünüyorum . Sizce,nasıl bolum? Sanata merakım var hemde sıcak bir ortam gibi çalışma ortamları. İş var mıdır? Geliri iyi midir?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Hayir sanat tarihi okursan potansiyel issizsindir ve ideolojik kaygilari olan insanlarin toplandigi bir bolum en azindan benim cevremdeki sanat tarihi okuyan arkadaslar oyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bak ünlü bir ressam hocam var benim bizlere dediği tek şey şu 'Sanat okuyan kişi aç kalmayı göze kalmış kişidir. ' Geliri düşünürsen bence bulaşma. Hele TR gibi ülkelerde edebiyatçılar, ressamlar çok az var onu da hobi amaçlı yapıyorlar zaten. Ben olsam Sanat tarihi(arkeoloji) yerine mimarlık gibi geleceği olan mesleklere yönelirdim ki şu an yapmaya çalıştığım da o zaten. Liseden iç mekan tasarımı ve ressamlığı olarak bitirdim( iç mimarlık alt dalı) belediyede stajyer olarak çalışırken vardı mesela orada sanat tarihçisi olarak görev yapan.. (İmara bağlı KUDEB birimi)

0|0
    0|0
    • Ya ben mimar olmak çok istiyorum. Ama bu sene fen cozemicem çünkü temel falan hiçbr şeyim yok. Acaba bu yıl bir üniversiteye girsem çift anadal olarak mimarlık yapsam ya da geçişle olabilir mi? Yoksa ya başka bir bolum okuyacağım ya da mimarlık için bir sene daha hazırlanacağım ki o da kazanır mıyım belli olmaz

• Mimarlık tercihin olsun bu son yıllarda imar planları da değişti daha önceden insanlar eski ev almak istemezdi şimdi kentsel dönüşüm vs çıkınca fark etmiyor. Hiç bir zaman ölmez bu meslek yapacağın tek bir mesleğin olsun diğer türlü çok yorar insanı.

• Geliri icin düsünüyorsan Müzelerde filan calisma sansin var devlet memuru olursun yani. Geliri nedir bilmiyorum

ama seviyorsan bu bölümü gelecek kaygin yoksa rahatlikla okumani tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Sanatçıyım, ve bu ülkede sanat tarihi okumak bence deli işi.

Gel gelelim, sanatçı ruhlu olmak zaten delilik.

1|0
    0|0
    • Neden

• Para kazanman garanti değil, onu bil. Sanatçı yanın da güçlü değil zaten. Zira parası iyi mi diyen sanatçı ruh olmaz.

• kariyer planlarını türkiye içerisinde tasarlıyorsun kesinlikle tavsiye etmiyorum . iş yoktur . Gelir iyi değildir .

0|0
    0|0
  • Sanat eseri kaçakçılığı yapacaksan güzel meslek :)

Şaka bir yana benim bölüm Arkeoloji, sanat tarihine yakın bir meslek dalı ancak sanat tarihinin iş olanağı daha fazla.Eğer severek yapacaksan işini eminimki karşılığı alırsın.

0|0
    0|0
  • vardır geliri kötü.

0|0
    0|0
  • Yurtdışına kapak atarsan iyi olur yoksa türkiyede cok deger verilmez.

0|0
    0|0
  • İş imkanı hiç yok.

0|0
    0|0
  • Aç kalırsın. :)

0|0
    0|0
  • parayı seviyorsan, para getirecek işlere yönel... sanata merakı olan insanın, öncelikği para olmamalı. seni samimi bulmadım...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kuzenim olacak kız Tm bölümünden mezun olup, tercihlerini ''Sanat Tarihi Bölümü'' yaptı. Kayseri denilen yerde okuyor. Madem merakın var seversin sanatı bunu içinden gelerek ve zevk alarak yapmalısın. Parası için değil.

0|0
    0|0
    • Kuzenin memnun mu peki. Orası oyle ama yanlıs bir karar vermemek için ayrıntısıyla bilmenin zararı yok diye düşünüyorum

• Kendisinin sanatla arası yoktu ki memnun olsun. Yıllar boşa gitmesin diye yaptı herhalde tercihini.

Yükleniyor...