Düğün geleneklerini sevmem sevemem

gel gelelim merak ettiğim bişey var ki hala anlam veremiyorum. Gerdek gecesi öncesi ya da düğünden önce falan kızın yengesi yoksa erkek tarafının yengesi geline ne anlatıyor. Ne söylüyor. 2 kez zorla düğüne götürüldüm ve gelinle yengeyi odaya kapatıp ne konuştular? Bilen uzun uzun yazsın. +1 ve en iyi cevap seçilir ;)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• evlenmek başlı başına saçmalıktır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yenge ile gelin odaya kapanırlar. Yenge o gece yapılacakları bir bir anlatır. Sonra gelinin eline bir kaşık verir. Bir kavanoz da bal odada önceden hazır bulundurulur. Eğer gelin o kaşığı kavanoza daldırıp bir kaşık bal yerse, bu onun hazır olduğunu anlatır. Yok eğer ki gelin kavanozun kapağını açıp, kaşığı daldırmadan yengesine verirse, bu da gelinin daha önce bir ilişki yaşadığını anlatır. Yok eğer ki gelin balın içine kaşık olmaksızın parmağını daldırıp bir parmak balı ağzına çalarsa, bu da gelinin anlatılanları anladığını, artık merasime geçilebileceğini gösterir falan derdim de, çok fena sallamış olurdum yahu. Ne bileyim kardeşim ben ne konuşur ne eder... Yengene sor.

0|0
    1|0
  • Aslında bunu o zorla götürüldüğün düğünlerde odaya kapanan yengelere veya gelinlere sorabilirsin. En olmadı annene sor bence en temizi. ;)

0|0
    0|0
  • gerdek gecesi yapılması gerekeni söylüyor büyükler kocana iyi davran çar curt falanda filan onu mutlu et böyle şeyler başka ne olacak

0|0
    0|0
  • neden bu merak,insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da meraktan gelirmiş :P ne konuşacaklar ki günün anlam ve önemini bildirir konuşma olur...

0|0
    0|0
    • sonunda başıma gelmeden önlemek için

• bak bunu bende merak ediyorum :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hemen gerdek gecesinden önce konuşulduğuna göre biraz düşünsen bulursun cevabı aslında..

0|0
    0|0
    • önemli olan neyle ilgili konuştuğu değil ne konuştuğu

Yükleniyor...