Nesin sen? Sahi kimsin tam olarak?

Okuduğu kitap yabancı. Kullandığı parfüm yabancı. Giydiği marka yabancı. Dinlediği müzik yabancı. Takip ettiği sanatçı yabancı. Saç kesim tarzı yabancı. Konuşma tarzı yabancı. Yemek yediği yerler yabancı.

Ya sen kimsin sahi? Türk mü? Türkiyeli mi? Müslüman mı? Ya da sen tam olarak nesin? Avrupalı mı? Hristiyan mı? Ateist mi?

Veya nesin kimsin sen?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• işte soru budur 5 yıldızı gözüm kapalı verdim. batı özentisi , paskalya yumurtalarını kurban derisine tercih eden kilisede ilahi okumaya giden yoz bir gençlik türedi. dinini bilmez ama sor hristiyan adetlerini sana bir bir sıralasın. allah yerine tanrı demeyi pek sever. peyami safa kitabında bunladan güzelce bahseder. bu güruha göre dede efendi müzisyen bile değildir yahya kemalden necip fazıldan şair olmaz tanpınar da kimmiş. bunlar için varsa yoksa çaykovski bach dante vardırçünkü onlar avrupalı. onlar çağdaş ve ilerici. daha ecdadını tam bilmeyen tanımayan bir güruhdan ne bekleyebilirsin.

1|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 5

• bi yerde haklısın ama şöyle bir durum bizim yazarlarmıza bakıyosun hep aynı konular eyni hiç bişey yok.ipek ongun adı duyulmuş yıllardır bu işin içinde olan bir yazar gençlere yönelik aa daha küçük yaştakilere uygun kitapları var sorunda işlenen konuların hep aynı olması dizilerde aynı şeklde ya bir taraf zengin diğer tarf fakir.. bir atrf sevr diğeri sevmz, biri çok yakışklı diğeri çirkin kendini geliştirr sonra daha yeni yeni farklı kitaplar var ama diğerleri niye okuyum hep aynı bıktım ya.. sanatçıda yabancı bizimkiler sesleri kötü ama açık pozlar verip klibi izlettiriyolr çoğu böyle niye dinliyim ben onu.. diziler desen zaten kim kimnle belli değil niye düzgündüde biz mi takip etmiyoruz :/

0|0
    0|0
    • Eğer muzdaripsen bunlardan bulursun merak etme.

• anladım ama sana katılmıyorum.2 yıl önce sürekli yabancı yazarlrı okurken şimdi yeni tanınmaya başlayan türk yazarlrdn okumaya başladım.. hiç türk filmi izlemezken yenilerden izlemeye başladım sorun insanlarda değil daha çok ortaya konulan eserlerde.. ve süreklilik yok.

• Peki ne deyim.

• Ne yani Bim'den mi yaşayalım? :(( ölürüz be 2 günde.

esprisi bu tabi ama popüler olma niyetiyle hareket eden nesil varken din,ırk,tercih önemli değil. sadece popüler ve çok sosyaliz

0|1
    0|0
  • ateistim . yabancı sanatçıları evet seviyorum ama bu insanlara neden batıyor anlamıyorum.

adam iyi müzik yapıyor ben de dinliyorum . şu yabancı bu yabancı deyip suçlar gibi konuşacağına git daha iyisini sen yap gelip seni dinleyelim

0|1
    0|0
    • Bazı şeyler iyi kötü kıyaslamasından çok daha önemlidir. Değişen değer yargılarından sonra herkesin beni anlamasını beklemiyorum zaten. Ayrıca bir şeyin battığı yok. Batan bir şeyden bahsedeceksen kendi değerlerimiz batıyor/yok oluyor. Ayrıca eğer gerçekten mesuliyet duygun varsa benim yapmamı bekleme. Sen yap iyisini. Kendin yap kendin dinle. HATTA BERABER YAPMAYA ÇALIŞALIM. TOPLUM OLARAK EL ELE. Bize üzülüyorum. Batıyorsa bu batıyor evet. Yüreğime batıyor ama.

• Hakaret etmeye başladın. Neyse.

• bence de neyse . boş ver takıl sen

• Sadece insanım.

0|0
    0|0
  • Peki Sen Kimsin ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• özümüze dönelim konuyu actıgın için sagolasın kardeşim güzel bir soru olmuş bazı erkek ve kız kardeşlerimiz bunu okuyup düşünürse çok iyi olur

0|1
    0|0
  • peki bana bir örnek verirmisin bize ait olan bu saydıkların içerisinden?

0|0
    0|0
  • kim olursan ol ne olursan ol ya kendin ol ya da göründüğün gibi ol

0|1
    0|0
  • öncelikle milliyetçi ve müslümanım ama yabancı şarkı dinleyenlere fazla önyargılısınız sanat evrenseldir iyi olan şeyi dinliyorum Türk yabancı farketmez, hem benim dinlediğim tür müzikler Türkiyede yaygın değil, saç şekline gelince saçın Türkü gavurumu var Türk traşı diye bişey duymadım atalarımız saçını uzatırdı, bıyık bırakayım diyorum ama seyrek çıkıyor ne yapçaz, Türk yemeğini tek geçerim ama başka kültürlerin lezzetlerini tadanlara önyagrılısınız, konuşma tarzı olarak haklısın amerikan aksanıyla konuşmaya çalışanlardan nefret ederim, okuduğu kitaba gelince kendi yazarlarını ihmal edenlenlerdende nefret ederim yanıbaşında büyük bir hazine varken başka arayış içindeler

0|0
    0|0
  • gercegım :)

1|0
    0|0

• güzel bir soru takdir ettim

0|0
    0|0
Yükleniyor...