Kızım çok tedirgin hemşire olamamaktan korkuyor..

Merhaba arkadaşlar. 8.sınıflar için bir teog sistemi çıktı biliyorsunuz. O sınava 2 kere girilecek bide 6.7.8. sınıf ortalamaları toplanılarak yerleştirme puanı çıkacak. kızım internetten denemiş ve yapmış yerleştirme puanı 325 çıkmış ağladı üzüldü. Hemşire olmayı çok istiyor. Manisada oturuyoruz sağlık mesleğe gitmek istiyor. İstanbul'dada okuyabilir. Sizce neler yapmalıyız?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Çok çalışan kazanır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Benim kızda seneye girecek inşallah teog sistemide sanırım 7.sınıftan başlayıp 8 ve 9 sınıflardada aynı sistemle sınav verip bu üç ortalamaya göre yerleştirme oluyor biliyordum sistemi genemi değiştirdiler ,:)) ayrıca 325 puan neye göre hangi kıstaslara göre aldı ,ortalamasının neden düşük olduğuna inanıyorki ,İstanbulda gayet tabiki oluyabilir ,oda sizlerin desteği ile tabiki ,kolay gelsin bizlere :))

0|0
    0|0
    • Ya şöyle birşey sizin kızınız 7ye gidiyor. bizimkiler bir liseye yerleşeceği için puanlar toplanıp bölünüp ortalaması bulunuyor. Manisada sağlık meslek 370 puan. 325 nereyee 370 nereye diye ağlayıp duruyor evin içinde

• hayır benim kızım 6 ya gidiyor ,ama toplanıp bölünme sonrası diğer öğrencilerinde bir ortalaması olmuyormu ,mesala manisada ,370 puan baraj koyup 25 öğrenci konetnjan ayrılmış diyelim ,ama 370 puanı geçen sadece 10 kişi olsun ,geri açık kontenjanı 15 kişiyide ,o puanın altında seçerler ,diye düşünüyorum ,Ağlanacak bir şey olurmu ,yaw söyleyin ona ,o güzel gözlerinde yaş dökmekte neyin nesi ,kim istediği mesleği yapıyorki ,ben matematikten liseden 0 la mezun olup işletmeyi kazandım

• Hemen herşeye sahip olmayı çok istiyor. Bu liseye gidemezsem mesleğimden dolayı düz liseye gitsem hayatım bir sınava bağlı olacak diyor. o yüzden garantilemek istiyor. Iğdırda 310 puanmış :) nasipse çocuğum üzülmesin diye bizde oraya gideriz yapacak birşey yok

• bu dönem notlari biraz yüksek tutarsa belki sansi olur

0|0
    0|0
    • Sayenizde şimdiden odaya kapandı bile.

• benim sayemdemi? sonuc itibari ile manisadaki olmaz izmirdeki okullardan birisi olur internet ayarlamalari ile gercek yerlesme motorlari arasinda farklar var

• Çok istiyor olabilir ama bunun dünyanın sonu olmadığını anlatmanız gerek.

Bakın bir deneme ile yıkılmış, ya gerçekten kazanamazsa?

Psikolojisini düşünsenize, biraz uzaklaştırın, destek olun ve dediğim gibi bu kadar üstelemesine izin vermeyin.

0|0
    0|0
    • Okulun ilk başlarında aklında yoktu. Ne olucam ne olucam diye düşününce bende hemşire ol hayatın kurtulur dedim. ama o tutturdu illa sağlık meslek lisesine gidicem diye. bide ödül koyduk işin sonuna çocuk iyice delirdi. yani baskı yapmıyoruz ama çalışmıyor. kendine güveniyormuş. önümüzdeki pazartesi salı 2. teog sınavına girecek ne yapmalıyım hiç bilmiyorum

• çocuğunuzu desteklemeniz iyi ama ödül filan da koymuşsunuz iyice şartlanmış çocuk.

bir an önce müdahale edin, sağlım meslek lisesi olmazsa ileride üniversitede doktor olabilirsin gibisinden dizginlemeye çalışın.

• Lise herşeyin sonu değil bilemiyorum puanlar nasıldır ama elbette üniversitede yerleşebilir hemşirelik bölümüne..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çalışmaya devam etsin.. ayrıca hemşirelik okdrda güzel bir iş dğeil emin mi istediğinden..

0|0
    0|0
  • benim kardeşim 14 yşnda teoga girdi pazartesi gene sınavları var toplam kaç yanlışı çıktı? manisada yaşadık çok yüksek orada puanlar. öğretmen olsun ya da kız mesleğe gitsin aşçılık bölümü mesela çok iyi maaşı olur.

0|0
    0|0
    • Şimdiki teogtan 47 yanlis cikartti çok uzuluyor

• benim kardeşimde 42 ynlş çıkardı. unutsun sağlık mesleği. kız meslek lisesine gitsin mesleği olur en azından.

• üniversitesini okur,yolun sonu degil:))

0|0
    0|0
Yükleniyor...