Mühendis olmak çok mu önemli

ya şimdi bizim evde babam hep bana baskı yapıyor aman oğlum okuda benim gibi eşşek olma diye çok mu önemli okumam insanlar açısından

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• 20 yıllık kısa ömrüm boyunca, bütün toplum ve ailem benden(biz gençlerden) hep en iyi olmamı, en yüksek parayı kazanmamı, en iyi arabalara binmemi kısacası başkalarının erişemediği rüyaları yaşamamı istedi. doğduğumdan beri ya mühendis ya doktor olacaksın dediler. ankara'da mühendislik kazandım. ancak bir şeyi geç fark ettim ( inşallah sizde fark edersiniz). başkalarının hayallerini yaşıyorum. çok param olursa veya en lüks evde oturursam, bunlar bana ailenle içilen 2 bardak çayın mutluluğunu yaşatabilecek mi?böylece okulu bitirince organik tarım yapmaya karar verdim. belki diyorsunuz ki lan , ne tarımcılığı, millet götünü yırtıyor bir yere gelmek için, yeni yetme , ne olduğu belirsiz bir bebe tarımcı mı olacakmış. evet belki haklısınız, ben belkide çiftçi olamayacağım ama önemli bir nokta var. tarımcılık benim hayalim, ailemin veya toplumun değil. bu saçma yazıyı sınava hazırlanan liseli arkadaşlar için yazıyorum. siz siz olun, kendi hayallerinizi okuyun. onlardan vazgeçmeyin. (dipnot: ulan 2 sene oldu ...)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• insalar açısını geç kendin için çok öenmli artık hayat okumak üzerine kuralı diğer şeklde ya ailenin maddi durumu iyi oluck iş yernz falan oluckata sen başına geçicen.. ki babanın söylediğine bakarsak yok galiba.. ve evt çok önemli büyüdün bir kızdn hoşlanıyosn kız okumş karşısına çıkp benmle evln desen ne iş yapıyosun der okumadığn için doğru dürst bir işn olmıck olsa bile maaşın az olcak.. kız üni okumuş bilgili kltrlü seni ister mi?çok zor istemez çnkü artık herkes ne fazlasını istiyo.. senin açından düşünelm hastasın raporun var rasgele bir işte patronn aman sen hasta mısın iyi bugn dinlen der mi demez an fazla 1 gün ama memur olsan devlet izin veriyo.. her ay maaşını alıcn bu ay maaşımdn kesntiye mi gidilick verlmick mi acaba işten mi çıkıcm düşüncen olmıck şimdi çalışıcn ilerde rahat rahat yicen mantıklı düşünsene bunlar önemsiz olur mu hiç?

0|0
    0|0
  • Senden başka kimse için önemi yok işin aslı. Babadan kalan bir para ya da iş yoksa okul sana meslek iş ve haliyle sıkıntısız bir yaşam sağlar. Ailen zorluk yaşamanı istemediği için ısrar ediyordur

0|0
    0|0
  • Kaç yaşına kadar baba parası yemeyi düşünüyorsun

0|0
    0|0
  • link tıp okuyan biri olarak mühendislere imreniyorum

0|0
    0|0
  • baban sana insanlar açisindan demiyorki senin icin diyordur.

oku ve kurtar kendini demek istiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• baba cektigin acilari sorunlari seninde yasamani istemediginden dolayi bunu diyor sonucta bir meslek sahibi olsan babana degil kendine faydan olcak

0|0
    0|0
  • sevdiğin işte daha basarılı olursun mühendis olmak tabii güzel bir sey bunun yanında ingilizcede öğrenmelisin cok önemli bişey bu yurt dısında Türkiyede alcağın paranın 2 3 katını alabilirsin mesela bizim yeğen yurtdısında mekatronik mühemdisliği okuyor son senesi cocugun okul bitince alcağı parayı gör sen

0|0
    0|0
  • severek yapacağın ve kazanabileceğin bir iş yap gerisi etiket...bizim kayseride meşhur bir fabrikada mühendis arkadaş 900 lira alıyodu çaycı 1000 tl...

0|0
    0|0
  • okumazsan belkide bu sözlerini ilerde anlarsın...

0|0
    0|0
  • mühendis olmak çok önemli değil ama hayatın boyunca cahil (okumuş ya da okumamış farketmez) ciğeri beş para etmez insanlardan emir alıp azar işitmeninde çok akıllıca bir yanı yok sadece senin mutluluk ve rahatın için söylemiş

0|0
    0|0
  • Baban Hayatnı kurtarmanı istiyor.. Emir alan degil emir vwren olmanı istiyor.. Sabhtan aksama kadar tas tasıma masa basında otur istiyor. Baban ne istiyorsa senin için istiyor...

0|0
    0|0
  • sen okuma kanka bu milletin çöpçüyede ihtiyacı var:D

0|0
    0|0
  • iş olanağı olan mesleğin olsun o yeter ilaki mühendis olmana gerek elin yatkın olan meslek edin yeter sana arkadaşım

0|0
    0|0
Yükleniyor...