Biz neden böyle olduk?

Onceden kızlar bir grup olur lastik oynar (ip atlar), erkekler grup olur futbol maçı yapardık taşlardan kale yapıp..Ergen ergenlik döneminde ise yine kızlar bir grup olur sohbet ederlerdi erkekler ise grup olur ya sohbet eder gizli gizli sigara içer ya da saklambaç oynanırdı karanlıkta..Önceden mahallede bir mahalleli birliği vardı simdi alt komsumu dahi tanımıyorum..Onceden bir adap vardı..Simdinin o dönemde oldugumuz yaslarında olanları o günlerin kaşar kızları/serserileri, simdinin ise populer kızları/cocukları oluyorlar hitaben..Önceden zillere basıp kacılırdı, bir masumluk vardı..90'lara bak bir...Bir de günümüze bak hele...

Güncellemeler:
Yo gece çalışır gunduz uyurum ben..Soru sınırı var biliyorsun ve saati simdi geldi bende bu saatte yazdım
:)

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• çağ atladık sanıyorlar ama aslında olan şey modernlik adı altın da değerlerimizi kaybetmek

0|1
    0|0
    • Aynen öyle. .Sadece bu degil..Biz hem dini degerlerimizi kaybediyoruz, Hem milli degerlerimizi, hem de insani degerlerimizi..Sorun aslında kızların açık giyinmesi vs degil..Biz Türk'lüğümüzü kaybediyoruz..

• insani değerlerimizi kaybettik hakikaten de en çok insanlar ne ara bu kadar kötüleşti menfaatçi oldular yahuu

oysa çocukluğum ne masum ne saftı :(

• Evet..Ya çocuklar hiç buyumemeliydi, ya da buyukler hic kuculmemeliydi..

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok doğru:(ne yazık ki... bizim mahallede hala yaşanıyor az çok böyle olaylar.çocuklar sokakta futbol oynar abla-teyze geçiyo bir durun laa diye bağırırlar...karanlıkta saklambaca gelince..artık ülkemizde herşeye cinsel obje gözüyle bakılıyor eşşek,ördek en çok içimi acıtan da nasıl bir insan ufacık çocuk üzerinde o hayalleri kurabiliyor nasıl düşünebiliyorlar böyle şeyleri o daha çocuk be çocuk...gündüz bile çocuklar kaçırılıp böyle şeyler yapılabiliyorsa akşam ne olur?bir bira içtim kafam güzeldi deyip sıyrılır işin içinden ya o çocuk ne yapar...ömür boyunca o kafa karışıklığıyla o tiksinmeyle yaşar ve böyle bir şeyi asla unutamaz

0|0
    0|0
  • Çağ atladıkça 'saflık' yok oluyor.

Maymun gözünü açtı derler ya, artık herkes gözünü dört açmış bir vaziyette, ne koparırsam kardır havasındalar...

0|1
    0|0
    • Cag atladıkca teknoloji her ne kadar gelissede insanlar aptallaşıyor bence..Ulkemiz icin konusuyorum..Siyasi kölelik, insanların borclanması, kredi kartı kullanımı, kapitalizm köleligi yani gencsem dokunmatik telefonum olmalı, evliysem plazma tv olmalı dev, bekarsam arabam olmalı, fakirsen dahi daha zengin gosteren kıyafetler bulup giymeye çalışmamız...

• Bu devirde imaj her şeydir.

Zekanın bir ehemmiyeti yok.

• Masumluk kayboldu

0|1
    0|0
  • Yeni dünya düzeni, kentsel dönüşümler, borsada batan mutsuz patronlar, gangam style falan. Daha bunlar iyi günlerimiz.

0|1
    1|0
    • Galiba avrupalasmaya calısan bir millet olarak yine o avrupalıların dedigi gibi GAME OVER oluyoruz galiba...Kanlar akıtarak kazandık, zevk suyu akıtarak kaybediyoruz (gencler adına hitap) +(Özür dilerim) Yani çok zorluk cekerek kazandık, zevkle kaybediyoruz bu vatanı

• Buyuduk...

0|1
    0|0
    • Kuculduk...Tam aksine küçüldük..

• Belkide..Ama çok sey kaybettik galiba..Bazen dayanamayıp ağladığım oluyor düşündükçe

• Malesef oyle ama yinede bu gunler iyi gunlerimiz :/

• Bunlar daha iyi gunlerimiz. 'Ne oldum değil,ne olacağım?'

0|1
    0|0
    • Bundan ötesi ne olacak? Ondan korkuyorum işte. .Onceden tayt bir iç giyimdi simdi tayt giyen sokakta rahatca dolaşıyor. .Ileride sadece kilot/sutyen ilemi dolasacak kızlarımız..Erkeklerimiz ise 10-11 sigara,17-18 esrar,18 itibari ile içki icmeye baslıyor..Onlar ne olacak sigara gibi esrar da bakkal raflarında yerini alır mı sağlığa zararlı yazısı ile? Onceden 23 nisanlarda tvde cizgifilmler olur,bayramlarda tv lerde eskilerin komik filmleri olurdu..Ya sonra?Hurrem sultan geneleve mi baslayacak?

• Ne var taytta rahat ve şık :O

• Önemli olan rahat ve şık olması ise bunda bir sorun yok hayatım, ama eger istenenden farklı bir sonuc ortaya koyuyorsa budur konustugumuz :)

• Hıh gece olunca hersey aklınıza gelir gündüz

Olunca aynı terane yine:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• şimdiki yeni nesiller bunları bilmez bizim zamanımız da her şey güzeldi

çocukluğumu özledim keşke o yıllara dönebilsem

0|0
    0|0
    • Sonra kalkmısız Atatürk diye sayıklıyoruz...Kimisi milli irade % 50 diyor kimisi baska birsey. .15-20 sene oncemizi unuttuk biz,1938 de ölmüş adam akıldamı kalır? ... (!)

• bu daha başlangıç daha da kötüsü olacak emin ol

0|0
    0|0
    • Kızların verdigi cevaplar arasında dogacorlu isimli arkadasımın cevabının altına yazdığım yorum gibi mi yani? Korkuyorum, bende bu dediginden korkuyorum

• bizim türk dizilerini izlemesinler de ama yeter ki onu izlesinler

• Evet maalesef

Yükleniyor...