Bilgisayar bağımlısı olmak ?

bu videoda internete oyunlara bağlanmanın ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz .

Bu gence World Of Warcraft üyeliğinin annesi tarafından silindiği söylenmiş sonuç:

link

siz ne düşünüyorsunuz yenil nesil gençlik ve kendimiz için artık bilgisayar olmadan yaşayamayacağız :D

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer çocuk bunu bilerek yapmadıysa World Of Warcraft oynaya oynaya Warcraft olmuş :D O nasıl bir acı çekme şeklidir ya yunuslar dile geldi :D Yaptığı garip hareketlere değinmiyorum bile sesi yetti bana :D. Oyun oynamanın yaşı yoktur ama hiçbir şeyin fazlası da azıda iyi değildir. İyi ayarlamak lazım mesela ben daha önce Online birçok oyunu güzel bulmazdım çevrimdışı yani internet gerektirmeyen oyunları da çok bağımlı oynamazdım günde birkaç saat. Bazılarına bakıyorum 10-12 saat başından ayrılmadan 1 günde oyunu bitiriyor hiçbir zaman bu duruma gelmedim. Bir gün grafiği tavan yapmış online bir oyuna denk geldim başlarda sık girmiyordum ama zamanla ArroW216 isimli arkadaşın dediği gibi arkadaş edinmeye başlayınca daha sık girmeye başladım. Çünkü oyun oynarken makara da yapıyorduk kafa dengi insanlarla daha eğlenceli bir hale gelmeye başlamıştı. Sonra zamanla çok zaman harcadığımı fark edip rahatsız olmaya başlamıştım ama yine de girmeye devam ediyordum. En son bu böyle olmayacak deyip oyunu kaldırdım. Günden güne bağımlılığım azaldı ama bunu herkes yapamaz aslında istenilince yapılmayacak bir şey yok ancak sorun orada istemiyorlar. Bu yüzden de günden güne bağımlılıkları artıyor. İnsan bilinçli olursa yaptığı yanlışa son vermek isterse yapamayacağı bir şey yok. Bu konuda iki şeye karşıyım bir oyun oynanmasına karşı olanlara iki bu oyunları abartıp fazla oynayıp bağımlısı olanlara karşıyım. Her şey dozunda güzel.

1|0
    0|0
    • Elbette videodaki durumda ailenin de katkisi cok büyük.Buna ben de katiliyorum.

Yanlis düsünmüyorsunuz ama gel gelelim ki cocuklarin vaziyeti de bu ve git gide kötü bir hal aliyor malesef.Bunu ciddiye alip önlemler almak gerekiyor.

Ben videomda cocugu elestirmedim,genel durum icin yorum yaptim aslina bakarsaniz.

Zamanin,cocuklugun,ebeveynligin gelip durdugu nokta cok vahim ...

Erkekler Ne Diyor 21

• WoW efsanedir :) Oynamayan bilemez. Ama gelecek nesil batmış bir şekilde,sokakta oynayan yok falan yaklaşıyoruz sona doğru işte :)

3|0
    0|0
  • Bilgisayar oyunları sanıldığı kadar insanı asosyalleştiren ya da zarar veren şeyler değildir. Bilgisayar oyunları sayesinde kolaylıkla dil öğrenebilir, pek çok arkadaş edinebilir ve bu arkadaşlarla bir kafede buluşup tamamen oyun üzerine de olsa muhabbet edilebilir. Fakat her şeyde olduğu gibi abartı yanlış sonuçlar doğuracaktır. Makul düzeylerde olduğu sürece kimse zarar görmez. Aksine faydalıdır.

0|1
    0|0
  • hayata gereğinden fazla maddeci yaklaşmanın sonucu bunlar.çocuğun yaşı ve psikolojisinin bozuk olabileceği durumu da göz önünde bulundurulduğunda genellemek yanlış olabilir ama bilgisayar ve teknoloji hayatımızın vazgeçilemez bir gerçeği artık.videoyu izlerken interneti iptal etseler ne olurdu acaba diye sormak geldi aklıma.

0|0
    0|0
  • Bilgisayar yeni insan ilişkilerini ortaya çıkardı. Bu geçiz dönemi kuşağı için oldukça sancılı oluyor. Baksanıza, sanal ortamda beyaz atlı prens, gerçek hayatta ise yabaninin biriyle karşılaşabiliyor kız arkadaşlar...ama ilerde bu sorunun aşılacağını düşünüyorum. Savunma mekanizmaları gelişecektir..

0|0
    0|0
  • World Of Warcraft gibi sürekli geliştirmeye dayalı yani günlerini bir oyuna harcayıp da bir anda yok olması sinir bozucu :) bunu iş projesi olarak düşün.2 yılını harcadığın ve sana para getirecek olan bir şeyin yok edildiğini. Ne hissedersin :D

0|0
    0|0
  • Arkadaşımın kardeşi kendi arkadaşının knight online hesabında bişeyler yapmış çalmışmı ne bu eleman bir gün arkadaşın evde oturuyoruz kafayı sıyırmıs eve geldı kabadayılık yapıyor kardesın caldı hesabı falan dıye bunu bir güzel dövüp karakolluk olmuştuk o aklıma geldi izleyince bazıları çok sapıtıyor.

0|0
    0|0
  • terliği bir tarafına sokacak diye baktım ama zaten aklı yerinde olsa bağımlı olmazdı

0|0
    0|0
  • Video abdulhamit döneminden kalma artık bu kadar kafayı yemiş değil insanlar wow içinde değer sanki :D

0|0
    0|0
    • ben yeni gördüm yaa :// gülmekten karnıma ağrılar girdi :D

• Yıllar geçsede üstünden tepkiler değişmiyor bendede aynı durum olmuştu :D

• Bilgisayar bağımlı olmaktan ALLAH 'a sığınırım :d

Gerçekten facemi vb. sitelerimi kapatsalar bende bir tuhaf olurdum sanırım :dd

0|0
    0|0
  • çocuğun anlamsız hareketleri film fragmanından ufak bir sahne olsa, filmin ismi sanırım 'hulk' olurdu ^^

0|0
    0|0
  • ks kapatılıncaki tepkim olacak hahahahaha

0|0
    0|0
  • Az çok anlayabiliyorum onu haklı yönü var onca emek filan ona uzuluyor bence.

0|0
    0|0
  • Videonun yarısına kadar gülmedim acıdım çocuğa g*tüne kumanda sokmaya çalışmasından sonra yıkıldım.

0|0
    0|0
  • Çocuk mavi ekran verdi :S Fatal error çaktı :S

0|0
    0|0
  • bağımlılık kötü neye olursa olsn

0|0
    0|0
  • 1.09 ilk intihar denemesi başarısız

0|0
    0|0
  • hahahaha çok güldüm ya :D o çocuk hangi ara soyundu öyle

0|0
    0|0
  • Oha be kardeşim bu bur da paylaşılır mı psikolojim bozuldu gece rüyama giricek şimdi bu çocuk :))

0|0
    0|0
    • uln seni her gördüğümde profiline girip paralara bakıp çıkıyorum :Dd

• Teşekkürler paralarımı seviyorum herkes gibi :)

• :D Paralara bakıp çıkıyorum diyor ya :D GodFather dün kimsesiz çocukları sana yönlendirdim onlara paralarınla hediyeler alıp karınlarını doyurdun mu ? :D İyi baktıysan farklı şehirlerden de gelecekler bu teklifim için ne diyorsun ? Ona reddedemeyeceği tekliflerle gittim bakalım ne diyecek :D

• Tamamen numaradan kayıt altına alınmış bir video olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • g*te kumanda sokmak ne alaka ya

0|0
    0|0
  • annesi ölse bu kadar delirmez :D bende cs bağımlısı sayılırım ama bu kadarı abartı :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Rezalet.

Cok vahim bir durum gercekten de.

Bir dahaki sefere de annesinin canina kasteder.

Gelecekteki ölüm oranlari bu yönde fazlalasacaktir

Hesabimi sildi,hesabimi caldi,beni oyunda gecti,bir puan fark kalmisti vs. vs...

Ne acı ya hu

Ne sacma.

0|0
    0|0
    • Eğer çocuklarıyla ilgilenmezlerse anne baba olarak oyun oynamalarındaki bağımlılıktan bahsetmiyorum normal olarak her şeyiyle ilgisiz büyütürlerse dediğin olur ve şimdiye kadar bu yüzden olmuştur. O çocuğun bu şekilde tepki vermesinin sebebi hesabının çalınması değil annesi tarafından silinmesidir. Hani hesabını kapatan kişiyi hayatından silip atamayacağı için düşündükçe deliriyor. Yoksa başkası çalsa bu kadar tepki vermezdi diye düşünüyorum.

• Evet haklısın önceden önemler alınmazsa kötü sonuçların doğacağı bir gerçek. Ama hiçbir zaman bilinçli toplum olamayacağız hep çok azımız mücadele edecek gerisi sadece izleyecek. Ve her şey berbat bir hal aldığında neden böyle olduğunu sorup duracaklar halbuki o soruyu ayna karşısında kendilerine sormaları gerekecek sorunun cevabı yansımanın kendisi.

• var böyle bir durumum ama şikayçi de değilim bilmiyorum ama WoWa dikkat edin önerim olsun, fena bağımlılık yapıyor bir gün kapanır falan bu oyun o dünyayı kaçırmayın..

0|0
    0|0
  • ödüm koptu ya :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...