Arapça nasıl bir dil ?

selam,

bir sürü kişinin ( özellikle erkeklerin ) arapça öğrenmek istediklerini duyuyorum fakat neden öğrenmek istiyorlar ?

Arapçanın neresi güzel ki ?

Bence çok sert , ağır ve kaba bir dil .

Daha bir sürü başka dil varkene neden Arapçayı mesela okulda seçiyorlar ?

Sonra da şurada biraz arapça bildiklerinde hemen hava atıyorlar :/

Benim gibi düşünenler var mı?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Katılıyorum arapların örnek alınabilecek tek bir davranışını bile duymadım bugüne kadar dünyaca en pis millet olduklarıda gözardı edilmez bir unsur büyük ihitmal islamiyetin oluştuğu topraklar olduğundan dolayı öğrenilmek isteniyor

0|0
    0|1
    • Ne şükür şimdi sana rastladım :)

• ingilizce öğrenirken, ingilizlerin nasıl olduğuyla veya almanca öğrenirken almanların nasıl olduğuyla ilgilenip ona göre mi bu dilleri öğreniyorsun? Arapça 17. yüzyıla kadar bütün dünyada; 19.yy kadar da bütün doğu dünyasında kullanılan ortak bilim diliydi.Sadece Araplarla özdeşleştirlecek bir dil değildir.Ayrıca kendi ülkende yaşayan iki milyona yakın mansubu bulunan bir millete karşı böyle edepsizce ifadeler kullanman cahilliğinin boş kafalılığın üstüne edepsiz ve kaba biri olduğunu da gösteriyor.İnsanları milletlerine göre sınıflayacak kadar boş birisin.Yeryüzünde ırkçı insanlardan daha pis bir güruh yoktur emin ol.

• Dayı sen çok yanlış geldin aradan geçmşi 1 ay beni polemiğe sokma şimdi haklısın deyip geçiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• Suriye sınırında yaşayan biri olarak, hükümetin din ile siyaset yapmasına bağlıyorum. Yani sırf Atatürk latin alfabesini getirdiği için bile yeniden harf devrimi isteyen ve yine sırf AKP'li olduğu için çocuğuna ana dili gibi arapça öğretmek isteyen çok aile tanıyorum.

1|0
    0|0
    • Peki senin için nasıl bir dil ?

Kulağa hoş geliyor mu ?

• Suriye sınırında yaşayan Kemalist bir genç olarak, çok çok fazla arapça bilen arkadaşlarım var. Ben bilmiyorum hiç arapça ama benim için sorun değil kulağa hoş gelip gelmemesi. karşımdaki insan olduktan sonra.

• Seni ananın karnından çıkartırlarken ebe yanlışıkla kafana vurduda mı böyle oldun ?

Yoksa ciğerlerindeki su boşalsın diye popona 3 tane şaplak vururken üçüncüsü fazla kaçtı yere mi düştün ?

0|1
    0|0
  • Nedenleri arapların sektör bakımından üstün ve daha çok kazanç getirdikleri güzel bir sektörde iyi bir iş yapıyorsan kalite konuşturuyorsan arapların dünyasında türkiyede kazandığının 2 3 mislini kazanabilirsin tutunursan zaten senden zengini yok bu yüzden şahsen ben bu yüzden öğrenmek için çabalıyorum :)

0|0
    0|0
    • Daha az kaldı , arapların petrolü bittikten sonra görürüz acaba arapça daha önemli mi

• Arapların petrol dışında çok üstün olduğu sektör var sıkıntı yok şahsımca onlar açısından :)

• Sen öyle düşün :)

• Çok kaba tabi ki, hatta en kaba dil.

0|0
    0|0
  • Arapça güzel bir dil. Neresi sert hiç Kuran dinledin mi nasıl çok güzel harfleri dimi.

Kuran arapçadır.

Mesela ben Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlayabilmek için Arapça öğrenmek istiyorum...

0|0
    0|0
    • Kuran okununca tabi ki güzel oluyor fakat normal insanlar arapça konuşursalar o zaman bir dikkat et "A" ve "H" harfleri nasıl sert söylüyorlar . O zaman çok kaba oluyor

• Çoğu dilde böyle kalın sert harfler vardır ki.

• Ama Arapçada olağanüstü sert

• arapça arap ülkeleriyle ticaretin varsa kullanışlı bir dildir bunun dışında kuranın anlamını anlamak içinde olabilir özentilik için iş yapan varmıdır varsada zaten iş özentilikten ibaretse bir yere kadar öğrenilir sıkıcı gelir

0|0
    0|0
    • Kuranda başka bir arapça yazıldığını biliyormuydun ?

• Arapçayı öğrendiğimi kim söyledi

• "Arapçayı öğrendiğimi kim söyledi" misal verdik anlamamışsın heralde

• müslüman oldukları için öğrenmek istiyo olabirler mi acaba dar beyin ?.Ayrıca Arapça kaba bir dil değildir ki edebiyat bakımından arapça kadar gelişmiş bir dil yoktur.Biraz bili de konuşun...

0|0
    0|0
Yükleniyor...